Skocz do zawartości

Tłumik Ulter


robertooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam kilka pytań odnośnie tłumików Ultera. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie...

Mianowicie interesuje mnie czy tłumik uniwersalny od dedykowanego różni się dźwiękiem, czy tylko montażem...

W poprzedniej 3 miałem zamontowany końcowy tłumik KM i prawdę mówiąc dał on niechciany ryk we wnętrzu auta, a z zewnątrz efekt dźwiękowy był minimalny. Wiem, że od samego końcowego nie ma co oczekiwać cudów, ale ciekawi mnie jak sprawują się w tym wypadku tłumiki Ultera... Zastanawiam się czy w znaczący sposób może zmienić pracę mojej 318tki...

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam założny w swojej E36 właśnie tłumik Ultera dedykowany. Muszę powiedzieć, że podczas normalej jazdy to wewnątrz samochodu jest całkiem przyjemnie. Można spokojnie porozmawiać i nie trzeba wcale krzyczeć a na zewnątrz fajnie mruczy. I co najważniejsze pasażerowie na tylniej kanapie nie uskarżają się na hałas czyli nie jest źle (pewnie się obawiają, że bym ich nie wysadził po drodze :D )

Polecam kupić dedykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci uniwersalny tłumik "Ultera", gdyż wcale nie jest taki głośny i jest stosunkowo tani w porównaniu do innych renomowanych firm. Ja miałem taki tłumik założony w E36 316 Compact i uważam że brzmiał całkiem ładnie, na wolnych obrotach dźwięk był prawie taki jak z seryjnym tłumikiem, natomiast przy dodaniu gazu wydobywał się fajny i przyjemny dla ucha pomruk!!

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci proponuje standartowy tylko obedrzyj 2 warstwy n niego i zaloz jakos fajna koncowke heheh mmmmmm miodzio. oczywiscie zartuje choc u siebie tak mam bo prowie juz padl ale niewiem czy bedziesz mial lepszy mruk a nie pomruk na innych .poprostu glowa odpada hehe
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi :wink:

Panowie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego czy dźwięk wydawany przez tłumik ma różne barwy przy różnych końcówkach czy niezależnie od tego w tym samym aucie miałby identyczny pomruk?

Pozdrawiam

 

P.S. bym zapomniał, zna ktoś ten sklep internetowy: http://sklep.tuning.pl/ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w IS caly uklad zrobiony w ulterze od kolektorow i sprawowal sie rewelacyjnie jezeli chodzi o glosnosc, jedynie co musze przyznac to po zalozeniu kata spowrotem poprawil sie ciag z dolu ale poza tym nie mialem zadnych zastrzerzen. Mialem wersje dual czyli na dwie strony i dzwiek ani nie byl glosny ani natarczywy. 3 lata przejezdzil i dalej bylo ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując tłumik dedykowany do mojego samochodu otrzymałem również obejmę, która po zamotowaniu wraz z tłumikiem pasowała idealnie w miejsce fabryczne i położenie tłumika było takie samo jak przy fabrycznym.

 

 

Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze kolego czy sama końcówka nie wystawała wybitnie za dużo poza błotnik ?? Czy może miała taką samą długość jak końcówka w tłumiku fabrycznym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o długość wystawania tłumika ULTERA w porównaniu z tłumikiem oryginalnym to rzekłbym, że ta odległość sie nie zmieniła. Ja zamontowałem tłumik z dwiema rurkami o średnicy 80 mm żeby chociaż groźnie z tyłu wyglądała :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie "Ulter" możesz kupić tłumik dedykowany do swojej wersji i będzie on wtedy idealnie pasował na oryginalne mocowania, lub tłumik uniwersalny którego będziesz musiał dopasować!! Ja miałem właśnie założony tłumik uniwersalny z pojedyńczą końcówką o średnicy 80mm i powiem Ci że troche zabawy przy montażu było, ale efekt wizualny wyszedł super- link do zdjęcia:

http://img247.imageshack.us/img247/8836/s5000209yr3.jpg

Tu masz robertooo jeszcze link do strony "Ultera", może Ci się przyda!!

http://www.ulter.com.pl/

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie "Ulter" możesz kupić tłumik dedykowany do swojej wersji i będzie on wtedy idealnie pasował na oryginalne mocowania, lub tłumik uniwersalny którego będziesz musiał dopasować!! Ja miałem właśnie założony tłumik uniwersalny z pojedyńczą końcówką o średnicy 80mm i powiem Ci że troche zabawy przy montażu było, ale efekt wizualny wyszedł super- link do zdjęcia:

http://img247.imageshack.us/img247/8836/s5000209yr3.jpg

Tu masz robertooo jeszcze link do strony "Ultera", może Ci się przyda!!

http://www.ulter.com.pl/

Pozdrawiam.

 

 

Wielkie dzięki za informacje :cool2:

 

robi80 jak sprawuje się u Ciebie tłumik, pozytywny dźwięk ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam supersprinta lub remusa to 2 najlepsze firmy bez dwoch zdan mialem w poprzednim aucie takiej 318 w sedanie jak twoja KM malona i to byla tragedia wylo to strasznie obecnie w 2 aucie mam nierdzewke zalozona tutaj masz linka mozesz posluchac jak teraz to chodzi

http://cybus84.wrzuta.pl/film/9kjK2oKGm6/bmw_e36_wydech_m44

a co do ultera powiem tak nie kupuj tylko tzw komina to znaczy owalnego plaskiego bo to jest to samo co malon uszy ci odpadna juz nie powiem ze to nie pasuje wogole do e36 jakas rurka lub mala 2 rurka owszem

brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertooo napisał:

Wielkie dzięki za informacje

 

robi80 jak sprawuje się u Ciebie tłumik, pozytywny dźwięk ??

 

Pozdrawiam

Tak jak już wcześniej pisałem, jak dla mnie są to dobre tłumiki, pod względem dźwięku, wykonania i ceny!! Więc moim zdaniem warto zainwestować!!

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.