Skocz do zawartości

Webasto dogrzewanie silnika strasznie kopci


Kajot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all

Od jakiegoś czasu strasznie przykapca mi webasto. Załącza się mniej więcej kiedy wskazówka temperatury wchodzi na niebieskie pole. Załącza się webasto i dymi na niebiesko. Widać to szczególnie na światłach :( (kupa dymu i smierdzi ropą). Co to może być? Święca?

 

Pozdrawiam

Kajot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja Webasta jest bardzo prosta, jesli elektroniczne sterowanie jest ok, to tylko wymienia się świece. Cały proces spalania ropy odbywa sią w palniku do którego jest zamontowana swieca i doprowadzony przewód z paliwem które jest rozlewane na filterek z siadki drucianej. Ja w swojej ostatnio wymieniałem samą śawiece bo na kompie wykazywało ze świeca jest uszkodzona, przy wymianie świecy dobrze jest przeczysćić sam palink dlatego ,ze gromadzi się w nim sporo sadzy z procesu spalania ropy i przez kilkanaście lat otworki w przez które dostaje się powietrze zatykaja sie i webasto nie grzeje jak powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece wymieniałem sam, sprawdzić ja można tylko podpinając sie do zew.kompa, za świece płaciłem 120zł

Jest troszke rozbierania , ale żadna filozofia

W tych 530d są dwa typy Webasto ja mam to Thermo Top Z/C -D.

W tym typie demontujesz czałe webasto zlewasz płyn chłodniczy, odpinasz węze wodne, kostki elektryczne, swieca znajduje się pod obudową z aluminium od strony takiej małej pompki wody ,pompke tez mozna zdemontowac łątwiejszy dostęp do śrub -typu trox jest ich tam 5 szt, trzeba jeszcze zdjąć weżyk zasilający webasto w paliwo. Pod tą obudową znajduje sie palink który tez trzeba odkręcić 1 sruba , swieca jest przymocowana do palinka z pomocą spinki, wujmujesz spinke ,świece , czyścisz palink i montujesz wszystko w odwrotnej kolejności. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kolegę pomęczę - prosze napisz mi czy masz symbolike świec ( żebym mógł sobie zamówić w Intercarsie na łykend ), w jakiej kolejności mam rozbierac główne podzespoły aby dostać sie do Webasto ( które siedzi pod lewym błotnikiem), czy obejdzie sie bez kanału? Ile wchodzi płynu do układu chłodniczego?

 

zastanawiam się ostro gdyż pewnie w ASO będzie 300 za kompa ( diagnoza ), 150 za świece, 300 za robote i płyny co daje razem ok. 750-800 zł, nerwy, starcony czas, pewnie coś popsuja, podmienią itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz dare to zrobic bez kanału, zdejmiesz lewe koło, nadkole i juz masz webasto na wierzchu, najlepiej jest je sobie odkrecic od auta, poscigac weże i kostki os sterowania , odkręc osłone lewą progu ,odkręc tłumik webasta. Samo webasto trzyma sie na takim uchwycie , musisz je z niego zdjąc.

Co do swiecy to symbolu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podłaczeniu do kompa w ASO wyszło że uszkodzona jest zarówno pompka wody jak i świeca żarowa ( dokładnie - przerwa w obwodzie pompki wymuszającej obieg w układzie chłodznia oraz przerwa w płomieniu systemu dogrzewania silnika ). Cena pomki w ASO 800 zł, świecy nie mają, ale za to ma ją INTERCARS, a pomke duuuzo taniej ma Allegro. Także niedługo bede grzebał. Przy okazji wymieniłem też filtr odmy - cena 160 zł w ASO, wymiana samemu. Był tak zawalony że czasami przykapcał na biało na postoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.