Skocz do zawartości

problem z silnikiem w E-46, 2.0 D 99r


Alhazar

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam problem. wczoraj zalałem 10 litrów ropy kupionej od gościa z tira(polaka) po atrakcyjnej cenie. otóż po zapaleniu zimnego silnika auto zaczęło kopcić. ale problem ustaje po osiągnięciu silnika pewnej temperatury(gdy wskazówka wychodzi do połowy niebieskiej skali na wskazniku temperatury). samochód ma przebieg 178 tyś i ma przejechane 6 tyś kilometrów od ostatniego serwisu w BMW w Niemczech przez poprzedniego właściciela (wpis do książki serw.) dodam że wcześniej nie było tego problemu. auto nie ma najmniejszego problemu z zapalaniem, nie ma tez ubytku na mocy czy kulturze pracy. silniczek pracuje równóteńko na wolnych jak i na szybkich obrotach a do przodu idzie jak strzała. w chwili wlania tej ropy w baku było mniej więcej 14 litrów,pózniej dolałem tą francowatą rope 10 litów i dolałem dzisiaj na stacji jeszcze 7 litrów także jest prawie pół baku. co może być przyczyna tego chwilowego kopcenia???? prosze o pomoc. :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie dales odpowiedz...kupuj zawsze dobre paliwo a nie bedziesz mial takich pytan...zalej dobrego paliwa do pelna :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No robi się ciekawie, tysiące postów o tym że pompa VP nie toleruje kiepskiego paliwa, że o turbo trzeba dbać itd itp.

Znajomy chciaŁ zaoszczędzić 1,5 zŁ na 100 km i zalaŁ prawie nowe e90 biopaliwem. TwierdziŁ, że da radę przepalić. Chcecie znać koszty naprawy? Nie chcecie.

Jak czytam o ropie z tira to już mi się diesla odechciaŁo, dusigrosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

ciekawe jakby się człowiek zalał dyktą,

też by pewnie zaczął kopcić z uszu :lol: :lol: :lol:

 

 

no teraz to mnie przekonałeś ale kupowałem wcześniej od tego gościa rope i nigdy nie było tego zjawiska (w sumie kupiłęm telko 2 razy hehe ale pierwszym razem kupiłem 30 litrów i było OK!!!!!!) a teść zalał cał zbiornik to VW Sharana z 2000 r i śmiga. może trafiłem na trefne 10 litrów... :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz moze ropa była ok,

ale naczynie było brudne ;)

niestety czasami tankując na stacjach też jest loteria,

ja leje tylko na BP i Shell, Statoil moze też mają czasami cienkie paliwo,

ale jak tak to gdzie niby by było lepsze?

 

zalej do pełna porządną ropką i prześmigaj szybko to badziewie,

bo jak ci się kiedyś VP44 zalepi tym badziewiem,

to 2 tyś nie twoje

oszczedności żadnych

i wkurzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie zrozumiem nigdy kogoś kto "se BMW lajsnął" i zalewa nie wiadomo jak spuszczona z tira zasyfioną ropę z resztkami oleju opałowego w imię oszczędności rzędu 3,50 a potem sie zastanawia czy pompa czy wtryskiwacze.....

Gdybyś miał benzynę lałbyś pewnie 76 oktan bo tańsza i sie dziwił że nie idzie auto coś.....

 

Ja leje BP Ultimate, Verwe (czy jak tam piszą), lub jak jestem w poblizy Neste (te bezobsługowe- na jakośc paliwa nie narzeka nikt kto tam tankuje- przynajmniej nie słyszałem)

 

Lanie syfu z tira to juz nie oszczędność a skąpstwo które nijak sie raczej nie opłaca w dłuzszej perspektywie... no chyba że planujesz sprzedać samochód ..przyjdzie głupi i kupi.... a potem będzie się dziwić że BMW lipę robi i przy 80 tkm coś jeb..... :duh: :duh: :duh:

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako dosyć zorientowany w temacie stacji i paliw jakie oferują mogę tylko dodać, że w obrębie dużych miast - bydgoszcz, w-wa, poznań czy kraków - wszelkie stacje a koncerny w specjalności zaopatrują sie w jednym miejscu w to samo paliwo - a reszta to wypracowane marketingiem przywiązanie do marki :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.