Skocz do zawartości

CZY ALU 16" ET15 WEJDA CZY NIE?????


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w poprzednim autku miałem ET20 i 10" na tylnych felgach i nic nie trzeba było klepać.

ET jest współczynnikiem odsadzenia środka felgi od piasty, więc szerokość rozkłada się równo na dwie strony nie tylko na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim autku miałem ET20 i 10" na tylnych felgach i nic nie trzeba było klepać.

ET jest współczynnikiem odsadzenia środka felgi od piasty, więc szerokość rozkłada się równo na dwie strony nie tylko na zewnątrz.

 

Chyba nie doczytałes ze chodzi o e36 a nie e34 :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem... Doczytałem dokładnie..

W E34 w standardowej 7.5" feldze ET wynosi 20, ja z tyłu miałem zamontowane 10" i ET 20 i wszystko było OK.

Więc w E36 10" przy ET 37 też wejdzie. Czysta analogia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem... Doczytałem dokładnie..

W E34 w standardowej 7.5" feldze ET wynosi 20, ja z tyłu miałem zamontowane 10" i ET 20 i wszystko było OK.

Więc w E36 10" przy ET 37 też wejdzie. Czysta analogia. :mrgreen:

 

Cos ta Twoja analogia szwankuje :worried: 10" et37 bedzie tarło na sto, nawet przy oponie 225

 

 

Przy 7.0 16" et od 35 do 47 wchodzi spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. a tak poza tym to przydało by sie podkleic jakas pelna informacje - jakie ET pasują do poszczegolnych Betek

Proszę bardzo: Katalog aplikacyjny felg MAK i ALUTEC do BMW

 

Dwie uwagi:

 

  • 1) ZAWSZE przy zakupie JAKIEJKOLWIEK FELGI upewnijcie się u sprzedawcy czy na 100% będzie pasowała.
    2) W razie zainteresowania felgami MAK Lub ALUTEC proszę o kontakt, może będę mógł pomóc z cenami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i spokojnie moge zalorzyc opone 205 na 7.0 16"?? oczywiscie pytam o E36

 

 

PS. a tak poza tym to przydało by sie podkleic jakas pelna informacje - jakie ET pasują do poszczegolnych Betek

 

Chlopie ja mam felgi 8.5J/17" ET35 i na tym opony 225/45 tyl i 215/40 przod, do tego auto obnizone 60/40 i mi nic nie trze a ty sie boisz ze 7J/16" bedzie tarlo?

 

Jezeli chodzi o ET w E36 to napisze po raz kolejny na forum: minimalne jest 35, maksymalne cos ponad 40. A jezeli chodzi o doklejanie to powiem tylko tyle: Na forum jest wiecej postow o ET w poszczegolnych seriach BMW niz uzytkownikow. Wystarczy uzyc wyszukiwarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytalem sie czy rantu nie bedzie mi tarlo przy krawężnikach jak dam za waską opone. nie chodzi mi o jej "grubość" tylko o szerokosc. bo wiadomo ze na 7,5 opona 205 wystawac nic a nic nie bedzie - jakises parkowanie kompertą, nie uwaga i obtarta felga:D...

 

Jak nie bedziesz ostrozny to kazda felge przytrzesz. Ja mam opone 215 zalozona na felge 8.5j i rant jest odsloniety bardziej niz w 225 ale i tak jest troszke schowany w opone ze wzgledu na rant ochronny opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.