Skocz do zawartości

Problem z tylną wycieraczką


Kuzi24

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam problem z tylną wycieraczką. Nie wiem co się dzieje ale raz działa bez problemów a raz nie. Jak włanczam ją to czasami zaskakuje z opóznieniem a nie raz w ogóle ale jak włącze spryskiwacz to chodzi. Ktoś wie co to może być bo wygląda że z kablami jest wporządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

WD40 pomaga na krotka metę(oczyszcza z zabrudzenia ale tez ma działanie osuszające co nie jest wskazane do elementów ruchomych).Miałem podobny problem z wycieraczka,zostawiłem Auto na pastwę losu w PL pod niby dobra opieka i co sie okazało ? ktoś wpadł na pomysł zamknąć osyfione auto w zawilgoconym i zimnym pomieszczeniu czyt.w Hali efekt był taki ze jak odbierałem Auto to na zew temp. była +3 a w Hali komp pokazał -1 i tak przez 10 dni, albo ktoś przejechał sie z włączona wycieraczka podczas suchej pogody jak było sie nie dowiem ehhh, mniejsza o to odebrałem Auto i przypadkiem spadł śnieg wiec włączam wycieraczkę i widzę jak stawia opory i w krótkim czasie stanęła w pionie , silniczek wycieraczki tylnej doszedł do zgonu zabrał ze sobą ogrzewanie tylnej szyby jak dodamy do tego trasę 600km to sie fajnie jedzie kombi z zawalona tylna szyba !!.Silniczek wymieniony wycieraczka śmiga. Wycieraczkę tylnej szyby warto od czasu do czasu przegonić nawet w sucha pogodę spryskując płyn na szybę,bo konstrukcja tego systemu ma wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno pytanie jak podniose szybe tylną to tam gdzie jest wycieraczka to jest takie coś ruchome i ma jakieś cztery punkty czy nie wiecie co to jest? I w sumie to nie wiem czemu bo systematycznie ją smaruje i to w ten sposób że leje wd40 po myciu by do końca wypukało a potem pryskam białym smarem w spreju. przyznam się że obawiam się że albo włącznik albo gdzieś ponoć jest jakiś czujnik sprawdzający domknięcie tynej szyby i nie wiem bo na desce nie świeci. Dziś jeszcze raz popśikam wd40 mam nadzieje że pomoże bo jazda po mieście bez tylnej wycieraczki to masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalelem wd40 tak jak pisaliscie i niestety nic wygląda mi to na albo przekaźnik albo ten włącznik przy kierownicy tylko pytanie o koszty nie wie ktoś orjentacyjnie??

 

Przekaźnik:http://moto.allegro.pl/item333569514_przekazniki_bmw_e36_e39_vw_passat_golf_audi_a4.html

ale ja by nie stawiał na przekaźnik bo o ile mi wiadomo przekaźnik jest odpowiedzialny za wszystkie wycieraczki. Przynajmniej tak miałem w poprzednim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wycieraczka tylnia tez sie zatrzymywała, jest tam podobno tuleja i trzeba to jak napisali poprzednicy "nasmarować" np WD40. Tuleje można wymienic ale nie znalazłem nikogo kto by sie tego podjął... wymiana, a właściwie demontaż tej tulei grozi pęknięciem lub ukruszeniem szyby. Tak czy inaczej... jak nie smarujesz, to nie jedziesz :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.