Skocz do zawartości

Jaki silnik do E65??


szczrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna 'siódemki' z roku +/- 2003-2005, w lepszym wyposażeniu, tzn. 4x climatronic, 4 reg. fotele, masaże i wentylacja foteli i nie wiem jaki silnik do tego dobrać. Kusi mnie 740d, ale trudno znalezc z dobrym wyposażeniem w dieslu, za to 3,0 to dla mnie za mało. Co polecacie drążyć dalej temat diesla czy poddać się i ulec 745. Samochód ma być do sporadycznej jazdy, raczej od czasu do czasu przejażdzka po miescie o co jakis czas trasa do Niemiec/ Austrii. Ogólnie rocznie jakieś 15tys km. Co bardziej się opłaci diesel czy benzyna. Ile pali diesel a ile benzyna. Z góry dzięki za pomoc.

 

Sory, nie bijcie ja tylko głośno myślę- zastanawiam się jeszcze nad A8 i S-klasse, z przewagą na A8, ale chyba jednak tradycja zobowiązuje, nie?. Może ma ktoś porównanie między tymi samochodami?

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu szukałbym bym 745i piszesz że jeździsz mało i od czasu do czasu trasy, Diesel to raczej do jazdy po mieście i dużo, niby tanio, ale wg. mnie ekonomiczność Diesla kończy się na tankowaniu przy stacji paliw bo i tak to żre nie mało. Szukaj 745i :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bierz benzyne, spalanie bedzie powiedzmy o 2-3 litry wieksze, ale przynajmniej nie bedziesz sie martwic o turbine i kilka innych rzeczy. Ceny ropy i paliwa sa prawie takie same wiec duza oszczednosc diesli to juz przeszlosc.

 

Tez sie zastanawiam miedzy E65/A8/S ..... E65 najbardziej mi sie podoba z zewnatrz i najmniej w srodku. A8 z zewnatrz fajna z duzym grilem wiec rok chyba od 2005 , ale szkoda ze nie wiele rozni sie od A6 z wygladu, no i srodek bardzo mi sie podoba. Natomiast S klasa z roku 2002-2004 bardzo mi sie podoba na zewnatrz i wewnatrz .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ludzie otóż rzecz stała się paranormalna. Jest w niemczech 740iL z 2006r 2x idrive, 4xclima, 4el fotele z masażami, 20tys przebiegu. a wszystko za cene 30tys euro. Szok cenowy ale coś podejrzana cena, bede zaraz dzwonił do gościa, ale wątpie żeby było wszystko ok z tym autem bo normalnie kosztuje taki model w takim wypasie ok 40-50tys. [/img]

[/url]

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ludzie otóż rzecz stała się paranormalna. Jest w niemczech 740iL z 2006r 2x idrive, 4xclima, 4el fotele z masażami, 20tys przebiegu. a wszystko za cene 30tys euro. Szok cenowy ale coś podejrzana cena, bede zaraz dzwonił do gościa, ale wątpie żeby było wszystko ok z tym autem bo normalnie kosztuje taki model w takim wypasie ok 40-50tys.
BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam miedzy E65/A8/S ..... E65 najbardziej mi sie podoba z zewnatrz i najmniej w srodku. A8 z zewnatrz fajna z duzym grilem wiec rok chyba od 2005 , ale szkoda ze nie wiele rozni sie od A6 z wygladu, no i srodek bardzo mi sie podoba. Natomiast S klasa z roku 2002-2004 bardzo mi sie podoba na zewnatrz i wewnatrz .....

 

Ja bym zabrał wnętrze BMW, przód audi i tył "esa". W środku S w porównaniu do bmw i audi wysiada, a audi jakoś tak uniwersalne wnętrza ma, za bardzo przypomina mi A6, no i jeszcze jedno- Jakim byś nie jezdził VW/AUDI to taki sam kluczyk dostajesz- mała rzecz a smuci... kupie a8 i taki sam kluczyk bede mial jak do pastucha albo golfa...... paranoja :twisted:

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Panowie tez przymierzam sie do E65, biore tylko pod uwage 745i, ale ale kosi mnie tez A8, mercedesa S-ki nie biore pod uwagi bo wnętrze jak w podrasowanym 124 ;-) Zewnetrznie jeszcze to S jak cie moge, ale S-ke to moze kupie sobie jak bede mial ponad 40latek, jak narazie koncze 30 za cały dzien ;-) 7emka zewnętrznie jest ok, nie biorąc pod uwage wersji z żóltymi kierunkami, fotelami np bez podgrzewania i wogole fotelami bez kozackich zaglowkow. Jednakze w E65 ten kredens tak troszkę mnie się nie widzi, może to kwestia przyzwyczajenia. Najgorsze to że taka 745i powiedzmy z 2003-2004r ma zazwyaczaj zajechany fotel kierowcy, pomarszczona skore na podlokietniku i na boczkach drzwi- użyte skóry to tragedia. Nastepna wada jest awaryjnosc, np maty w fotelach odpowiedzialne za aktywowanie AIR-BAG siadaja bardzo czesto, nie naprawialne, wymiana fotela ,albo specialny emulator. Częste problemy z elektroniką. A8 ma tą zaletę ze za 25tys euro kupujesz z 2004r full opcje z jasną skorka w bdb wyposazeniu, key go itp. Po za tym Audi ma dużo ciekawszy system nawigacyjny-multimedialny. Duzo lepsze skóry, fotele recaro, system bose, QUATRO itd itd. Ciekawa alternatywa bynajmniej jak dla mnie jest E60 545i z 2004r. Generalnie ciezki orzech do zgryzienia, u mnie kolejnosc wyglada tak 745i , 545i i A8 D3 4.2. Pozdrowionka i wesołych świat.

WW.NAVIBOCIAN.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.