Skocz do zawartości

Akumulator rozladowany po 5-10 min. z Carsoftem


fomicz

Rekomendowane odpowiedzi

Zapalily mi sie kontrolki 'ABS/ASR', postanowilem wiec sprawdzic go CS. Wykonywalem to na zgaszonym aucie. Podlaczylem sprzet, sprawdzilem (lewy tylny czujnik), postanowilem wiec go wykasowac, wylaczylem stacyjke i... samochod nie zapalil, slychac bylo tylko 'pykanie'. Juz przerazilem sie, ze cos skopalem a to... akumulator sie rozladowal.

Nigdy wczesniej nie mialem problemu z akku, w niedziele zrobilem dluga trase (400 km) wiec akku byl raczej naladowany.

Czy mozliwe, zeby dobry akku rozladowal sie podczas pracy z Carsoftem, czy po prostu juz przyszla na niego pora.

Ps. Akku wymieniony na nowy.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe ja ostatnio bawilem sie moja E34 z godzinke ponad.. non stop byl wpiety. Rowniez sie zaskoczylem - pierwsza mysl, cos sie skopalo, popalilo od tego kompa ;D Okazalo sie ze napiecie spadlo do 8-9 i nie zakreci ani razu ;D

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, sprawne, pełnowartościowe aku nie padnie przy takich zabawach. Niestety, jeżeli ma już lata to ma prawo zdechnąć. Co innego wejść do auta i go odpalić, a co innego siedzieć paręnaście minut (godzinę), bawić się, a potem próbować odpalać.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego zlego...

jutro wyjazd do Austrii i lepiej ze padlo w PL.

Ps.Na szczescie okazalo sie, ze to tylko czujnik ABSu, po wymianie znowu 'zadnych niepotrzebnych swiatelek na desce' ;).

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to wyłączyc klime i radio :) JA mam tez kilkumesieczny aku i czaem bawie sie dosc długo testuja sterowniki i nie mam problemu, ale zawsze wyłaczona klima ( nawiew) i radio

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam podobny problem.. miesiac temu kupilem nowiutki akumulator, czasem bedac na podwórku zdazalo mi sie sluchac radia przez godzine i zawsze wszystko bylo ok. natomiast wczoraj wszedlem do garażu i co mnie zdziwilo rozladowal mi sie akumulator od tak... dzien wczesniej narobilem troche kilometrow i raczej niemozliwe zeby to byla moja wina. moze to jakies przebicie? :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomierzyłem, podładowałem teraz mam 12.3. trochę poczytałem i coś tam było o zwarciu w tylnych lampach a u mnie pojawił sie błąd STOPÓW.

czy ktoś wie czy to na pewno to? dodam ze ten błąd wyskakiwał jakiś miesiąc temu kiedy miałem stary akumulator. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz mierzyc napieca. tylko pobór prądu (nateżenie). miedzy kleme i biegun aku wpinasz miernik i patrzysz jaki jest pobór przy wyłaczonej stacyjne, pozamykanych drzwiach zeby żarówki sie nie paliły, radio wyłączone itd. jedynie niuniknione jest jesli aku jest w bagazniku to zarówka oswietlenia bagaznika bedzie sie swiecic czyba że włacznik odpowienio zmobilizujesz :)

 

Pobór prądu w stanie spoczynku nie powinien przekracac 400mA najczesciej jest koło 100mA. Jesli masz wiecej to musisz wyciagac po kolei bezpieczniki i patrzec czy pobór spadł jesli po wyjeciu któregos pobór spada to znaczy ze urzadzenie zabezpieczone tym bezpiecznikiem jest walniete :) O to cała filozofia.

 

Było o tym pisane wiele wiel razy na forum i wystarczyło poszukac :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.