Skocz do zawartości

Oświetlenie licznika -szlag mnie trafia


Falcon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Niestety musiałem sprzedać swoje E34i kupiłem leciwa E30, ale w zupełnie dobrym stanie.Wszystko byłoby w porządku żeby nie te oświetlenie zegarów-ledwo sie bździ.Wydłubałem szafę bo myślałem że żarówki są włożone 3W ,ale tam są 5W więc wszystko OK.Wydłubałem włącznik świateł bo tam jest ściemniacz,ale wygląda na to że tam też wszystko działa .Nadal szafa sie ledwo świeci (ściemniacz działa) i teraz nie wiem czy ten typ tak ma ,czy coś tam jest spaprane.Dodam że wskaźnik temperatury nie podnosi się do pionu , ale sprawdzę go jak wymienię termostat , bo to może być to więc w tym temacie nic nie kombinuje.

Może ktoś z kolegów ma jakieś pomysły ?

Pozdrawiam Artur

Fiu , fiu - zaszczekał kot Filemon :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają do tego bezpieczniki ?? Szafa się świeci tylko jak dla mnie to za słabo i dlatego chcę się dowiedzieć czy ten typ tak ma , czy może jednak ściemniacz jest uwalony , bo mi na to wygląda.Po rozłożeniu ściemniacza wydawało mi się że suwak nie dotyka do styku tylko pozostaje na drucie oporowym, ale wszystko wyglądało na oryginalne wiec nie grzebałem .Jak mnie jeszcze ciśnienie podniesie to wtedy zrobię mostek na wyłączniku od świateł omijając ściemniacz i jak sie nie poprawi to będę musiał coś wymyślić .W mojej E34 pięknie szafa była oświetlona , wiec tutaj może tak ma być, aczkolwiek w E21 nie przypominam sobie żebym narzekał na oświetlenie szafy.
Fiu , fiu - zaszczekał kot Filemon :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem sciemniacz cos nie tak...zobacz jakie napiecie dochodzi na pelnym otwarciu sciemniacza..lub go zmostkuj to zobaczysz czy jest walniety :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary w E30 za dnia świecą marnie (prawie tego nie widać), za to nocą podświetlenie powinno być dobrze widoczne.

Ja również skłaniam się ku awarii ściemniacza,on odpowiada nie tylko za zegary,ale także za nawiewy, popielniczki etc.

Jak będzie ciemno włącz przy włączonych światłach ogrzewanie tylnej szyby - przycisk ten świeci się na pomarańczowo, gdy jest wciśnięty i jest to bardzo dobrze widoczne.

Jeśli masz awarię ściemniacza, to przycisk po wciśnięciu będzie się ledwie tlił.

Wyeliminujesz w ten sposób winę samych zegarów i przeniesiesz swoje podejrzenia w stronę sprawdzanego wcześniej ściemniacza. Spróbuj może przełożyć wajchę od świateł z innego auta??

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.