Skocz do zawartości

bicie w kierownicy


gogolix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem poniewaz zalozylem letnie opony(felgi pojechalem wywazyc) i tak od predkosci 80km/h-120km/h czuje bicie w kierownicy. Na zimowkach nie bylo tego czuc. Dodam ze mam zalozone dystanse ale gdy mialem zimowki dystanse tez byly i bicia nie czulem. Co moze byc przyczyna takiej sytuacji???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamien przód z tyłem, no i jeszcze raz sprawdź wywarzenie czasami bywa że jakoś im nie wychodzi,ostatnio tak miałem u jednego wywarzyłem i było na maszynie ok a biły,jak pojechalem do drugiego to się za głowe złapał :duh: Dobry gumiarz od razu wywala wszystkie odważniki a leniwce doważają koła druga metoda jest beee

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bicie pojawia się przy pewnej prędkości i potem ustaje, to na 99% niewyważone koła... Wyjaśnienie jest proste: przy prędkości z widełek masz drgania o częstotliwości rezonansowej, czyli takiej, przy której jakbyś nie miał amorków, to mógłbyś się nieźle rozhuśtać... To tak samo jak z żołnierzami, którzy idą przez wiszący most: nie mogą iść zawsze "lewa", tylko muszą "wymieszać" kroki, w przeciwnym razie most może się rozhuśtać... Wyważ na jakiejś porządnej i sprawnej wyważarce i będzie OK... Pozostały 1% to krzywe felgi, ale to widać gołym okiem podczas wyważania jak się koło kręci na wale wyważarki

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz pierescienie centrujace - jezeli masz brak to zobacz czy felgi ciasno na piaste wchodza bo jak masz luz to masz bicia na kole - ja tak mialem , poprostu pekl jeden pierscien i byly bicia

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechalem jeszcze raz do firmy ktora wywazala mi kola i jak sie okazalo jedna przednia opona ma delikatny balon i dlatego bilo. Taka prosta przyczyna jakby nie mogli odrazu powiedziec ze cos jest nie tak z opona gdy bylem u nich za pierwszym razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.