Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przeżyłem niezłe zdziwienie.

Jeżdże dużo na odcinku Kraków-Krzeszowice. Ostatnio (w drugiej połowie ubiegłego tygodnia) byłem chory (kontuzjowany) i się kurowałem,

a wczoraj rano jadę sobie do krzeszowic i co widzę ?....

W Zabierzowie i Kochanowie (za Krakowem) pod moją "nieobecność" ustawili 3 ! stacjonarne fotoradary w odległościach co 2 km.

 

Wesołego w tym jest fakt, że pudła ustawione są na łapanie aut jadących z Krakowa, a tabliczki z info o fotoradarze są ustawione przeciwnie, dla jadących DO Krakowa :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denerwuja mnie fotoradary na katowickiej, gdzie tuz przed zakretem jest 70 i ostrezenie, a za zakretem radar i tak ze 2 razy.. pewnie chca spowolnic ludzi na zakrecie, ale az do magicznych 70

 

prosta sprawa - tez sie kiedys zastanawialem nad tym ale juz wiem jak są w Polsce ograniczenia dobierane.

 

Inzynier z jakiejs krajowej organizacji zajmującej się oznakowaniem dróg (nie pamietam nazwy) powiedzial, ze przy dobieraniu ograniczenia na danym odcinku punktem odniesienia jest TIR jadący po mokrej drodze. Tzn jesli na katowickiej są ograniczenia do 70, to oznacza to, że TIR jadący tamtędy na mokrej drodze z prędkoscia 70 km/h przejedzie bezpiecznie (a przynajmniej teoretycznie powinien)

 

dla samochodów osobowych pewnie spokojnie możnaby każde ograniczenie podnieść o 10-20 km/h (chociaż w miastach lepiej tego nie robić) i nic by się wielkiego nie działo, ale nie można przed każdym zakrętem, skrzyżowaniem i zwężeniem na trasie ustawiać dwóch kompletów znaków dla samochodów i TIRów osobno, więc ustawia się jedno ograniczenie - to bardziej restrykcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoradary robia zdjecia tylko autom zblizajacym sie, od tylu nic nie robia.

 

Robią foto również pojazdom oddalającym się np Fotorapid C, Fotoradpid D, było niedawno na tvnturbo.

 

hmm wiele razy słyszałem, że na zdjęciu musi być widoczna twarz kierowcy... nie wiem czy to prawda, ale jesli tak, to zdjęcie zrobione z tyłu można co najwyżej sobie oprawić i na ścianie powiesić, bo mandatu z tego nie będzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi byc twarz widoczna.ja dostalem mandat kilka lat temu (zdjecie zrobil taki radar przenosny) i nie bylo widac mojej twarzy.w momencie pytania o udowodnienie kto kierowal pojazdem padla odpowiedz: jezeli jest to pana samochod to prosze wskazac kto kierowal autem.policjant sam przyznal ze jest to furtka dla tych co maja duzo punktow karnych i mozna w ten sposob uniknac dostania kolejnych wskazujac np zone. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ten już był chyba wielokrotnie poruszany - jeśli np. dostaniesz mandat po 2-3 miesiącach możesz zawsze powiedzieć, że nie jesteś już w stanie ustalić kto wtedy jechał autem. O ile się nie myle w takim wypadku moga ukarać mandatem natomiast nie ma komu przypisac punktów karnych-ewentualnie sprawa może trafić do sądu, ale zazwyczaj jest umażana.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Orientuje sie ktos jak jest z fotoradarem w miejscowosci Dobrołęka....?

To jest na trasie Ostrołęka-Maków Mazowiecki droga nr.61 kilka kilometrow za Ostrołęką.

Chodzi mi oto czy w tej miejscowosci fotoradar rzeczywiscie dziala czy to jest tylko atrapa :pray: :?: :?:

Bardzo Mądry Wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Orientuje sie ktos jak jest z fotoradarem w miejscowosci Dobrołęka....?

To jest na trasie Ostrołęka-Maków Mazowiecki droga nr.61 kilka kilometrow za Ostrołęką.

Chodzi mi oto czy w tej miejscowosci fotoradar rzeczywiscie dziala czy to jest tylko atrapa :pray: :?: :?:

 

fotoradarow jest znacznie mniej niz slupów ze skrzynką, wiec policja zmienia lokalizacje urządzen dosc czesto. To, ze ktoregos dnia w danym pudle nie ma radaru, to nie znaczy ze nie pojawi sie tam nastepnego dnia - to sie kazdego dnia zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajowa droga nr 9 - trasa Rzeszów - Warszawa - poustwiali nowe fotoradary, które w większości nie są jeszcze oznaczone - głównie stoją w terenach zabudowanych. POnadto na tej drodze i na krajowej 4 trwa akcja drogi zaufania - także na pewno będzie więcej patroli policji. Uważajcie :)

 

Trasa Kraków - Krzeszowice - 4 nowe fotoradary - w większości oznakowane.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kurcze 2 tysiace za mandat.to juz nie przelewki,moze zabolec!popatrzcie na projekt ustawy

http://moto.onet.pl/1497629,2217,artykul.html

 

I znowu to samo - aż się kląć chce !!!!!!!!!!!

Jak zwykle głupi rządzący, co za kierownicą nie siedzą robią kolejną nagonkę na kierowców - A CO Z BEZMYSLNYMI I GŁUPIMI PIESZYMI, co chodzą po ulicach jak cielęta na pastwisku ?

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze 2 tysiace za mandat.to juz nie przelewki,moze zabolec!popatrzcie na projekt ustawy

http://moto.onet.pl/1497629,2217,artykul.html

Ale nie bedzie juz punktow karnych. To raczej nie jest sprawiedliwe bo kto duzo zarabia to nie bedzie sie nimi przejmowal tak. Mysle ze ciekawy by byl model finski, gdzie mandat jest procentem od dochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bedzie juz punktow karnych. To raczej nie jest sprawiedliwe bo kto duzo zarabia to nie bedzie sie nimi przejmowal tak. Mysle ze ciekawy by byl model finski, gdzie mandat jest procentem od dochodu.

cos mi sie zdaje ze i model finski ciezko byloby wyegzekwowac.nagle okazaloby sie ze w polsce sami bezrobotni bez prawa do zasilku,jak ja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ograniczenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Obecne wskaźniki stanu bezpieczeństwa na polskich drogach należą bowiem do najniższych w Europie i są ponad dwukrotnie niższe niż wskaźniki w najbardziej rozwiniętych państwach.

ktos im nie powiedzial ze smiertelnosc bierze sie z kolizyjnosci drog i dlugiego czasu dojazdu sluzb ratowniczych, a nie z wysokosci mandatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.