Skocz do zawartości

M5 przed liftem, az tak zle?


Proboszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszedl czas na zmiany w moim garazu, przegladajac ogloszenia zauwazylem ze M5 z rocznikow 99/00 mozna nabyc za okolo 50-60 tys, niektore auta wygladaja calkiem ladnie, szczegolnie te ze szwajcarii gdzie czesto bywam i wiem ze auta sa dobrze traktowane.

Moje pytanie jest do wlascicieli M5 z tych rocznikow, czy rzeczywiscie trzeba dolewac oleju co 1000km przy normalnej jezdzie? Czy auta sprzed liftingu sa nic nie warte jak to sie czesto tu slyszy?

przykladowe ogloszenia

pierwsze

drugie

trzecie

moze ktos ogladal ktores z tych aut?

dzieki za odpowiedzi

ps. wiem ze M5 duzo pali i ze czesci drogie

gnojowka pedzona rakieta:D

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do oleju, to swego czasu chodziły takie plotki, że silniki z początku produkcji były niedoskonałe pod tym względem. I łykały go w granicach nawet 1l/1000km. Ale to tylko plotki, sam mam M5 z marca 1999r. i nie spala mi prawie wcale oleju, może czasem na 1000km doleje z 100mil, ale to żadko. Wszystko żależy od kondycji silnika, to ona jest wyznacznikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszedl czas na zmiany w moim garazu, przegladajac ogloszenia zauwazylem ze M5 z rocznikow 99/00 mozna nabyc za okolo 50-60 tys, niektore auta wygladaja calkiem ladnie, szczegolnie te ze szwajcarii gdzie czesto bywam i wiem ze auta sa dobrze traktowane.

Moje pytanie jest do wlascicieli M5 z tych rocznikow, czy rzeczywiscie trzeba dolewac oleju co 1000km przy normalnej jezdzie? Czy auta sprzed liftingu sa nic nie warte jak to sie czesto tu slyszy?

przykladowe ogloszenia

pierwsze

drugie

trzecie

moze ktos ogladal ktores z tych aut?

dzieki za odpowiedzi

ps. wiem ze M5 duzo pali i ze czesci drogie

 

no kolego Z 318 tds na ///M 5 to faktycznie zmiany .... pozdrawiam i życzę zadowolenia z m5 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"no kolego Z 318 tds na ///M 5 to faktycznie zmiany .... pozdrawiam i życzę zadowolenia z m5 Mr. Green"

 

dołacze sie do słow kolegi i powiem tak zmieniłem tylko sam z e34 2.0, na e39 2,5 i powiem Ci tak różnica jest b.duża i borykam sie z myslą tez kupna M tylko martwi mnie jedna rzecz.....czy już moge ja kupic bo to nie sa 200 konne silniki czy 230.....jezdziłem seria M z e34 i wiem jedno nie rózniło sie niczym od stratu samolotem no moze lepsze przeciazenia...pzdr

Czerwna bo??...bo szybsza xD

http://www.ctr.pl www.kamery.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze sredni czas opon np Yokohamy 275/45/19 starcza na około 2 miesiace przy jezdzie dynamicznej, i srednio nie zadużo drifftu......no ale jak sie ma M to ma sie na opony...... a i jeszcze kolega co ma M napisał ze troszke oliwi ale nie ma sie czym martwic nie ma bmw ktora przy duzym przeciazeniu nie wezmie oleju nie ma takiej opcji jesli sie ja ciagnie na oddiecie 1 2 3 nie ma takiej opcji musi wziac troszeczke, ale 100pkt za sam fakt ze napisałes ze beirze ciut a nie jak inni ze ani grama a jezdzi tylko bokiem no ale cóz....

Czerwna bo??...bo szybsza xD

http://www.ctr.pl www.kamery.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie silniki muszą brać olej. Jeżdżę kreski(1/4) mniej więcej co tydzień-czasem dwa oprócz tego miasto z prędkościami do 130-140 km/h i na 1000km zjada 1L oleju... Jeśli ktoś piszę ,że nie bierze mu oleju (i nie kłamie) to współczuję silnikowi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 tds byl tak przejsciowo, mialem problemy z pieniedzmi ale juz jestem na prostej, a to ze kupuje 400 konne auto wcale nie znaczy ze musze ciagle wciskac do podlogi.

Mka nie bedzie mi sluzyla do bica rekordow i zdzierania opon, bedzie to taki niedzielny dupowozik, bo przez wieksza czesc tygodnia jezdze sluzbowym autem.

 

Dzieki za odpowiedzi, z tym olejem widze ze jest lepiej niz myslalem. Kiedys mialem auto V6 ktore bralo 1l na 1000km i dosc mocno kopcilo na niebiesko, ale przez to ze silnik byl wypracowany. Balem sie zeby nie takie kopcenie nie mialo miejsca w M5 bo to bylaby porazka.

gnojowka pedzona rakieta:D

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie silniki muszą brać olej. Jeżdżę kreski(1/4) mniej więcej co tydzień-czasem dwa oprócz tego miasto z prędkościami do 130-140 km/h i na 1000km zjada 1L oleju... Jeśli ktoś piszę ,że nie bierze mu oleju (i nie kłamie) to współczuję silnikowi :)

 

Piszę jak jest, ja swoją M5 mam od 5 miechów co głównie jest okresem zimowym i mało była jeżdzona, ale na ponad 2 tyś km spaliła mi ok 150 ml oleju. Zobaczę jak bedzie w lato :)

 

Co do ogłoszeń to jak dobrze pamiętam, drugie i trzecie znam od osób, które jeżdzą w te okolice lub z autopcji i szczerze mówiąc nie polecam. Co do pierwszego to oferta jest od pażdziernika z przerwami i cena jest systematycznie spószczana.

Pytanie:

Skoro auto jest w super stanie i cenie to dlaczego nie znalażlo klienta od pół roku! Odpowiedz sobie sam :wink:

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie silniki muszą brać olej. Jeżdżę kreski(1/4) mniej więcej co tydzień-czasem dwa oprócz tego miasto z prędkościami do 130-140 km/h i na 1000km zjada 1L oleju... Jeśli ktoś piszę ,że nie bierze mu oleju (i nie kłamie) to współczuję silnikowi :)

 

Piszę jak jest, ja swoją M5 mam od 5 miechów co głównie jest okresem zimowym i mało była jeżdzona, ale na ponad 2 tyś km spaliła mi ok 150 ml oleju. Zobaczę jak bedzie w lato :)

 

Co do ogłoszeń to jak dobrze pamiętam, drugie i trzecie znam od osób, które jeżdzą w te okolice lub z autopcji i szczerze mówiąc nie polecam. Co do pierwszego to oferta jest od pażdziernika z przerwami i cena jest systematycznie spószczana.

Pytanie:

Skoro auto jest w super stanie i cenie to dlaczego nie znalażlo klienta od pół roku! Odpowiedz sobie sam :wink:

 

[/b]

 

Nawet mnie nie martw :( mam nadzieję ,że nie jest po tłokach i pierścieniach a w/w zużycie(1L/1000km) jest zupełnie normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko,

użytkownicy dzielili się doświadczeniami - 3L oleju na 1000km przy konkrentej jeździe,

 

Padające przeplywki - każda M5e39 - 3 tys. - w sumie można je zmianiać w ciemno po zakupie auta.

Padający vanos - do wymiany i tylko w serwisie dostępny,

Mniejsza moc - wychodzilo ok. 380 KM, po lifcie ok. 410-20 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.