Skocz do zawartości

kontrolka


czandar

Rekomendowane odpowiedzi

witam.ostatnio swieci mi sie pomaranczowa kontrolka.jest to kolko otoczone z dwoch stron trzema przerywanymi kreskami.wymienilem juz klocki hamulcowy z tylu.klocki z przodu sa w dobrym stanie-ok.7-9mm.

kontrolka swieci nadal.jaka moze byc przyczyna?

w tylnym klocku jest wciskany czujnik.jest on na bardzo cienkim kabelku.moze przyczyna jest jego przetarcie?samochod to bmw 525 tds 1998r.z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnym klocku jest wciskany czujnik.jest on na bardzo cienkim kabelku.moze przyczyna jest jego przetarcie?

nie tyle przetarcie kabelka a przytarło czujnik , wystarczy że przytrze go delikatnie i czujnik jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnym klocku jest wciskany czujnik.jest on na bardzo cienkim kabelku.moze przyczyna jest jego przetarcie?

nie tyle przetarcie kabelka a przytarło czujnik , wystarczy że przytrze go delikatnie i czujnik jest do wymiany

 

a zlutowanie wystających przewodów z czujnika powinno załatwić sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnym klocku jest wciskany czujnik.jest on na bardzo cienkim kabelku.moze przyczyna jest jego przetarcie?

nie tyle przetarcie kabelka a przytarło czujnik , wystarczy że przytrze go delikatnie i czujnik jest do wymiany

 

a zlutowanie wystających przewodów z czujnika powinno załatwić sprawe

 

Druciarstwo to chyba nie jest rozwiazanie. Chyba ze chce sie oszukać samego siebie.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w tylnym klocku jest wciskany czujnik.jest on na bardzo cienkim kabelku.moze przyczyna jest jego przetarcie?

nie tyle przetarcie kabelka a przytarło czujnik , wystarczy że przytrze go delikatnie i czujnik jest do wymiany

 

a zlutowanie wystających przewodów z czujnika powinno załatwić sprawe

 

Druciarstwo to chyba nie jest rozwiazanie. Chyba ze chce sie oszukać samego siebie.

masz racje nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale skuteczne,

- kontrolka nie świeci

- gdy klocki bedą się ścierać w końcu tarcza dojdzie do czujnika i zetrze lutowanie i kontrolka ponownie zaswieci, więc funkcjonalność bedzie tak jak jest zaplanowane

 

jest o rozwiazanie dla osób które maja problemy finansowe a kilka złotych dzięki temu można zaoszczedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega duken ma rację. Oczywiście zależy wszystko od zurzycia wytarcia czujnika bo czasem to już nie ma co lutować. Aczkolwiek czujnik to groszowy wydatek. Ja u siebie nawet nie pozwalam żeby doszło do czujnika i klocki wymieniam tuż przed momentem styknięcia się czujnika z powierzchnią tarczy hamulcowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Korzystając z okazji zadam pytanie odnośnie hamulców. Zaświeciła mi się kontrolka od nich (ta z wykrzyknikiem). Klocki z tyłu są bdb. Z przodu mają na oko 7-8mm. Przy jakiej grubości +/- zapal się już kontrolka? A może przyczyna tkwi w płynie (samochodem od kupienia zrobiłem ok 5 tys a jeszcze go nie wymieniałem)?? Jak to sprawdzić dlaczego się zapaliła?

Czy jeśli chodzi o klocki to te będą dobre

http://moto.allegro.pl/item360482922_klocki_przod_textar_orginal_bmw_5_e39_okazja.html

 

Również ostatnio nie grzeszę groszem i zaciekawiła mnie ta sprawa z lutowaniem czujnika? Zdaje to egzamin?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ml987654 - jestem w podobnej sytuacji, u mnie klocki są bdb, zarówno z przodu i z tyłu, płyn hamulcowy wymieniałem kilka dni temu, próbowałem różnych domowych sposobów wyłączenia tej kontrolki, ale nadal świeci. Jeśli po wymianie płynu nie przestanie Ci świecic tak jak mi tzn. że najprawdopodobnie poprzedni właściciel nie założył czujników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
odświeżam pytanie. czy te klocki do których wcześniej podałem link będą dobre??

 

Powinny pasować ja co prawda w swoim bumerze zakładałem innej firmy ale porównujac z tymi pokazanymi na twoim obrazku praktycznie sie nie różnią wygladem oraz położeniem styków do podłączenia czujnika

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.