Skocz do zawartości

Malowanie felg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie znajomy twierdzi że felgi można umalować tak jak auto w warsztacie a nie koniecznie piecowo tylko trzeba użyć odpowiedniej farby

Wiecie może coś na ten temat ???

Opublikowano

Witam :mrgreen:

Wiesz mój kolega ostatnio malował felgi w 525.Farba była normalna jak do samochodu bo dobierał przy mnie.poszło mu 100ml i felgi wyglądają jak nowe.

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Opublikowano
  • Członkowie klubu
Rowniez potwierdzam to co pisze powyzej. Dodam ze moj znajomy nawet szpachlowal felgi :)
Opublikowano
jak na jeden sezon to maluj śmiało.
Opublikowano

Śmiało, śmiało. Można malować i wychodzi to naprawdę ładnie. Pod warunkiem że jest dobrze zrobione i użyto dobrych materiałów. I jak przy wszystkich pracach lakierniczych, najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie.

Ja w poprzednim autku lakierowałem felgi i było wszystko OK. Po trzech latach nadal wyglądały świetnie. :mrgreen:

Opublikowano
  • Autor
a ten stary lakier delikatnie zmatowić papierem ściernym prawda ???
Opublikowano
zmatowac i pomalowac kolorem i bezbarwnym. jak pokusisz sie o piaskowanie to musisz uzyc specjalnego podkladu na bazie zywic bo inaczzej lakier nie bedzie sie trzymal aluminium. efekt jest naprawde dobry szczegolnie jak kupisz lakier z tzw grubym ziarnem.
Opublikowano
Nie zapomnij o dobrym odtłuszczeniu przed samym malowaniem.
Opublikowano

Piaskowanie to naj leprze rozwiązanie, ale nie konieczne.

Wystarczy wykonać następujące czynności

 

- porządnie umyć

- zmatować papierem P400

- ewentualne ubytki uzupełnić i wyciąć nadmiar szpachli

- dokładnie przeszlifować ranty

- ponownie porządnie umyć

- wysuszyć i przedmuchać sprężonym powietrzem

- odtłuścić przemywaczem lakierniczym np. PK700 albo PK900 ale wystarczy też benzyna ekstrakcyjna

- ponownie przedmuchać

- nałożyć podkład może być wypełniający "akrylowy"

- po wysuszeniu podkładu, przypudrować i wymatować P800

- ponownie umyć

- odtłuścić

- przedmuchać

- lakierować

- cieszyć się z wyglądu :mrgreen:

 

Ja tak robiłem i wszystko wyszło znakomicie. Mam tylko nadzieje że nie zapomniałem o niczym.

Opublikowano
  • Autor

dzięki Panowie za odpowiedzi

wiosenka idzie trzeba się wziąć i poprawić wygląd felg

:twisted:

Opublikowano
A ja polecam szkielkowanie, może i drogo - ale efekt najładniejszy
Opublikowano
  • Autor
A ja polecam szkielkowanie, może i drogo - ale efekt najładniejszy

ale po co to robić , przeciesz to tylko zdrapanie lakieru tak właściwie :?: :?: :?:

tony h. jak zrobisz to podeślij fotki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.