Skocz do zawartości

inspekcja i olej koszty (e39)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ile płacicie w warsztatach za serwis olejowy i za inspekcje w e39 530d?

Chciałbym wiedzieć czy tam gdzie to robie to dużo czy mało czy normalnie:)

Opublikowano
  • Autor
no tak, ale mi chodziło bardziej o to ile to kosztuje jako całość, tzn filtry, olej, no i "robocizna". bo ja dzisiaj zapłaciłem 900zł z tego prawie 200 to "inspekcja", czyli pewnie reszta to materiały, a te 200 to robocizna
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

czyli 700 zl za olej i filtry? poza aso? dosc drogo

 

inspekcja w aso kosztuje z tego co pamietam ok 460 zl (chyba netto), w tym jest wymiana oleju i sprawdzenie pewnych rzeczy

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Opublikowano
no to naprawde drogo ja za wymiane u siebie w M-ce płace połowe!!!
------- /// M ---------
Opublikowano

taniości to tutaj nie widać, 900 zł za wymiane z inspekcją?

i co to w tej inspekcji ? sprawdzenie zawieszenia hamulców i podpięcie pod kompa ? z kasowanie błedów?

nie no krojenie!

olej to chyba wydatek rzędu 250 zł + wszystkie filtry no 200 zł wymiana z tymi bajerami i podpinką do kompa 150 zł max,

czyli jakieś 300 zł zostaje na pełny zbiornik ropy, zapaszek i hot doga na Statoil hyhyhy

Opublikowano
  • Autor
hmm, w takim razie gdzie na śląsku polecacie to robić? ja byłem w m-auto, wielokrotnie zachwalanym tu na forum. Mam do zrobienia podobno jeszcze coś w zawieszeniu i ponoć kończą mi się klocki tylne więc nie chce znów przepłacić, co polecacie w zamian?
Opublikowano
  • Członkowie klubu
Nikt nie mówił, że w M-Auto jest tanio :8) Chwaleni są nie za to, że tanio robią tylko, że dobrze robią :mrgreen:
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

olej Castrol SLX Profesional 5 W 30 - 7l x 25 zl = 175 zl

filtr oleju i powietrza - 60 zl

wymiana ze skasowaniem inspekcji - 30 zł

RAZEM 265 zł

Opublikowano
  • Autor
gdzie?
Opublikowano
  • Członkowie klubu

Specyfikacja ostatniego przeglądu buni w M-Auto

 

Filtr oleju 31,29 zł

Filtr powietrza 117,57 zł

Filtr klimatyzacji 60,95 zł

Olej Castrol 6,5l 260,00 zł

Płyn hamulcowy 39,94 zł

Inspekcja I 162,00 zł

Wymiana płynu

hamulcowego 54,00 zł

Sprawdzenie

poziomu oleju ASB 54,00 zł

 

Razem 779,75 zł

 

CENY NETTO z VAT łącznie 951, 30 zł

Opublikowano
  • Autor

no to mi wyszło netto 902 ale bez płynu hamulcowego i bez jego wymiany:(

nie wziąłem specyfikacji

Ciekawe gdzie ta inspekcja 265 zł

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
gdzie?

 

olej kupiłem tutaj:

http://www.eurocars.com.pl/

 

wymiana obok - tutaj

http://www.jetronik.pl/

 

filtr do diesla jest drozszy niz benzyny, a ja mam benzyne, inspekcji nie robiłem co by to nie znaczyło

Opublikowano
  • Członkowie klubu

Sorki za oftop, ale znacie może powiedzenie

 

"Kto tanio naprawia, dwa razy naprawia" :norty:

 

Pewnie że wolałbym zrobić to 4x taniej, ale jak ktoś mi poleci zakład gdzie robią to DOKŁADNIEJ bądź tak samo dobrze jak w M-AUTO i w mniejszych pieniądzach to chętnie zaoszczędzę kasiorę :)

 

Czytam ten topic i ciśnie mi się na usta hasło jednego z forumowiczów, nie pamiętam przy jakiej okazji go użył

 

"Nie sztuka kupić e39, sztuka go utrzymać"

 

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor
no ok, ale inspekcja to nie naprawa i wydaje mi się że nie jest to rzecz którą da się spartolić, wymiana oleju i filtrów rzecz standardowa, więc jak można gdzies taniej to czemu nie. to ze pojechałem do m-auto to chyba znaczy ze nie szukałem najtanszego fachowca. zastanawiam się czy nie ma na śląsku innego tanszego a tez solidnego warsztatu który zmieni olej i filtry. jakieś poważne naprawy albo wogóle naprawy to co innego.
Opublikowano
  • Członkowie klubu

Zatem nastepnym razem wyraźnie zaznacz, że zyczysz sobie WYŁĄCZNIE wymiany oleju i filtra oleju wraz z wykasowaniem inspekcji :8) Albo poproś o wcześniej o wyspecyfikowanie wszystkich czynności jakie warsztat dokonuje w owej INSPEKCJI I czy też II, jeśli uznasz że są zbędne to patrz zdanie pierwsze :wink:

 

Zawsze można wymienić olej samemu :mrgreen:

Opublikowano
  • Autor
właściwie to był oil service ale ja poprosiłem o wymiane wszystkich filtrów bo niedawno kupilem auto i wolałem mieć pewność. ale w specyfikacji którą kątem oka widziałem był tam napis inspekcja - prawie 200. wiec szukam warsztatu który za to wezmie mniej, bo nie sądze ze jak sie za to duzo zapłaci to jest lepiej zrobione (konkretnie to)
Opublikowano
  • Członkowie klubu

W moim wypadku to był też przegląd zaraz po zakupieniu auta. Poprosiłem o sprawdzenie wszystkiego co może być przyczyną ewentualnych problemów. Uważam, że jednorazowy wydatek się opłacił, bo do dziś (tfu,tfu,tfu :lol: ) mam święty spokój i nic się z bunią nie dzieje. Słyszałem (osobiście nie sprawdzałem), że niezły fachura od BMW jest też w Katowicach na ul. Warszawskiej, pan Krystian :wink: nazwiska nie znam bo to z opowiesci kumpla wiem. Popytaj moze tam będzie taniej.

 

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

przegląd przed kupnem robiłem w ASO (teraz pewnie w m-auto bym zrobił bo na ASO juz zdążyłem sie przejechac, a to moje pierwsze BMW). teraz przyszło do wymiany oleju i stwierdziłem ze nie wiadomo co robił poprzedni właściciel wiec wymienie wszystkie filtry

a co do pana krystiana to miałem tez przyjemność. generalnie to chyba jest ok, ale nie zawsze jest sie przyjętym wtedy kiedy sie umówisz, a jak pracuje sie tak jak ja od 8 do 20 i wyrwe sie na godzinke albo 2 to chciałbym zeby taka wizyta była pewniakiem. raz zrobili mi coś z marszu, a innym razem jak przyjechalem na umówione spotkanie powiedział ze dzisiaj to nie wie czy uda mu sie cos zrobic.

Opublikowano
  • Członkowie klubu

Sam zatem widzisz, że za tzw. obsługę klienta też płacisz :lol: Ja osobiście wolę zapłacić więcej, a nie narażać się na tego typu akcję, że przyjeżdża się, czasami kilkanaście/dziesiąt km i dowiadujesz się, że dziś nie bo coś tam :evil: Ale jak wielokrotnie powtarzałem, to jest wybór każdego, ja wolę w ten sposób, a ktoś woli inaczej :norty:

 

W jednym się zgadzamy, w ASO to się można pojawić wyłącznie w celu zakupu części bądź akcesoriów, w życiu nie dałbym im tknąć mojej buni :mrgreen:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.