Skocz do zawartości

skrzynia


xury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ten temat jest dosć czesto poruszany na forum a opinie są sprzeczne,a mianowicie posiadam 530d z 1999r chcę wymienić olej w skrzyni biegów tylko teraz jaki?????????? Podobno mam skrzynie GMA5S360R ? Czy ktos z forum wymieniał juz olej w tym modelu to niech napisze jaki i ile tego,jaki filtr z gory bardzo dziękuje

Ps (koszt wymiany oleju?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem miesiąc temu. Mam skrzynię 5HP18 z zieloną tabliczka (długa żywotność) Olej zakupiłem z kolegą z forum na połowę 20L baniak w hurtowni. Był to olej ESSO LT 71141 czyli to co zalewane jest oryginalnie w skrzyniach ZF. Filterek będziesz miał inny w swojej skrzyni z tego co sie orientuję. Koszt operacji w moim przypadku wyszedł nie duży za 10l oleju filtr i uszczelkę zapłaciłem około 400zł. Zawdzięczam to koledze Andrzejowi z Białegostoku z którym sie dogadaliśmy w kupnie oleju. 20l to za dużo wiec warto z kimś się dogadać i kupić na połowę. Po wymianie skrzynia śmiga jak lala. Zarówno przed jak i po wymianie zmienia ładnie biegi. Zorjętuj się po numerze VIN jaką masz skrzynię biegów jaki idzie tam olej i filtr. Olej na 99% masz taki jak u mnie. Poszukaj na aukcjach allegro. Powinieneś znaleść ESSO. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
masz taki olej jaki napisales, jesli nie jestes pewien sprawdz w aso po vin - przez telefon aso czasem rowniez myli sie i mowia, ze jest tam esso, po sprawdzeniu w tis zmieniaja zdanie (ja tego doswiadczylem w dwoch aso)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
masz taki olej jaki napisales, jesli nie jestes pewien sprawdz w aso po vin - przez telefon aso czasem rowniez myli sie i mowia, ze jest tam esso, po sprawdzeniu w tis zmieniaja zdanie (ja tego doswiadczylem w dwoch aso)

 

Dokładnie jak pisze kolega Bono masz na 100% ETL 7045E Texamatic.

Jeśli chcesz sprawdzić to zobacz numer oleju na naklejce skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.