Skocz do zawartości

540 - cena koszty spalanie wrażenia ?


xxx66

Rekomendowane odpowiedzi

???? A jakiej to zmiany doczekal sie silniki M62 pomiedzy 1999 a 2002 rokiem ze spalanie mu dwa litry spadlo ????

 

Mamy kolejnet ewnemant forumowy - auto spala mniej niż podaje producent w katalogu :modlitwa:

 

O ile pamietam to 4.4 ma w okolicach 17,8 wedlug producenta w mieście.

A wie każdy, że dane producenta to wynika badania zgodnie z jakąś normą, co ma się nie za bardzo do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam juz 1,5 roku bmw 540i 99r. i po miescie to mialem najnizsze spalanie 16 l. ale to jak chcialem sprawdzic ile najmniej moze te auto spalic ale jaka to jazda byla leciutkim gazem , hehe a jak sie tak czasem przycisnie bo po to te auto jest to tak wychodzi 18-20 a nawet i czasem wiecej a po tasie to duzo mniej mi wychodzi tak od 11-13 i pociskam sobie ostro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często robie sobie wypady po godz. 23-24 w piątki/soboty "na miasto" ze znajomymi. Rzadko zdarza mi się wtedy zejść na prędkościomierzu poniżej 100 km/h a często sięgam 160. Jeśli trafią się światła to trzeba autko zatrzymać i ponownie rozpędzić (dodatkowe spalanie). W takiej jeździe spalam ok. 20L. Nie podejrzewam nikogo o kłamstwo co do spalanie 540 ale zastanawiam się skąd taka różnica. Oba auta nie są wysilone (E55 5.5L - 354 km. 540 4.4L - 286 km), oba są w "automatach", oba mają zbliżoną wagę (różnica 5kg na korzyść BMW). Gdzie więc kryje się tajemnica :) chyba ,że błędnie interpretuję moją jazdę "w mieście" i w/w prędkości podchodzą już pod "trasę".

 

Pozdrawiam.

 

PS. proszę mnie nie ganić za jazdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
???? A jakiej to zmiany doczekal sie silniki M62 pomiedzy 1999 a 2002 rokiem ze spalanie mu dwa litry spadlo ????

 

Mamy kolejnet ewnemant forumowy - auto spala mniej niż podaje producent w katalogu :modlitwa:

 

O ile pamietam to 4.4 ma w okolicach 17,8 wedlug producenta w mieście.

A wie każdy, że dane producenta to wynika badania zgodnie z jakąś normą, co ma się nie za bardzo do rzeczywistości.

Mechanikiem nie jestem, opieram sie tylko na swoim doswiadczeniu i danych z komputera pokladowego. Moge jeszcze dodac, ze srednia predkosc to 28.0km/h, bo to chyba jeden z wazniejszych parametrow w tej sytuacji.

Nie zrozum mnie zle, nie mam zamiaru sie o nic wyklucac, byc moze ktorys z pomiarow jest nieprecyzyjny - nie wiem, wierze w to co widze. :cool2:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???? A jakiej to zmiany doczekal sie silniki M62 pomiedzy 1999 a 2002 rokiem ze spalanie mu dwa litry spadlo ????

Może koledze chodziło o roczniki 1998, a 2002.

W 98r. zamiast silnika M62B44 wprowadzono M62TUB44.

 

M62B44 4.4 L 210 kW (282 hp) @ 5700 420 Nm@ 3900

M62TUB44 210 kW (282 hp) @ 5400 440 Nm@ 3600

(Dane z wikipedii.)

 

Ten nowy silnik trochę mniej pali.

sie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta starsza to faktycznie koniec 98. Wg danych, silnik ma te sama moc i pojemnosc. Moze diabel siedzi w elektronice lub sterowaniem przeplywem paliwa? Tak jak juz wspomnialem, roznice idzie wyczuc przy hamowaniu biegami (puszczajac gaz podczas jazdy), wskaznik spalania rowniez pokazuje znacznie wiecej.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane techniczne silników serii M62 - polecam lekturę :

 

http://www.usautoparts.net/bmw/engines/m62.htm

 

... zmiany w nowszej wersji podyktowane są głównie aspektami ekologicznymi :8) (głównie doszedł mechanizm VANOS i chyba 2 sondy lambda)

 

...prawdą natomiast jest że obecnie do nowszej wersji silnika części są trochę tańsze np. przepływomierz :?

 

...co do mocy i osiągów to nie sądzę żeby była jakakolwiek różnica pomiędzy poszczególnymi wersjami, nawet biorąc pod uwagę poprzednią równie dobrą konstrukcję m60

 

 

ps. ...nowszą wersję silnika m62 łatwo poznać po połączeniach węży przy pompie wody - nowsza posiada plastikowe złączki, natomiast poprzednia ma gumowe węże i metalowe opaski :wink:

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka aspektów użytkowych zostalo zepsutych w m62 w odniesieniu do m60, jak np. wskaźnik poziomu plynu chlodzącgo - możemy jechać bez wody i otym nie wiedzieć, tak dziwny jest wskaźnik poziomu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
kilka aspektów użytkowych zostalo zepsutych w m62 w odniesieniu do m60, jak np. wskaźnik poziomu plynu chlodzącgo - możemy jechać bez wody i otym nie wiedzieć, tak dziwny jest wskaźnik poziomu.

Dodam jeszcze dynamiczny termostat na 105stopni C, wzrosła temperatura w układzie co przyspieszyło starzenie tworzyw i elementów gumowych układu chłodzenia....

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Wiecie może dokładnie od którego miesiąca wprowadzono M62TUB44?

 

Pozdrawiam

 

???? A jakiej to zmiany doczekal sie silniki M62 pomiedzy 1999 a 2002 rokiem ze spalanie mu dwa litry spadlo ????

Może koledze chodziło o roczniki 1998, a 2002.

W 98r. zamiast silnika M62B44 wprowadzono M62TUB44.

 

M62B44 4.4 L 210 kW (282 hp) @ 5700 420 Nm@ 3900

M62TUB44 210 kW (282 hp) @ 5400 440 Nm@ 3600

(Dane z wikipedii.)

 

Ten nowy silnik trochę mniej pali.

sie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.