Skocz do zawartości

Zawieszenie pneumatyczne


hornet17

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Witam,

co sądzicie o zawieszeniu pneumatycznym? Jak sie sprawuje w Waszych autach?

 

Witam,

Jestem nowy, jestem na etapie poszukiwan X5, spedzilem kilka godzin przeszukujac forum w tym temacie, ale nie na wszystkie odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie znalazlem.

 

Z tego co sie doczytalem zawieszenie pneupatyczne jest bardziej problematyczne niz zwykle. Czy ktos moze podac roczniki / modele w ktorych wystepuje pneumatyk?

 

Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Dopóki nie zakupiłem Range Rovera z pneumatyką też się przed nią broniłem wszyscy mi mówili że bierz bo ciągle błędy wyskakują i wogóle, i że to sie psuje i sypie.....

 

Jednym słowem g.... prawda. Pneumatyka to inna jazda, na mieście płyniesz, a na autostradzie lecisz utwardzonym samochodzikiem, gdy ciagniesz przyczepe autko sie poziomuje i wszystko jest ok. Inna bajka, naprawde polecam....

 

Range Rover należy do koncernu BMW i przypuszczam że pneumatyka będzie równie bezawaryjna i doskonała...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie jestem pewien, dla Range Rover należał do koncernu BMW, i z tego co mi się obiło o uszy to to zawieszenie pneumatyczne jest bardzo zbliżone do siebie... Pewny nie jestem :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
zawieszeni pneumatyczne służy tylko do poziomowania tylnej osi. Sprawdza się super ale nie poprawia komfortu, chyba że przy obciążonym samochodzie. Koszty nie są duże, wymieniałem miechy po 200000km

pozd

 

 

Nie ma jak sie odezwac nie maja o niczym pojecia....

Kolego nivo, a zawieszenie pneumatyczne to 2 inne bajki......

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zawieszenie pneumatyczne w X5 E53 to troszkę inne rozwiązanie niż np w RR.

Tutaj regulacja jest tylko jeśli chodzi o wysokość i to też w pewnych warunkach. Na neutralnym położeniu jeździ się cały czas. Na najniższym położeniu możesz jechać do 30km/h potem auto się podnosi. Przy najwyższym położeniu możesz jechać do 80km/h potem auto się obniża do stanu neutralnego. Z mojego własnego odczucia to zawieszenie jest dosyć twardę chyba bardziej niz zwykła zawiecha w X5.

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.