Skocz do zawartości

Wyciek płynu ATF ze skrzyni


Max77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj po kilkudniowym postoju auta zauważyłem plamę oleju pod autem :evil: jest to płyn ze skrzyni. Czy ktoś z Was wymieniał olej w ZF 6HP26 i orjętuje się ile tego płynu wejdzie po wymianie miski, bo to ona jest prawdopodobną przyczyną wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak najszybciej musisz sie z servisem skontaktowac ja mialem to samo ubytek okolo 2,2 litra ( oleju servis nie zaleca wymiany ) wiec spokojnie dolewka wystarczy tym bardziej ze nie jest on tani 100 zł /litr ( uwaga dostepny tylko w servisie nie prubuj innego) kosz dolewki ( 120 zł )a jak bedziesz dalej jezdzil bedzie pierw wibrowac przy 90 km/h a potem przecigac biegi i szarpac jak chcesz pogadac zostaw wiadomosc na gg1097715 powiem Ci jakie koszty uszczelnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 100.000km powinno sie wymienic jak skrzynia ma długo pożyć

zalecenie ASO

 

Zgadza się, ale wg specyfikacji ZF zaleca się wymianę co 100.000-120.000 mil lub co 10 lat. Oczywiście, nie zaszkodzi częściej, np. jak piszesz co 100.000 km.

 

tym bardziej ze nie jest on tani 100 zł /litr ( uwaga dostepny tylko w servisie nie prubuj innego)

 

Dla ZF olej produkuje Shell. ZF nazywa ten olej Life Guard Fluid 6. To samo z BMW. Ten olej pasuje do wszystkich typów 6HP26, m.in. audi, merc i BMW. Symbol oleju Shell ATF M-1375.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyciek oleju ze skrzyni pojawia sie dopiero po kilkudniowym postoju, to raczej nie jest to wina uszczelki miski, tylko uszczelniaczy wałka zmiany przełożeń, lub uszczelniaczy gniazd wiązek. Pierwsze da się wymienić dość prosto i bez otwierania skrzyni, przy drugich trzeba zdjąć miskę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to już dawno rozpracowałem ten temat nawet kolega dystrybutor shella na Polskę nie dal rady go zlokalizować. Jest to produkt serwisowy i dystrybucja jest dość szczelnie pilnowana. Jedynym dostępnym zamiennikiem niby zgodnym z ta normą jest płyn z firmy midland omnimatic, ale ja testować nie będę. Co do samego wycieku to jest on z pod uszczelki miski , i od paru dni nic się uspokoił. Najbardziej interesuje mnie ile tego oleju trzeba będzie dolać po zrzuceniu miski bo cena jest trochę zawrotna w stosunku do tradycyjnego ATF a jakoś mi się nie widzi żeby mnie Aso kasowało za coś czego nie naleją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tora spoko musze tylko wygospodarować chwile czasu i się za to wezmę. Zdaje się że pojawiły się efekty uboczne w postaci lekkiego drgania auta przy ok. 90km/h podobnego do nie wyważonych kół, naturalnie ustępują po rozgrzaniu auta jak się poziom oleju się podniesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
( oleju servis nie zaleca wymiany ) wiec spokojnie dolewka wystarczy tym bardziej ze nie jest on tani 100 zł /litr ( uwaga dostepny tylko w servisie nie prubuj innego)

Aleś wymyślił :roll: Wymienia się co 160000 km lub raz na 10 lat i np VALVOLINE ma taki olej w sprzedazy i nie 100pln za litr. Wielokrotnie wymieniałem i reklamacji nie ma :idea:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś wymyślił :roll: Wymienia się co 160000 km lub raz na 10 lat i np VALVOLINE ma taki olej w sprzedazy i nie 100pln za litr. Wielokrotnie wymieniałem i reklamacji nie ma :idea:

 

Mówimy o skrzyniach z serii 6HP... Bazuję tylko na oryginalnych dokumentach ZF. Jeżeli miałbyś ochotę, to mogę przesłać.

Co do Valvoline, to mam tabelę z Valvoline, gdzie jest podany zamiennik Valvoline, to samo z Midland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Anjinsan podaj jakieś info na temat tego valvo.

VALVOLINE MERCON, tylko dowiedz się czy nie masz czasem zielonego oleju, jesli tak, to też VALVO taki ma tylko nie wiem jak sie nazywa, ale ale zawsze możesz napisać do nich i się dowiedzieć valvoracing@interia.pl

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tora nie lubię przepłacać tym bardziej że ten olej z Aso to Shell, wiec sytuacja jest analogiczna jak w przypadku olei silnikowych, nie ma znaczenia marka tylko spełniane normy. Temat zadałem bo samochodów z tym skrzyniami jest coraz więcej różnych marek i osobiście jestem za wymianą ale nie koniecznie w Aso nawet jak skrzynka nie cieknie, być może znajdzie się jakiś rozsądny zamiennik dla nieprzyzwoicie drogiego płynu z Aso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki dla mnie troszkę to nie zrozumiałe szukacie zamiennika tego oleju tak dla zabawy czy jak

BMW ma olej do tej skrzyni i wlać taki bez kombinacji

hej

 

Osobiście u siebie nie bawię się w zamienniki, tylko oryginalny, ten, który jest produkowany dla BMW, czyli wg specyfikacji ZF.

Oryginalny w ASO z plakietką BMW kosztuje około 100 zł/litr. Oryginalny w hurtowni będzie kosztował około 20 zł/litr. Do skrzyni wchodzi około 9-13 litrów oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Osobiście u siebie nie bawię się w zamienniki, tylko oryginalny, ten, który jest produkowany dla BMW, czyli wg specyfikacji ZF.

Nie z jednego pieca chleb jadłem, więc wyluzujcie Panowie z tą oryginalnością :idea: Ten sam olej do ASB ZF dla forda, MB, opla czy BMW jest tylko pod inna nazwą i w innym opakowaniu, od oryginalność :wink: To samo jest z olejem do szper-dyfer i nivo.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anjinsan jestem tego samego zdania i między innymi po to ten wątek powstał. W temacie płynów dexron VI to na polskim rynku teoretycznie jest dostępny olej Petro-Canada w cenie od 30zł do 55zł za 1l , GULF- ok. 45zł, FUCHS ale tylko w 205l opakowaniach po 30zł zł za litr ponoć jakieś Aso ten olej bierze. Wszystkie z tu wymienionych teoretycznie są dostępne od ręki ale różnie z tym bywa. Jako pewniak dostępny w mojej okolicy jest Midland Omnimatic 1l w cenie 33zł. Z ciekawości zadzwoniłem do vw cena jest taka ja w bmw czyli 75zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ori olej i miskę z filtrem w aso w dość dobrej cenie, jak by się komuś chciało wymieniać olej to przy wymianie miski wchodzi około 6l i jest to wymiana statyczna, przy czym nominalna pojemność skrzyni to 9,5l. Dynamiczną wymianę myślę że nie wykona żadne Aso, ich wiedza w tym temacie jest dość cienka. Potwierdzam że BMW AG pisze głupoty o nie wymienianiu tego płynu, moje auto ma 130tkm i olej już był wyraźnie ciemniejszy od nominału a magnesy na misce były dość zasyfione. Sama procedura wymiany jest bezproblemowa i tu wielki plus dla bmw, bo audi z bliźniaczą skrzynią jest bardziej upierdliwe przy tej operacji. Dobrze mięć jakąś diagnoze przy tej operacji aby kontrolować właściwą temperaturę skrzyni celem ustalenia właściwego poziomu oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
witam. odświeżam temat. poradźcie mi jak wymienić olej gdzie go wlać i co trzeba jeszcze wymienić (filtr miskę. czytam i jest tu sporo sprzecznych ze sobą informacji) bmw 730 d e 65 07 rok. skrzynia 6hp26 . oglądałem jakieś rysunki tej skrzyni w jednych jest korek z poziomem oleju i wlew zarazem a w innych jest korek spustowy wraz z rurką jak myślę do nalewania oleju gdzie ta właśnie rurka jest górną granicą poziomu oleju. pozdrawiam
marolet@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni 6HP26 potrzebne do wymiany:

7 litrów oleju

miska z filtrem

tuleja do kabli

 

Wzsystko kupisz w dobrej cenie u kolegi z 7er gg 2508550

 

Co do wymiany ja się tego nie tykam. Co prawda oglądałem sam proces i nie jest skomplikowany. Poszukaj na forum było o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslisz o dolewce. Chce miec po prostu pewnosc ze to bedzie to a wymiane zrobie za 20 tysiecy swoja droga. bo nie chce zeby sie okazało ze wymienie teraz a wada bedzie nadal. jakis inny kontakt do niego niz GG?
marolet@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.