Skocz do zawartości

Nie działajacy klakson


pedrito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum y mam pewien problem. W te wakacje kupiłem BMW 530D E39 z trójramienną kierawnicą i okazuje sie ze nie ma poduszki i jest tylko przyklejona zaslepka na kierownice. Otóż brak poduszki spowodowało tez ze nie mam klaksonu. MOze mi ktos poradzic co mam zrobic zeby działał klakson nie kupujac nowej poduszki albo zeby ktos mi podał jakis link ze schematem elektrycznym klaskonu. DZIEKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

w e39 sa dwa klaksony - dwa rozne tony i sa one pod maska - o ile dobrze pamietam to po prawej stronie - dosc ukryte a w kierownicy to powinienes miec tylko sterowanie do klaksonu - tzn. sam przycisk + instalacja

 

swoja droga to niezle cie oszukali ja bym skarzyl sprzedawce - co by bylo gdybys mial kolizje i nie zadzialala by poduszka ktorej nie ma!!!

 

moim zdnaiem warto miec poduszke a kosztami jej montazu obciazyc jesli nie dobrowolnie to poprzez sad sprzedajacego ktory zatail tak wazny element - na pewno w ogloszeniu podal ze ma 6 albo nawet 8 poduszek!

 

czy to byl jakis handlarz? moze warto ujawnic jego dane aby ostrzec innych!

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ludziska :D nie wiem co ci poradzić ale ja mam problem z moim klaksonem taki że brzmi jak od autka dla dzieci jakby mu coś brakowało niema tego poweru :shock: który klakson powinien mieć, ciekawi mnie jakie koszty mnie czekają a może też autko miało przygodę i też niemam poduszki :evil: :evil: :evil: :duh: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja widziałem ze poduszki nie było bo była wysztrzelona tylko ze mu powiedziałem zeby jakos tak zrobił zeby wogule jezdzic mozna było bo na nowa poduszke nie miałem zbytnio kapusty. a on pewnie wział i wyrzucił całosc y zakleił ta zaslepke a teraz jak to otworzyłem to nie ma nic oprócz masy y wejscia na jakąs wtyczke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

klakson to nie majatek sa dwa i chyba jeden kosztuje w aso bmw 100 zl [trzeba sprawdzic ktory jest do wymiany] - czesto klaksony siadaj z wiekiem lub po zalaniu woda:)

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. jest tez sporo uzywanych na allegro ale sa w tej samej cenie albo drozsze:)

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja widziałem ze poduszki nie było bo była wysztrzelona tylko ze mu powiedziałem zeby jakos tak zrobił zeby wogule jezdzic mozna było bo na nowa poduszke nie miałem zbytnio kapusty. a on pewnie wział i wyrzucił całosc y zakleił ta zaslepke a teraz jak to otworzyłem to nie ma nic oprócz masy y wejscia na jakąs wtyczke

 

to nie bedziesz mial klaksonu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Temat sygnałów przerabiałem, bo po kupnie auta nie było... Okazało się, że nie jest podłączony przy samej trąbce, ponadto drugiej trąbki brakowało w ogóle... W E39 są dwie trąbki: wysokie tony 510 kHZ i niskie tony 420 kHz. Trąbki montowane są do mocowania na pionowej zewnętrznej powierzchni lewej podłużnicy (trzeba zdjąć osłonę boczną przed przednim lewym kołem):

 

http://images34.fotosik.pl/185/1bc2d11704fbd92amed.jpg

 

Na zdjęciu widać stan jaki zastałem po kupnie auta (jedna i w dodatku nie podłączona trąbka).

 

Brakującą trąbkę (nówka-sztuka marki FER-BELMA) kupiłem na Allegro od gościa do którego podaję kontakt: obrotex@interia.pl za jedyne 49 PLN. FER Germany to marka, która dostarcza trąbki na pierwsze wyposażenie BMW, a w tej chwili trąbki produkowane są w Polsce przez firmę FER-BELMA :norty:. Podaję link do producenta:

 

http://www.fer-belma.pl/strona.aspx?art=Produkty&lng=1045

 

Życzę powodzenia tym którzy nie mają sygnału dźwiękowego...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej hej wielkie dzięki za namiary w szukaniu trąbek :modlitwa: mnie by to napewno zajeło wiele czasu :doh: , na początek lukne czy wszystko jest podłączone a jeżeli tak to kupie i wymienie tę trąbę która będzie deth :twisted: . Pozdro dla wszystkich i jeszcze raz dzięki :!: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.