Skocz do zawartości

Czy oplaca sie swap na m


FuTuRee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Po dzisiejszym dniu skonczyl mi sie silnik w autku tj. e36 2.5l vanos. W zwiazku z tym mam kilka pytan. Motor do tego samochodu mozna kupic od 2500 do 3000zl- i mam dylemat. Autko ktore posiadam ma wszystko co mi jest potrzebne w samochodzie, nie chcialbym go zmieniac. Jak myslicie co jest bardziej oplacalne wlozyc silnik 2.5l (taki jak byl) czy tez moze cos z m3 3000 badz tez przy odrobinie szczescia 3200. Cenowo jest roznica, poza tym musze zmienic wiazke komp skrzynie nie wiem jak jest z dyfrem czy moglby ewentualnie zostac ten z 2.5l ze szpera 25%?? Czy sa jakies szanse ze wyrobie sie z silnikiem z m w 5000zl czy to tylko marzenia?? I moje trzecie pytanie jak na to beda zaopatrywac sie potencjalni kupcy w przyszlosci. Czy beda sie krzywic ze numer vin pokazuje cos innego ze byl swap itd, czy wartosc auta nie spadnie przez to ze ma inny silnik?? co o tym myslicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to robisz samochód na handel czy dla siebie??takie rzeczy jak sierobi to juz dla siebie buduje sie cudenka.

co do ceny "pozniej"..

jak napiszesz na allegro że to jest M3 bo masz silnik od tego to pewnie zostanie twoje ogłoszenie umieszczone w dziale "śmieszne opisy...."

a po drugie jak wystawisz za 20.000 tys. to cie chyba ludzie troszkę wysmieją i nikt go nie kupi..

 

a tak poza tym pomysł fajny....ale 5000zł....chyba mało...i nie wiem skąd znajdziesz taki silnik...w dodatku w stanie do jazdy..musisz chyba u Hansa poszukać czegos np rozbitego....bo bedziesz miał inaczej cięzko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage ze czesci do M kupisz tylko w ASO, jak kupisz silnik od jakiegos kilera to moze sie okazac ze wlozysz w niego 20 000zl. kolejna sprawa to to ze malo kto potrafi serwisowac silniki M. przemysl to 3 razy zanim wtopisz kase.

 

co do sprzedazy to powiem tyle, bmw ciezko sprzedac w orginale, jakies frankenstainy to juz wogole mistrze niesprzedawalnosci.

Edytowane przez flash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem jakś czas temu po silnik 3.2 l ale wyskoczyły mi inne wydatki i jak narazie dałem sobie spokój.Silnik ze skrzynią i reszta potrzebną do przekładki 11k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij temat 20 kola to moze bys sie wyrobil ale tyle zabawy wiaska sterownik inny abs ktory wcale nie musi dzialac z twaja wiaska silnikowa . inne zegary wiec zmiana wiaski samochodowej od M . bo wcale nie jest powiedziane ze wiaski silnikowe i te w aucie tez sie podpasuja , moga wystepowac falowania obrotow bo jakis przewod jest inny albo gdzie indziej , Ja takie rzeczy przechodzilem . najlepiej jak chesz cos zmieniac to tylko na taki sam albo wiekrza pojemnosc ale m 50 lub m52 2.5 na 2,8 albo 3.0 lub 3.2 haman .( ALE NIE M !!!!!!!!! ) . tamte motory sa prawie jednakowe a te zmiany ktore trzeba poczynic to kosmetyka a nastepnie zmodyfikowac tylko sterownik bo wiaski zostaja te same i czujniki > NP mozesz zalorzyc najnowszy M54 3.0 ale podlaczycs tylko jeden vanos a drugi nie, mozna zalorzyc jeden ale trzeba go trohe przerobic bo jest blacha za mala ( dospawac) ale ja wole rozwiazanie z usunieciem jednego Vanosa , silnik wyglada jak by mial dwa vanosy ale w srodku go niema . zato pojemnosc mamy 3.0 i dotego sportowe mapy < ALE to zapi...rdala ) lepiej niz to 3.0 M bo jest tam tez tylko jeden vanos , ale motor cieszszy , opcji tyle co dusza zapragnie . tylko miec checi i troche kasy . az mnie swierzbi aby cos zmodyfikowac u siebie najlepiej V 8 4,4 . w e36 lub 3,2 hamann . ale chyba zona mi nie pozwoli bo ostatnio troche pojechalem za szeroko .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz telefon 00492131759990 bedziesz mial odrobine szczescia to odbierze polak nie to zadzwon innym razem i spytaj czy maja silnik wiem ze maja ich duzo i w roznych cenach

albo przez mail sprobuj verkauf@autobeier.de

 

pozd

po1. CCCP- cep cepowi cupnął poduszkę :mrgreen:


po2. Respekt dla Swiezakow :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.