Skocz do zawartości

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.

Przestał mi dzis działać centralny zamek na obie pary przednich drzwi - w ogóle nie reaguje.

stało się to po tym jak przy zabkolowanych drzwiach przyciskiem próbwałem niechcący otworzyć drzwi klamką od wewnątrz.

Po tym przestały reagować przednie zamki.

Co mogło się stać? I jak to naprawić?

Małżeństwo to głupota, lepiej kupic se kota ;)

http://images.spritmonitor.de/247664_5.png

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Co się stało to nie wiem ale wiem , że otwieranie zaryglowanych drzwi wewnętrzną klamką nie jest niczym złym. Czasem tak robię. tylko , że trzeba otwierać na dwa razy

A mróz nie zaszkodził? Może ciepły garaż pomoże?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Opublikowano
  • Autor

stoi w garazu. przejechałem 1500km i na cpn'ie przed chatą stało mi się coś takiego.

ide jeszcze raz do garażu i coś pokombinuje. mam nadzieje ze centralny nie padł - ale to chyba by zadziałało na wszystkie zamki?

Małżeństwo to głupota, lepiej kupic se kota ;)

http://images.spritmonitor.de/247664_5.png

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Czy na wszystkie to ciężko stwierdzić. To zależy od tego czy zamki są sterowane przez jeden przekaźnik. Ale tego nie wiem. Wydaje się to elektrycznym problemem. Napisz jak zrobisz.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Opublikowano
  • Autor

problem okazał sie prosty do rozwiązania, ale nadal nie qmam dlaczego tak się stało.

mianowicie wystarczyło wyjęcie bezpiecznika nr 27 , próba zaryglowania drzwi (oczywiście nieudana) i włożenie go ponownie na swoje miejsce.

zamki chodzą bez najmniejszych problemów.

dlaczego tak sie stało tego juz nie wiem.

 

pozdrooweczka

Małżeństwo to głupota, lepiej kupic se kota ;)

http://images.spritmonitor.de/247664_5.png

Opublikowano
to tylko elektronika więc czasem może coś jej "odwalić" Jak wyjąłeś bezpiecznik to poprostu w wyniku zaniku zasilania centralka tak jakby uległa zresetowaniu i odblokowała się. Myśle że nic złego sie nie stało i że nie powinno sie to powtórzyć. Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.