Skocz do zawartości

Wykaz z badania Amorki i Hamulcy


HardyDemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie masakra wyjechałem na miesiąc a mój brat dorwał sie do mojej czarnulki :( Nie wiem co baran zrobił i chyba sie nie dowiem.....

To co zrobił z amorami jest masakra.....

 

Wiem że przód mam do wymiany to nie podlega dyskusji.... Będę wstawiać Bilstein! Ale nie wiem czy tył też muszę?

 

Jeśli ktoś sie na tym lepiej zna to niech mi doradzi czy tył też muszę już robić no i jak z hamulcami wg. mnie hamują dobrze ale co oznaczają te wyniki...

 

 

Oto wyniki:

Kontrola ustawienia kół:

Oś przednia: 6,5mm

Oś tylna 3,8mm

 

Badanie amortyzatorów:

 

Oś przednia: lewa 53% prawy 1% różnica 52% nacisk 677daN

Amplituda lewa 53mm prawa 99mm

 

Oś tylna: lewa 73% prawa 72% różnica 1% nacisk 662 daN

Amplituda: lewa 30mm prawa 32mm

 

Suma nacisków: 1339daN

 

Kontrola hamulców:

Oś przednia lewa: 3,62kN prawa 2,46 różnica 33%

 

Hamulec postojowy: lewa: 1,87kN prawa: 1,98 kN

 

Oś tylna lewa: 2,20 kN prawa: 1,98 różnica 11%

 

Suma sił hamowania HR 10,26kN

 

Suma sił hamowania HP 3,55 kN

WSH HR: 65%

 

WSH HR: 22%

 

d.m.c.pojazdu 1600kg

 

 

Przód prawy jest prawdopodobnie urwany :( Widziałem, że już leje :( ale już zamawiam nowe....

 

Pytam czy muszę też wymieniać tył i hamulce?? [nie wkładam badziewie wiec trochę to będzie kosztowało... więc pytam czy to jest już pilne bo nie grzeszę na dzień dzisiejszy gotówką :( ]

 

Zapomniałem dodać ze moja Bunia to BMW E36 320 1994r sedan

 

Proszę o informacje....

z góry dziękuje wszystkim za pomoc..... Pozdrawiam

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód nie jest wcale aż taki zły :P no chyba ze leje tak jak mowisz to pora zmienic :?

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

A więc tak skutecznośc tłumienia dragań badana na SKP przedniej osi masz prawidłową !!! bo poniżej 30 % w/g przepisów są do wymiany bądź jeżeli różnica miedzy lewą a prawą stroną przekracza 30 % to też lub mają uszkodzenia mechaniczne tzn jezeli są oberwane mocowania itd lub wylane : ( tak jak opisujesz to wymienić je musisz . Jesli chodzi o tylne to są w super stanie , nowe amory zależy jakie ( gazowe czy olejowe ) mają między od 50 do 80 % tłumienia drgań , nie ma czegoś takiego że nowe mają 100 % !!!! chyba że te tylne też mają jakieś uszkodzenia mechaniczne .

 

Tyle że z amorami jest tak że dzisiaj są dobre jutromoga sie uszkodzić : (

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce tez nie są złe bo wynik różnicy na przedniej osi jest minimalnie przekroczony zależy też od pomiaru czy było such czy mokro na rolkach czy ciśnienie w opnach prawidłowe itd. sprawdzić należalo by tłoczek w zacisku hamulcowym prawym i ewntualnie przesmarowc tłoczek .

Ważne pytanie czy ściaga ci bunie przy hamowaniu ?

 

moga być inne powody takiej różnicy ale jeżeli cie nie ściąga to raczej nie dokładny pomiar . Tak czy tak przy okazji warto przesmarować tłoczki i poczyścić klocki i prowadzenia

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie czy ściaga ci bunie przy hamowaniu ?

 

Nie hamują pięknie jak to kuzyn stwierdził zatrzymuje się w miejscu :-D Nic nie ściąga! To hamulce i tylne amorki jeszcze sobie poczekają :) To spokojnie wyjdę z pieniążkami :)

Byłem lekko zdesperowany bo w jednym miesiącu mam te amorki; olej (300zl); być może rozrząd no i przegląd i OC..... masakra

 

:dance: Dzięki wielkie Panowie za pomoc :dance:

 

Mam nadzieje, że kiedyś i Wam się odwdzięcze.... :-P

 

Pozdrawiam szerokości :P

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Badanie amortyzatorów:

 

Oś przednia: lewa 53% prawy 1% różnica 52% nacisk 677daN

Amplituda lewa 53mm prawa 99mm

 

Kontrola hamulców:

Oś przednia lewa: 3,62kN prawa 2,46 różnica 33%

 

Jak dla mnie - 33% róznicy hamowania i to w dodatku na przedniej osi jest niedopuszczalne. Któryś z kolegów pisze, że nieznacznie przekracza normę - Proszę kolege o podanie na co się powołuje???.

 

Przy ostrym hamowaniu w sytuacji awaryjnej przy dużej róznicy sił hamowania na jednej osi może obrócić ci auto więc sprawdź jeszcze raz poprowaność pomiaru - gdu będzie taki sam - usuń to jak najszybciej.

 

Przedni amortyzator z 1% skutecznością tłumienia drgań - to jest to samo, co by go wcale nie było. Jak dla mnie bezwzględnie do wymiany amorki przód.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwracam honor koledze co do mojego błędnego odczytu opisu w sprawie amorów przednich rutynowa pomyłka to fakt a jeżeli chodzi o hamulce to jak najbardziej ponownie możesz podjechać sprawdzić ale tak jak pisałem że do dokładnego wyniku potrzebnych jest parę warunków spełnionych . A odnośnie tego na co sie powołuje tj. Dz.U. z2003 Nr32 z późniejszymi zmianami Dz.U.z 2004 Nr34 nr103 Nr 169.

A dlatego zadałem pytanie koledze zakładającemu post czy go ściąga przy hamowaniu bo jeżeli faktycznie była by ta różnica 33% to musiało by ciągnąc podczas hamowania.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostrym hamowaniu w sytuacji awaryjnej przy dużej róznicy sił hamowania na jednej osi może obrócić ci auto więc sprawdź jeszcze raz poprowaność pomiaru - gdu będzie taki sam - usuń to jak najszybciej.

 

Tak sprawdzałem rozpędzałem auto najpierw do 80km/h i ostro hamowałem i było ok nic nie ściągało.... potem zrobiłem przy ok 130km/h i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem ich działania :p

 

Amortyzatory przednie już zamówiłem Bilstein :-D już do mnie jadą!

Dziękuje jeszcze raz panowie za pomoc i opinie :)

Pozdrawiam szerokości.....

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skuteczność hamowania tym bardziej mnie dziwi bo robiłem ten test na tym właśnie zużytym amortyzatorze LP (jeszcze o tym nie wiedziałem) Teraz też jadę jak muszę ale nie przekraczam 50km/h :( cóż i nawet czasem Fiaty Uno muszą się nacieszyć wyprzedzając czarne BMW ;p

Pozdrawiam

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...być może rozrząd...

 

to w 320d jest rozrząd a nie łańcuch??

 

Radek

 

 

Tak tak źle się wyraziłem łańcuszek będę musiał wymienić..... tylko tak przeważnie tłumacze innym i też tak mi sie napisało....

Wiem że niby powinno sie na tym robić mnóstwo km ja mam 230tys i nie wiem czy to jest konieczne.... Mechanik powiedział że dla św spokoju można bo lekko dzwoni.... ale z drugiej strony każdy Vanos lekko słychać mam racje??

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tego na co sie powołuje tj. Dz.U. z2003 Nr32 z późniejszymi zmianami Dz.U.z 2004 Nr34 nr103 Nr 169.

 

Kolego MEFIU23 - powinieneś doczytać dokładnie paragraf dotyczący hamowania, gdyż ja znalazłem w tym Dz.U takie sformułowanie:,

 

§ 15

3) działanie hamulca roboczego powinno być odpowiednio rozłożone między osie; powinno ono być jednakowe dla kół tej samej osi;

 

Czyli 33% róznicy w sile hamowania na JEDNEJ OSI jest niedopuszczalne.

 

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.