Skocz do zawartości

TOURING OŚWIETLENIE BAGAŻNIKA


kifiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.mam do was takie pytanie.otoz padlo mi oswietlenie bagaznika - lampka dziala sama w sobie ale nie wlacza sie oswietlenie jak otworze bagaznik :/ bezpieczniki ok, czujnik w zamku wydaje sie ok, wiazki bankowo ok a mimo to nie dziala.czy ktos ma jakis pomysl co moze byc nie tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.mam do was takie pytanie.otoz padlo mi oswietlenie bagaznika - lampka dziala sama w sobie ale nie wlacza sie oswietlenie jak otworze bagaznik :/ bezpieczniki ok, czujnik w zamku wydaje sie ok, wiazki bankowo ok a mimo to nie dziala.czy ktos ma jakis pomysl co moze byc nie tak??

 

zobacz czy + dochodzi do lampki...to nie jest czujnik tylko wylacznik...podaje mase /-/ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

sprawdź mikrowyłączniki w klapie są dwa.

jeden w zamku podnoszenia szyby a drugi w zamku otwierania klapy

najprawdopodobniej tam jest przyczyna (wygieła się lekko blaszka lub mikrowyłącznik jest uszkodzony)

 

Zdrówko

 

Dario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w srodku klapy a nie przy otwarciu czy zamknieciu :P rece opadaja...szuka wylacznika zamykajac i otwierajac klape :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ale powiedz czy lampka działa tylko w jednym położeniu włącznika czyli stałe świecenie czy w innych położeniach przycisku też.

może jest tak , że masz przełączony przycisk lampki na załączenie po otwarciu klapy lub szyby i światełko wtedy nie gaśnie jak masz zamknięte - jeśli tak to na 100% mikrowyłącznik nie odcina.

 

Zdrówko

 

Dario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich zainteresowanych:

 

1. przy zamknietej klapie nie swieci - no chyba ze wlacze guziczkiem w pozycje gdy swieci na stale.

 

2. gdy jest w pozycji "swieci przy otwarciu" nie zapala sie swiatelko (kidys dzialalo).

 

zbigniewst proponuje czytac dokladnie a nie rzucac idiotycznych tekstow nie majac pojecia o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich zainteresowanych:

 

1. przy zamknietej klapie nie swieci - no chyba ze wlacze guziczkiem w pozycje gdy swieci na stale.

 

2. gdy jest w pozycji "swieci przy otwarciu" nie zapala sie swiatelko (kidys dzialalo).

 

zbigniewst proponuje czytac dokladnie a nie rzucac idiotycznych tekstow nie majac pojecia o co chodzi.

 

z tym pojeciem to sie mylisz...pisalem gdzie masz szukac...jestem elektrykiem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba oczywiste ze klape rozebralem i sprawdzilem wylaczniki.przerwanie w nich dziala jak nalezy.

 

to pisz zaraz ze sprawdzales wylaczniki a nie glupie odzywki...rozmontuj lampke i sprawdz przy przelaczniku styki ...tam ci nie laczy :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj pierwszy moj post :)

 

czytam i to od poczatku...tylko ty jakos nie mozesz zauwazyc odpowiedzi...

 

to pisz zaraz ze sprawdzales wylaczniki a nie glupie odzywki...rozmontuj lampke i sprawdz przy przelaczniku styki ...tam ci nie laczy

 

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,wszyscy tu pierdu pierdu o lampkach i mikrowyłącznikach a koledze po prostu najprwadopodobniej pękł przewód we wiązce na zgięciu i pewnie jeszcze kilka się szykuje.Jak wszystko już sprawdziłeś to pruj wiązke i powymieniaj nadpęknięte odcinki i bedziesz miał spokuj na dłużej.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie jakas sensowna odpowiedz.traky jak sadzisz - "przedzwonienie" przewodow pokaze co jest nie tak?? a jak wogole wyglada sprawa zakupu nowej wiazki elektrycznej tylniej klapy?moze nie jest to jakis strasznie duzy koszt i lepiej wymienic cala wiazke na nowa.chyba sie przejade do serwisu dowiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to nie wiem czy tak łatwo przedzwonic bo nie pamiętam czy światło w bagażniku sie nie gasi po czasie tak jak z w kabinie,tam na bank lecą do modułu konfortu osobno.Nie wiem jak wychodzi koszt nowej wiązki ale roboty to sobie na robisz,a naprawa w ty miejcu to pryszczyk.Lutownica,koszulka termokurczliwa, troszke kabelka,taśma izolacyjna(najlepiej szmacianka) i może z godzinka żeby to zrobić jak należy.Myslę ze duuuużo taniej "domowy" sposób wyniesie.Jak byś się zabierał za to pamiętaj aby przewod na wstawki był w dość miekkiej izolacji i wymień cały "zakręt".Nie lutuj samego pękniecia bo i tak za chwile się ułamie, zaraz za lutem najczęściej.

 

Pozdrowienia i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie kontaktuje przełącznik w lampce i objaw jest taki jak u ciebie - jak włączę ręcznie - to świeci, jak przełączę na zapalanie klapą - to nie.

 

Zdejmij klosz lampki i zobacz, czy styk "styka". W mojej lampce element z tworzywa, który dociska blaszki tworzące styk był lekko nadtopiony od długotrwałego świecenia lampki. Lekkie dogięcie blaszki załatwiło sprawę.

 

Nie sądzę, by to było w wiązce - u mnie z powodu uszkodzenia kabla we wiązce wycieraczka umierała przez rok - działała co raz rzadziej, bo coś tam czasem stykało...

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie kontaktuje przełącznik w lampce i objaw jest taki jak u ciebie - jak włączę ręcznie - to świeci, jak przełączę na zapalanie klapą - to nie.

 

Zdejmij klosz lampki i zobacz, czy styk "styka". W mojej lampce element z tworzywa, który dociska blaszki tworzące styk był lekko nadtopiony od długotrwałego świecenia lampki. Lekkie dogięcie blaszki załatwiło sprawę.

 

Nie sądzę, by to było w wiązce - u mnie z powodu uszkodzenia kabla we wiązce wycieraczka umierała przez rok - działała co raz rzadziej, bo coś tam czasem stykało...

 

z tym sie zgodze i pisze od poczatku o tym../lampce/ ..nie ma sensu rozwalac wiazki nie sprawdzajac lampki :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.