Skocz do zawartości

318 Tds brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
A Wiec tak auto chodz ladnie pali na cieplym jak na zimnym wrecz idealnie, ale jak jade to moge rozpedzic go tylko do 3 tys a pozniej tak jak by turbo nie chcialo leciec czy paliwa brakowalo.W baku mam 15 litrow predkpsc max teraz 115 do 120 i jakby odcielo cos doplyw nagly spadek mocy bardzo odczualny.Ludzie pomozcie bo jzu nei wiem co mam robic nagrzebalems ie juz sporo przy Nim
Opublikowano
a próbowałeś robić reset kompa ?
Opublikowano
  • Autor
tak laczylem piny 7 z 19 czy coss innego trrzeba
Opublikowano
z tego co ja kojarzę to reset kompa odbywa sie poprzez odłączenie akumulatora na jakiś czas, parę minut- a byłeś może gdzieś na komputerze? Z tego co opisujesz to zachowanie podobne jak w peugeocie gdy komputer przechodził w tryb awaryjny, może i tutaj tak jest.
Opublikowano
a jak wlejesz więcej paliwa to jak jest? moze pompa paliwa siada (ta pod kanapą z tyłu
Opublikowano
  • Autor
Wlasnie jak zejde pozniej 15 litrow gdzies tak do 10 to jest problem z rozruchem jakby paliwa nie bylo wiec wyciaglem z podsiedzenia ta pompke i patrze czy paliwa jest a tam duzo. Sprawdzam ja na krotko i sie okazuje ze chodzi szukalem problemu z podcisnieniemi ale raczej wszystko okej.Moze masz racje z ta pompka,ale czekam jeszcze na inne rozwazania.
Opublikowano

witam

przeczyść EGR i niewiem czy dobrze napisze (interculer) bo to może być powodem spadku mocy

Opublikowano
  • Autor
egr i intercoler racze nie bo samochod ma moc do 3 tys obrotow wszystko ladnie smiga.Tylko do 3 tys jest super a dalej juz nic tylko pauza na 3.Myslalem o pot jakos encjometrze gazu niby ustawia sie go na komputerze z tego co sie dowiedzialem. Co o tym myslicie?
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
wlalem 30 litrow i znow jest to samo auto nie chce jechac powyzej 3tys tak jakby dawke odciol komputer co to moze byc??
Opublikowano

...ja miałem raz akcję jak zaczął grzać mi się silnik (wskazówka temp. za pionem) ...jak tylko przekraczała pion silnik nie chciał w ogóle wchodzić na wysokie obroty, im dalej szła tym bardziej auto nie reagowało na wciśnięcie pedału gazu ...heh taki trochę hamulec bezpieczeństwa żeby nie zatrzeć silnika.

Musi być coś elektronicznego co za to odpowiada ...więc może to fiksuje.

Opublikowano
obym sie mylil ale chyba siadla ci turbina, sprawdzales ja? napisz jak rozwiazesz ten problem
Opublikowano
  • Autor
Powiem Ci tak samochod po odlaczeniu turbo powinien tak czy tak wchodzic na wysokie obroty z tego co sie orientuje i sprawdzalem turbina chodzi slychac ja i w ogole weze trwardnieja.MOze i jest jakies zabezpieczenie na kazdym biegu max 3 tys i dalej nic jakby komputer nie dawal paliwa.Ludzie niech ktos mi powie co to jest??
Opublikowano
ja bym stawiał jednak na błąd w komputerze który musiałbyś skasować przez podłączenie się do komputera diagnostycznego. Błędu nie sygnalizuje bo u nas z tego co wiem to nie ma kontrolki check engine. Ewentualnie może być czujnik temperatury powietrza w kolektorze trafiony albo jest tam taki czujnik ciśnienia, może przewód z niego spadł ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.