Skocz do zawartości

Brak Wolnych obrotow??? POMOCY!!! M50 520 24v


Kosiara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem mianowicie taki ze jak odpalę samochód na zimnym silniku to jest wszystko Oki można jechać i trzymają obroty. Ale jak temperatura wyjdzie za niebieskie pole to nie mam wolnych obrotów już nie wiem co to może być. ale jak zdejmę wężyk, który idzie do przepustnicy od zaworka odpowietrzającego zbiornik to jest wszystko Ok i trzyma mi 1000 obrotów i nie gaśnie, co może być przyczyna soda nie była wymieniana jest oryginalna simensa i cały mam osprzęt. co to może być soda przepływomierz czy silnik krokowy? Czasem na zimnym silniku jadę dodaje gazu i zbiera sie a za chwile kompletna zamula. Silnik BMW 520 24v E-34 91r.

:?: :?: :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sprawdzalem czy mam szczelny. filtr jest nowy. jak mu zdejme wezyk i ktory moze zasac powietrze to dziala oki. A sonda moze miec wplyw na wolne obroty??

 

moze ...sprawdz sonde....tu masz sprawdzenie sondy...http://www.moto-profil.pl/news/uniwersalne_sondy_ntk.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja stawiam na silniczek krokowy. A jeśli to nie on to może przepływomierz?

Sonda u mnie nie dawała takich objawów. Była po prostu mulasta na wolnych obrotach. No i paliła okrutnie. I nie zawsze wiedziała co ma robić jak dodałem gazu.

Nieszczelność dolotu bym raczej wykluczył

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdź czy sonda jest dobra (jak to już zrobiłeś to napisz) a tu masz w jaki sposób.. - odłącz minus potem sonde, po kilku minutach np 10min.. podłącz minus i sprawdź czy jest zmiana (powinien silnik chodzić na awaryjnym) jak będzie ok to wymiana sondy.. silniczek krokowy wyczyść.. może też troche pomóc..

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma podobne objawy. na wolnych obrotach gaśnie, jak dodaje gazu to sie dusi. już wiem że to przepływomierz bo jak go odłączyłem to silnik działa rewelacyjnie. Odłącz wtyczke od przepływomierza i zobacz.

 

 

Dejwid a jakie masz dokladne objawy??? bo moze mam tez przepływomierz walniety a ja szukam po wszystkim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalam i czasem chodzi, czasem gaśnie. gdy dam gazu to nie idzie tylko się dusi, tak jak by paliwa nie miał ale sprawdzałem i paliwo dochodzi. Odłączyłem wtyczke od przepływomierza dałem gazu i odrazu przeszło, jak podłącze go spowrotem to znów nie chodzi. Teraz jeżdżę bez przepływomierza bo czekam na nowy. Sprawdź przepływomierz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.