Skocz do zawartości

1.8 - chyba coś za dużo pali...


msk_m

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do posiadaczy E36 z silnikiem 1.8. Powiedzcie mi ile wasze auta spalają benzyny po mieście? Bo mnie na 100 km wychodzi ponad 13 l :cry2: Czy u Was tak samo to wygląda? Czy z moim autem jest coś nie tak?

Tak na marginesie dodam, że na trasie wychodzi bardzo ładnie - 7l.

http://img253.imageshack.us/img253/2586/bokxk5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem ile moja bunia pali po mieście, wolę nie wiedzieć :-) ale na pewno więcej niż 10l/100, na krótkich odcinkach gdy połowę trasy jedzie nie zagrzana i na ssaniu to i może wyjść 13l bez problemu, do tego w zimie... nie ważne (w granicach rozsądku) czy pali 9l czy 13l ważna jest radocha z jazdy! :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam silniczek 1.8 i na trasie pali mi ok 7 litrów a w mieście ok 8-9,5 litra!!! Zależy kolego jak jezdzisz ,jak masz ciężka nogę i lubisz ostro ruszać ze świateł to całkiem możliwe że spalisz ok 13 litrów!!!
Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że cały czas jeżdże spokojnie. Bez żadnych zrywów itp. Bo przy ostrej jeździe to wiem, że może spalić bardzo dużo.

Nie podoba mi się, że jest taka duża różnica pomiędzy miastem a trasą. Chyba ta różnica jest zbyt duża...

http://img253.imageshack.us/img253/2586/bokxk5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 17 cali jeśli dobrze widzę po zdjęciach? I pewnie do tego odpowiednio szeroki kapeć. Przy słabszych silnikach to ma wpływ na spalanie :cry2: Jedź z autem na komputer to chyba jedyna sensowna rzecz jaką możesz zrobić, żeby potem nie było "wywaliłem 3 kafle, a to jednak nie to" :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nieprzejmuj sie. Jest chłodno i bedzie wiecej palić. Zimą 1.8 potrafi spalic 13 lub wiecej i wcale nie musisz mieć ciezkiej nogi. Jak przyjdzie lato bedzie palic w cyklu miejskim srednio 10,5l/100km czasem uda ci sie zejsc nawet do 9 ale to zalezy od jazdy i warunków na drodze. Jest OK i nic niekobinuj :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam silniczek 1.8 i na trasie pali mi ok 7 litrów a w mieście ok 8-9,5 litra!!!

 

8 litrów a do trgo kombi?? Chyba na wyłączonym silniku...Wybacz, ale jestem za duży na bajki.W 9 litrów to mogę uwierzyć, ale 8 :jawdrop:

Kazas, Twoje miasto to jedno skrzyżowanie?

Autor postu niech poczeka do wiosny i wtedy sprawdzi. Ja robię bardzo krótkie odcinki- 4 km do pracy i po 8 godzinach z powrotem. Wychodzi mi wtedy spalanie rzędu 11 litrów. To normalne, bo silnik niedogrzany. Do tego jak kolega nie jest wprawiony i nie patrzy na ekonomizer to takie spalanie jest możliwe.

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spalanie jest duze w miescie a na trasie jest dobre to nie ma nigdzie winy technicznej, ktora była by powodem zbyt dużego spalania. Bo gdyby coś było popsute to i w miescie i w trasie palil by samochod wiecej.

Temperatura, ogumienie, natezenie ruchu, uksztaltowanie terenu, technika jazdy, dlugosc pokonywanych odcinkow itp to wszystko ma wplyw na spalanie. Jezeli w trasie spala Ci 7l jest to dobry wynik. Czyli z samochodem wszystko jest ok. W miescie 13l to duzo, skoro piszesz, ze jezdzisz ekonomicznie. Przyczyna moze byc cos co wyzej napisalem. I nie jest mozliwe, ze w trasie samochod jest sprawny pod wzgledem spalania a w miescie juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co słuchac bajek w spalanie 8 litrow moja po miesicie spokojnie złyknie 11 l przy w miare spokojnej jezdzie a bajki typu 7 czy 8 litrow to prosze ustawic na regale obok rycerzy smoków i pieknych ksiezniczek

 

Racja, bo widzę, że na forum bajkopisarzy nam nie brakuje...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam o taką jedną rzecz. Poprzedni właściciel "wybebeszył" cały środek z ostatniej części tłumika. Powiedzcie mi czy oprócz tego że samochód trochę głośniej chodzi to czy taki zabieg ma jakiś wpływ na jego pracę?
http://img253.imageshack.us/img253/2586/bokxk5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.