Skocz do zawartości

co zrobić z tym audio...konkretne rady POMOCY!


karolass

Rekomendowane odpowiedzi

forumowicze:> załączam wam linki dwa ze zdjęciem mojej konsoli przedniej w e39, kaseta pod osłoną tej co na całej długości deski rozdzielczej leci, a pod nią komputer pokładowy z radiem.... tak więc temat dla mnie wydaje się dosyć ciężki, to standardowe audio nie gra tak jakbym chciał, nawet w połowie :( a nie chcę psuć uroku tej konsoli z komputerem, wiem że jest komputer pod licznikiem, ale jednak to nie to samo co ten drugi, wiem że są atrapy..takie ramki pod radio normalne żeby włożyć, jednak z tego co widziałem gdzieś w necie to są tylko takie co trzeba się pozbyć komputera z środka itd są wiem rózne wersje e39 ale akurat ja to mam wszystko i nie chciałbym się tego z tamtąd pozbywać, zmieniarki nie mam w bagażniku ani nigdzie indziej ale na radiu jest opcja bo sie wyswietla cd1 itd... lecz nawet jakby byla to po zmieniarce za duzo bym nie uzyskał.... chcialbym poprawić moc i jakość dzwieku, dodać jakiś basik itd.... a do tego wszystkiego jest potrzebna pożądna jednostka sterująca, więc nie wiem czy da się pod tą klapką samą umiescic radio w jakiejś ramce specjalnej? bo nie widzi mi sie wywalac kaseciaka jeśli jest oddzielony od kompa i upchnac tam gdzies samego radia zeby kable bylo widać w srodku obok..... slyszalem o lepszych systemach w e39, bo wychodzily jakies ale to pewnie kosztuje kupe kasy i to uzywane... wiec nie wiem co zrobic.. poradzcie konkretniej cos Panowie, prosze was bo na wyszukiwarce juz sie pogubiłem z tym wszystkim OTO LINKI DO MOJEGO WNĘTRZA

 

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0308/dsc006397ad4.jpg

http://zapodaj.net/11775688.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś kto poradził sobie z tym problemem bądź wie jak to zrobić?? nie wywalać kompa z deski rozdzielczej tylko najwyzej tą klapke co zakrywa kaseciaka i wlozyc radio.... nie psuc designu...............!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he :) obecnie sam przerabiam ten problem. Żadne nieoryginalne radio nie wchodzi w grę, zdecydowanie zepsuje ono urok wnętrza. Skolei podłaczenie się pod oryginalne radio z innym sprzętem nie da wcale efektu: po pierwsze za słaby sygnał na wyjściu(zakłucenia i jakośc do niczego), po drugie żaden sub w bagażniku nie wchodzi w grę, ponieważ bagażnik jest dobrze odseparowany od kokpitu, a bas nie jest słyszalny na zewnątrz. Najkorzystniejszą opcją jest zakup najbardziej rozbudowanej wersji nagłośnienia hi-end dedykowanego do tego samochodu, niestety koszty są spore np. trzeba liczyć się z zakupem dużej nawigacji by wszystko grało jak trzeba (używana 4-5 tyś zł) plus reszta gratów do nagłośnienia z grubsza 2-3 tyś zł, no i oczywiście koszty robocizny. Ale efekt jest całkiem dobry, wiadomo jednak coś za coś :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale zastanawiam sie poprostu nad takim rozwiazaniem zeby jakąs szufladke od radia nieoryginalnego zamontowac w miejsce gdzie kaseta jest i tą zaslepke podnoszoną wyrzucic calkiem i tam radio wrzucic i zabudować ladnie jakąs ramką, ocziwiscie wysokosc radia jest troche wieksza niz ten kaseciak ale moze dalo by sie to jakos ogarnac jakby sie panowie z car audio przylozyli, no i do tego jakies ciekawe glosniki powrzucac do drzwi i w pułke... moze tak da rade??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje Ci następujące rozwiązanie, jeśli nie chcesz wyciągać oryginalnego radyjka. zastosuj adapter (dostepny na ebay.com) do podłaczenia radyjka tak aby chodziło sterowanie z kierownicy albo jakieś radyjko z pilotem i zamontuj je w schowku lub pod siedzeniem. widziałem takie rozwiązanie i jest całkiem przyjemne. co do basu - przy nieoryginalnym radyjku masz wyjście na wzmacniacz. jeśli masz woreczek na narty instalujesz jeden, albo dwa suby w bagażniku i powiem tak - gra jak malinka.

miałem tak zainstalowane (podobnie) z poprzdniej bumie i grało bardzo ładnie. teraz już mam w nowej zainstlowany system DSP i musze powiedzieć.... to dopiero jest muza...

polecam zdecydowanie.

Małżeństwo to głupota, lepiej kupic se kota ;)

http://images.spritmonitor.de/247664_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bys mogl to prosilbym Cie o linka do takiego dokladnie adaptera :) a jesli chodzi o Twoją propozycję to jest całkiem przyjemna, tylko sterowac radiem ktore jest niewidoczne bo albo jest pod siedzeniem albo w schowku to troche lipne chyba ? nie widac co jest na wyswietlaczu, nie mozna podsterować muzą itd... sam pilot nie zdziała za dużo bo nie zawsze załapie poza tym musze wiedzieć co przełączam... nie wiem jak za bardzo by te kable schowac pod siedzeniem w razie instalacji, to samo w schowku nie wiem jak tam sie umiesci takie radio, jak kable wyjdą z niego? kurcze cos trzeba zrobic z tym audio bo standardowe jest nie do wytrzymania ;) wiem ze trzeba bedzie sie pogodzic z tym ze nie bedzie tak jak by sie chcialo tam wszystko ale dobrze by bylo zeby chociaz to funkcjonalne bylo i zeby nie bylo problemu ze sterowaniem.... nawet z pilota

Ja tak se mysle ze bym wrzucil jakies lepsze glosniki na tyl i przod zamiast oryginalnych, wlozyl gdzies radio np. alpiny, tylko tak zeby bylo nim jak sterowac, chociaz z pilota ale wiedziec co sie reguluje...widziec to na wyswietlaczu a nie na pamiec i podlaczyc te glosniki pod tą alpinke np. i jakis wzmak pod to radio i tube tak jak mn.w mowią na forum no i oczywiscie kable dobre..... dobrze mysle? Tylko co z tym radiemm ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.