Skocz do zawartości

kaszle i nie ma mocy


siodemka

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś pewien problem, jechałem w trasę - około 200 km, paliwa około 50litrów, w pewnym momencie bez jakiegos konkretnego powodu, silnik przestał "ciągnąć" - np przy 90 na godzinę i włączonym piątym biegu - gdy dodawałem gazu auto nie przyspieszało a "szarpało" natomiast na trójce gdy miałem 2tys obrotów wciskałem gaz do oporu silnik przyspieszal jak przymulony i nagle przy jakis 4,3 tys obrotów dostawał nalezytego "kopa". przy utrzymywaniu stałej prędkosci 90 - 100 auto "szarpało" po około 50km takiej jazdy wszystko nagle wróciło do normy... Co to mogło być? jakieś sugestie? pozdrawiam
...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś syf w paliwie, zapchał Ci wtryski, a później przepłukało paliwo i dlatego wszystko wróciło do normy. Wlej środek do czyszczenie wtrysków do paliwa i pojeździj trochę, by je dokładnie przemyło. Środek np. Shella
I'm in love, but don't tell my real Love :D Alpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem nad przeplywka, tyle tylko ze @siodemka pisal ze autko nigdy gazu nie widzialo, wiec jaka moglaby byc przyczyna zacinania sie przeplywki :?: Ale sprawdzic zawsze mozna. Moze bede sie powtarzal ale warto tez sprawdzic klin kola pasowego na wale (czy aby przypadkiem nie przestawia mu sie zaplon).
BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie z moich odczuć to coś z komputerem, dziś miałem to samo jakieś 10km, po czym typowe piknięcie i na wyświetlaczu pojawił się napis o spalonym bezpieczniku od przyczepy i samochód zaczął jechać normalnie... tylko że ja przyczepy nie miałem :)
...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to bezpieczniki od przyczepki sa gdzies w bagazniku (chyba po lewej stronie) i nawet jak nie masz haka to instalacja jest wyprowadzona (zamiast podlaczenia gniazda sa tam jakies zworki) dokladnie Ci nie powiem bo sam tego nie rozbieralem :( Mignal mi sie gdzies ten temat tu na forum. Powodzenia!
BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wymieniłem. jutro wleję ten dodatek do paliwka. zastanawiam się jaki związek mogły mieć ze sobą - ten bezpiecznik i ten brak mocy. nic, jak się to znowu powtórzy to pojadę podpiąć pod komputer. przepływkę sprawdziłem profilaktycznie - nigdzie nie obciera.
...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.