Skocz do zawartości

radio blaupunkt czy philips ??


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany radyjka na cd do mojej E46 i mam pytanie czy ktoś się orientuje które radyjko wydaje lepsze dźwięki ??

 

Blaupunkt jest o ok 100zł tańszy od Philipsa a skoro nie widać róźnicy to po co przepłacać :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke przesadziłeś około 700 zł,

ale ja bym radził radio nie orginalne. Osobiście kupiłem w tamtym roku Alpine i teraz zmieniam, dużo lepiej zagra nieorginalne no i wyjscie na wzmacniacz ma.

Edytowane przez lukaszi
"Nie trzeba grać głośno, żeby być słyszanym" Janusz Kofta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpine.oryginal bmw.chyba ze jestes audiofilem to wtedy mozesz probowac z nieoryginalnym.nie zapomnij ze wazniejsze od radia sa glosniki zamontowane w aucie.

znajomy ma alpine w e39.gra wg mnie super.

a czym jest 200 zlotych roznicy na dluzsza mete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam w swojej JVC KD-LH911 to jest swietne radio mozna nawet kupic uzywane te radia są swietne mają super wyswietlacz a w Bmw komponuje sie swietnie mozna sobie zrobic w nim kolor taki jaki sie tylko chce ja zrobiłem orginalny kolor jak w bmw czyli pomarańcz taki ciemny. czyta takrze karty SD. ma osobne wyjscie na subwofer. mozna wklejac do niego zdjęcia robic sobie animacje bardzo ciekawe funkcje posiada a w BMW wygląda swietnie w dzwiach mam głosniki Alpine seria E super gdają narazie z tyłu w półce mam seryjne ale i tak nie zle grają a w bagarzniku siedzi wzmak sony Xployd 500W 4 kanałowy i zasila tube JBL GTO, jak zmienie głosniki w półce na głosniki HERTZ bedzie tez je ciągnoł heh naprawde na jakosc dzwieku nie nazekam jest czysto i głosno no i zawdzieczam to przede wszystkim jednostce sterującej JVC bo to swietny sprzet POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE !!! Przed zakupem spójrz nie na markę radia, ale na to co ci dany producent oferuje i musisz wiedzic czego ty potrzebujesz.

Dowiedz się o:

-ilośc kanałów na wyjściu oraz ich moc znamionowa w RMS (nie muzyczna )

-jeżeli planujesz mocniejszy sprzęt czy będziesz miał możliwośc sterowania subooferem-zmiany częstotliwości oraz fazy sygnału

-ilo zakresowy korektor graficzny ma radio (miło jak jest pocesor dźwięku ) itp.

Z dwóch twoich prpozycji ( pod warunkiem że są tej samej klasy ) bez zastanawiania wybrałbym BLAUPUNKTA ponieważ radyjko to obok CLARIONA ma bodajże najlepszy system antywstrząsowy. PHILIPS jest średniakiem, a BLAUPUNKT to wyższa pólka jeżeli chodzi o radia dostępne w marketach, chociaż wygląd niektórych modeli pozostawia wiele do życzenia. Przerobiłem ok.20 różnych radii i osobiście jestem zwolennikiem sprzętu PIONEER który obok dobrych parametrów ma takze ładny wygląd. Polecam także ALPINE, CLARION oraz właśnie BLAUPUNKT. Byłem zawiedziony sprzętem SONY oraz wymienianym JVC, a dobre opinie słyszałem o PANASONICU.

Jeżeli masz zadatki na audiofila nie trac czasu i kasy w marketach tylko skonsultuj się z fachowcami z profesjonalnej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co napisałes ma JVC ten mój model i prosze nie porównujcie Blaupunkta czy panasonica albo sony do Jvc!!! JVC, Clarion i Alpine to wysokiej klasy sprzęt oczywiscie mówie o tych które kosztują w sklepie nie mniej niz 1000zł ale jesli chcesz miec piekny dzwiek to tylko JVC, Clarion albo Alpine nie jakies tan panasonic czy blaupunk tktóry jest sredniej klasy sprzętem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys też szukałem informacji na temat tych CD i klasyfikuja sie tak.

Od najlepszego:

1. Alpine

2. Vdo/Simens

3. Philips

4. Blaupunkt.

 

Dwa ostatnie są bardzo podobne klasowo.

Vdo/Simens wychodzily w najmłodzych rocznikach e 46 (jak sie nie myle od 2004 r.)wiec mozna kupić je wmiare bardzo nie złużyte.

"Nie trzeba grać głośno, żeby być słyszanym" Janusz Kofta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy :) co do dzwieku to juz sobie poradzilem. Mam wzmaka PIONEERA ktory jest przystosowany do HIGH input zasila on suba PIONEER-a i glosniki HERTZ w polce, przednie sa podlaczone pod radio. Dzwiek moze nie jest tak dobry jak w radiu ALPINE czy PIONEER ale zadowala mnie i co najwazniejsze zachowalem oryginalność. Radyjko chce wymienic z tego wzgledu, ze padlo mi pare przyciskow. Mam zmieniarke ale fajnie byloby miec takze radyjko na cd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.