Skocz do zawartości

Kupować czy nie Kupować oto jest pytanie????


Maki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pomóżcie bo mam duży dylemat :modlitwa:

Jestem jednym z tych co marzą o BM-ce ale nie wiedzą czy mogą sobie na nią pozwolić. Obecnie mam Golfa II z 88r. to auto jak wiadomo prawie nie do "zajechania" :) ale moje marzenia to BMW E30 1.8is i tu pojawia się moje pytanie czy opłaca sie jeszcze teraz kupić to autko? To że jest piękne i cudowne i że jego ponadczasowa linia nigdy sie nie nie zestarzeje to wiem.

Interesuje mnie strona czysto techniczna. Wiecie z Golfem to praktycznie nic sie nie robi tylko wymienia :płyny ustrojowe: :roll2: to po prostu wół roboczy.

A co czekało by mnie przy BMW- jakie są najczęstsze usterki co sie lubi popsuć na co trzeba zwrócić szczególną uwagę i jakie są tego wszystkiego koszty. Nie jestem zbyt kasiasty także częste naprawy po 300-500 zł nie wchodzą w grę. :( Miał bym do wydania 6 tyś. z taką sumą mogę coś powalczyć czy jeszcze do zbierać poczekać i dojechać Golfa do końca :mrgreen: a potem kupić już sobie E36(która i tak była by w planach na przyszłość) Prosze wyraźcie swoje opinie bo nie wiem co mam robić z góry dzięki za odpow.(mam nadzieje że sie pojawia :worried: ) Aha jeszcze jedno Silnik 1.8is to jak sie nie myle wersja M42, pytanko tam też jest tak nisko umiejscowiona miska oleju co w M40? Jak sie myle to mnie poprawcie :cool2: Pozdrowienia dla wszystkich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy opłaca sie jeszcze teraz kupić to autko?

 

Moim zdaniem tak - o ile będzie w dobrym stanie a o takie bardzo cięzko lub nie są na sprzedaż. Na te w ogłoszeniach allegro i otomoto nieraz żal nawet patrzeć.

 

Miał bym do wydania 6 tyś. z taką sumą mogę coś powalczyć czy jeszcze do zbierać poczekać i dojechać Golfa do końca :mrgreen: a potem kupić już sobie E36(która i tak była by w planach na przyszłość)

 

No nie jestem pewny czy dostaniesz za tą kwote niezajechanego ISa. Patrząc po ogłoszeniach niemieckich możesz się w tej kwocie nie zmieścić - jesli chcesz kupić na prawde ładne i zadbane auto bez ,,wieś tuningu,,

 

Zależy od Ciebie na co chcesz polować - ja miałem na początku E30 a teraz E36 - obydwa są jakieś takie ciasne w środku ale na początek wystarczają. W E30 mi sypnęła się chłodnica, siłownik maski, oraz zaczynała zmieniać kolor na rdzawy.

W E36 jak to zwykle bywa po naszych drogach tuleje wahacza, sworznie wahaczy - poza tym eksploatacja - paski, rolki itp.

 

Czy jest drogie w utrzymaniu - jak kupisz dobre auto to utrzymanie nie będzie aż tak kłopotliwe, natomiast jak kupisz skarbonke to zupełnie inna bajka. Co do cen części - wcale nie są takie drogie jak niektórzy piszą (przeważnie Ci co z marką BMW mają niewiele wspólnego).

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja powiem tak. Jak się kupuje auto po okazji, za relatywnie małe pięniądze w porównaniu z tymi samymi rocznikami w tej samej budzie, to później się będzie dokładać. Załóżmy, że autko zaczyna się sypać i ktoś stwierdza, że lepiej go się pozbyć niż np. robić generalke silnika. Ale to tylko teoretyzowanie. na pewno nie każde tanie e30 będzie od razu złomem na kółkach. Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie kupić czy nie kupić-odpowiem że raczej tak.Moim zdaniem to ciekawe i udane auto,ale PODSTAWA to odpowiedni stan techniczny.Dokładnie sprawdź auto przed kupnem,w przeciwnym razie trzeba będzie wsadzić trochę kasy,aby auto doprowadzić do kulturalnego stanu.Części wbrew pozorom nie są drogie-jeżeli Cię interesuje to mogę przedstawić koszty zrobienia kompletnych hamulców i zawieszenia w 316i M40 (to robiłem ostatnio).Niestety nie dysponuję dokładnie wiedzą co do iS'a,bo w tym momencie momencie mam 316 i 320.

 

W mojej ocenie iS to optymalny kompromis pomiędzy ekonomią a osiągami-wg danych fabrycznych do setki potrzebuje to auto 9,9 s :cool2: .Uważam że to naprawdę dobry wynik.W kwocie ok. 6 tyś. zł myślę że można znaleźć coś rozsądnego,ale to nie będzie proste.Z autopsji wiem że nie zawsze wyższa cena idzie w parze z odpowiednim stanem technicznym-niektórych ludzi po prostu nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratuluje marzeń :8) zamiana golfffa'88 na e30 z którego roku ? też 88 czy zaszalejesz i kupisz' 89? :lol:

fajnie wiedzieć ze w golfiku przez 20lat wymienia sie tylko płyny-niezła bajka tylko szkoda ze już po wieczorynce :lol: :lol:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz ze błyszczysz tym swoim e36?

a czy ja tak napisałem?

ps

do golfa pewnie tak, do twojego e46 pewnie nie :P

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6k to polecam E30 318iS z 1990 roku. Za takie pieniądze trafisz ładne i zadbane auto,choć trzeba się naszukać i to jest najgorsze utrapienie.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wtop tak jak ja troche!

kupilem e30 1.6 (wtedy myslalem ze jak na pierwsze auto bedzie ok teraz wiemz e to bald chociaz chce ejscze nim jakeis 2 lata pojezdzic az uzbieram na poja wymarzona pione z vanosem 2.0 albo 2.5 w gazie sekwencji bo na paliwo nie wyrobie neistety bo robie jakies 50-60 km dziennie) mam go w gazie i pali mi 12 litrow jak bedzie cieplej to bede go musiale jechac wyregulwoac bo jak na moje oko to za duzo jak na taki silniczek (pomimo tego ze moze na starcie jest slaby to i tak swoje 190 leci - i tylko inne duuzo lepsze beemy mnie biora noc hyba ze jescze audi i merol czy cos z takiej polki) mam swoja beeme jakeis 5 miesiecy i wyminilem skrzynie bo mi padly wniej lozyska, dyfer 2x bo za pierwszym arzem kupilem ciusltwo teraz jestet duzo lepiej ale i tak do na 1 i 2 biegu slychac ale gdzies to mam bo nie mam zmairu sie tym denerwowac. kupilem beeme starsznie zdekompletowana (chodzi i plastiki ze srodka) musialem szukac i kupowac do teraz nie moge znalesc jedenej plastikowej sruby ktora trzyma wycieraczki i wl. ogzrewania tylnej szyby ktory swieci po właczeniu w switael (te z touringa podobno swieciły i takeego szukam. swoego am chyba ze sedana bo tez mam kombi) płyny swiece itp to oczywscie standard po kupieniu auta. pomimo tego ze tyle czesci wymienilem to i tak jestem z niej zadowolony bo radosc daje mi ten swietny tylny naped i siedzenie pare cm nad asfaltem a nie w fiatach czy fordach gdzie siedzi sie jak w starze. do zrobienia teraz mam maske bo od kupna była wlaneta ale uznalem ze wpierw wloze w mechanike, błotnik bo zachaczylem jak jechalem pod prad w zakopanem w barierke, tylny pas bo sie na bokah przy swiatal otrzskal od tylnej klapy i sie rdza zrobila aha i dzrwi keirowcy z dlu bo rdza brała to zamalowalem to na zime a teraz w marcu bedzie wszytko na cacy. mysallem zeby pomalowac maske na czarny mat ale hcyba raczej nie wypali bo jakos strcilem rpzkeonanie, pomaluje jedynie na czarno grill i poza tm wychodze z zalozenia ze auto musi wygladac godnie na to co ma pod maska a ja zbytnio czego nie mam...

aha wymienilem jescze gumy na amorach z tyłu bo mam twarde zawieszenie i wyczyscilem silnik krokowy i w KOŃCu kupilem podzadne zarowki dlatego jzu nie mam zmairu kupic halogenow tylko zostawie te dziury po nich:D

 

to by było wszytko:D

 

wiec dobrze obejrzyj auto znaim je kupic i posluchaj jak chodzi bo ja nie slyszalem ze skrzynia i most do wywalenia tylko sie napalalem jak glupi na te auto i teraz mam za swoje

bmw 4 life
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj śmiało 318is e30 - jeżeli nawet będziesz miał o 2 lata tylko młodsze auto poczujesz różnice niesamowitą w porównaniu do golfa (wiem bo miałem e30) za 6 tys da sie znaleźć egzemplarz warty kupienia. W razie problemów to masz forum, wielu jest posiadaczy e30 a jeszcze więcej tych co mieli - pomogą.

 

Jeżeli jest to twoje auto marzen wybaczysz mu jakies usterki pamiętaj to stary samochód i mnóstwo rzeczy masz na szrotach (tanio)

 

A wypowiedzi na temat golfa zlej - bo niektórzy wolą siać zamęt niż cos sensownego napisać

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kantor jesteś na forum publicznym szanowanego klubu, naucz sie pisać jak ludzie kulturalni. Jesteś nowy wiec zwracam ci uwagę bez dawania ostrzeżenia ale następnym razem za takie słowa będą podejmowane bardziej radykalne środki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za wszystki odpowiedzi. Wynika z nich ze jednak warto kupic no to teraz gdzie :D Szukać u nas w naszym pięknym dziurawym kraju czy raczej za zach. granicą o ile jeszcze w ogóle idzie je znaleźć :?

A jeszcze jedno każdy znający się na rzeczy mechanik poradzi sobie z ewentualną naprawą czy trzeba jechac do konkretnych serwisów BMW?

P.S Co z tą miską olejową w M42 Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

El Camino jak byś mógł to prosiłbym o ten wykaz kosztów naprawy hamulców i zawieszenia... :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kantor jesteś na forum publicznym szanowanego klubu, naucz sie pisać jak ludzie kulturalni. Jesteś nowy wiec zwracam ci uwagę bez dawania ostrzeżenia ale następnym razem za takie słowa będą podejmowane bardziej radykalne środki.

 

ok sorry kierowniku:D

bmw 4 life
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś trafniejsze uwagi ktoś ma :worried: Czy ta cisz wskazuje na to że mam zrobić tak :search: :roll2: Pozdrowienia...

 

 

na pewno is odkąd powstał był kierowany do ludzi którzy wiedzą czego chcą - to na pewno - niektórzy dbali niektórzy katowali - trzeba kukać na rudą podłoga w bagażniku nadkola tylne - ja bynajmniej w swojej poprzedniej miałem już "kwiatki" - sprawdź podłogę pod wycieraczkami z przodu pomacaj czy nie mokra ja w kilku e30 już to widziałem (nie wiem czy dziury w podłodze czy niedrożne (kanały odprowadzające wodę) lub dziurawe podszybia - pomacaj wykładziny - od tego nie da się uciec jak coś to będzie mokre zapach stęchlizny itd

 

dla ciebie wyłącznie ma być is może 320i ci podpasuje - wiekszy wybór to na pewno gang 6 garków itd.

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupic e30 to szukaj w dobrym stanie. O silnik mniejsza, pewnie że fajnie mieć 325 i śmigać, ale.....jest ich mało z reguły stare modele (młodych nikt nie sprzedaje) i bardzo często są dobite i za kosmiczna kase. Jak kupiłem 316 w dobrym stanie i jestem zadowolony, nie jest to rakieta ale frajde z jazdy daje ogromną. Założyłem gaz sek. więc i z ekonomią jest w porządku.

 

Autko w dobrym stanie jest automatycznie łatwiej w taki stanie utrzymać, jak kupisze "kore" to może być drogo.

 

Pozdrawiam

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem 316 w dobrym stanie i jestem zadowolony, nie jest to rakieta ale frajde z jazdy daje ogromną. Założyłem gaz sek. więc i z ekonomią jest w porządku.

 

Autko w dobrym stanie jest automatycznie łatwiej w taki stanie utrzymać, jak kupisze "kore" to może być drogo.

 

Pozdrawiam

 

Podpisuję się pod tym obiema rękami.Mam dwie E30,w tym właśnie 316i i jestem z niej autentycznie zadowolony.

Tak z ciekawości-ile Ci spala Twoja 316-ka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a golfa spal. :twisted2:

albo spuść do rzeki :twisted2:

 

 

Panowie dajcie sobie na luz z takimi wypowiedziami bo mam wrażenie ze tutaj dochodzi do fanatyzmu jakiegoś. Nie chciałbym widzieć takich wypowiedzi na forum. Kochamy swoją markę ale nie mamy obiekcji do innych użytkowników i ich samochodów

Edytowane przez Dragon240-BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będe kłamał bo pali mi nie mało,w trasie ok 10l gazu, przy spokojnej jeździe ok 7-8, w mieście jest podobnie. Jak napisze że "lubie szybko pojeździć" to pewnie zaraz się zaczna komentarze "1.6 i szybka jazda....", ale naprawde mozna. Nie jeżdze oszczędnie bo jak pisałem mam gaz sekw. który spisuje się znakomicie, poprostu czerpię frajdę... :twisted:
"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafniejsze uwagi tzn ? co np? mam is w e36 motor M44 '96 r i jestem zadowolony nie moge narzekac autko nie sprawia problemow raczej jak kupisz zadbane, wiadome ze moca nie poraza to tylko 140ps ale nie po to kupowalem auto zeby sie scigac po naszych dziorawych drogach częci jest zatrzesienie wiec z tym nie ma problemow choc osobiscie polecam ci nie kupowac uzywanych a tymbardziej zamiennikow nie wiem co wiecej bys chcial wiedziec
brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.