Skocz do zawartości

Wyjąca pompa wspomagania - czasami - nie zawsze...


BlacKSmitH

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Zimny silnik i płyn wspomagania - niewielkie opory na kole kierownicy i niewielki spadek obrotów silnika. Wymieniłem płyn z układu łącznie z odsysaniem, bo samo spuszczenie dało ok 500 ml płynu. Po odessaniu doszły ze 3 setki. Zamiast lepiej jest gorzej. Sytuacja ma miejsce tylko na zimnym silniku. Na nakrętce wlewu mam napisane ATF only i taki też wlałem. Wymiana pompy czy coś z przekładnią :?: :mad:

Czy olej z beczki (ponoć Mobil ATF 220, czerwony) był jakiś lewy? Jak otworzę zbiorniczek to mam duzo piany. Czyżby gdzieś łapało powietrze i stąd te objawy?

Jaki olej kupić? Jakiej firmy? Na nakrętce zbiorniczka napisane ATF only a w Autodata napisane Dexron II.

Pomóżcie plz!!

Edytowane przez BlacKSmitH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BlacKSmitH

Na początek proponuję zapoznać się z pkt. 1 i 2, cz. II Regulaminu BKP i niezwłocznie poprawić temat wątku.

 

Właściwe tytułowanie wątków zmniejsza bałagan na forum i ułatwia innym użytkownikom udzielenie pomocy, jak również znalezienie podobnego problemu

 

Brak reakcji na w/w sugestie, może spowodować jego usunięcie. :police:

Edytowane przez Grafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze odpowietrzalem w ten sposob, ze krecilem na odpalonym silniku w prawo do konca a pozniej w lewo do konca. Musisz tak robic do skutku az sie odpowietrzy. Jezeli bedzie dobrze odpowietrzony to nie powinno byc (oczywiscie po pewnym czasie, musi odstac) piany w zbiorniczku

 

PS

BlacKSmitH - to nie twoj pierwszy post i powinienes wiedziec jak sie zaklada watki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.