Skocz do zawartości

pytanie odnośnie wkręcania się na obroty


domoko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie mam taki problem, otóż kolega kupił sobie nie dawno e-36 318 z M43 i miałem okazje się nim przewieźć!zauważyłem taką małą ale bardzo denerwującą różnice miedzy moim(318 M40) a jego silnikiem!otóż u niego na wolnych obrotach po wciśnieciu gazu silnik bez chwili wachania wskoczył na 3 - 3,5 tyś obrotów i po puszczeniu gazu w momecie spadły one do 800. U mnie natomiast jest tak - wciskam pedał gazu i muszę go troche potrzymać zanim wskoczy na te powiedzmy 3,5tyś obrotów, gdy puszcze pedał gazu, obroty spadają sobie wolno do 800!i tu moje pytanie, czy ten M40 to tak ma każdy że ma strasznego muła na poczatku i tak wolno mu obroty spadaja czy coś jest do wymiany?bo naprawde lepiej się jeżdzi gdy nie ma takiego zjawiska jak wyżej opisałem:)dodam że on nie ma gazu a ja mam ale sprawdzałem to na benzynie!może trzeba by swiece wymienic albo coś?z góry dzieki za info:)

(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie! na gazie ci normalnie zmula tak jak byc powinno(tak mi sie wydaje) a n a benzynie masz przypchany filtr paliwa i moze własnie dlatego go mulic na benzynie! wymieniałes kiedys ten filtr paliwa"????jaki masz przebieg??? ile juz zrobiłes tym autem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam auto jakieś pół roku, gaz od 3,no może 4 miesięcy i nie wiem jak powinno byc, wiem natomiast że filtr wymieniałem zaraz po kupnie więc raczej nie możliwym jest żeby się już zapchał?:/a co do tego muła, nie wiem jak to okreslić, cisniesz na pedał gazu i autko zaczyna sie tak jakby dusić, potem jest ok aż do odcinki,puszczam pedał i obroty wolniutko spadają do 800!nie da się w nim zrobić normalnej przegazówki jak w innych autach bo nie reaguje tak czule na pedał gazu!
(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz.... sprawdz sobie cisnienie paliwa na listwie wtryskowej! bo moze zawór ci przepuszcza i dlatego ma takiego muła...

no juz sam niewiem! moze byc tyle przyczyn ze ciezko by było wyliczyć!

a prubowałes zrobic reseta??? moze on by cos pomógł.... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do ciśnienia to masz racje, muszę to obczaić:)teraz byłem nim w drodze i zauważyłem że nawet na 1-szym biegu przy ostrym przyspieszaniu(pedał gazu w podłoge)autko ma bardzo dłuży problem żeby się zebrać:(trochę ruszy i nagle dziura i za momencik dopiero dalej ciągnie:(co do resetu to robiłem go kiedyś i tylko mi namieszał w kompie!!!może u innych to działa, u mnie raczej nie!wolę podpiąć pod kompa i samemu błędy pokasować!a mam interfejs więc nie ma problemu z tym!aha, i jeszcze jedno!jakiś czas temu miałem bład sądy lambda, okazało się żę kabel się lekko przytarł i chyba było krótkie spięcie:)zaizolowałem i śmiga teraz bez błędów!nie ma ani jedbego!
(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banalne ale sprawdź takze filtr powietrza moja m40 wkreca sie bez chwili wachania z ta róźnica ze nie widziała jeszcze gazu...

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja mam identyczny objaw jak domoko z tym że 1,6 M40. Motor kiepsko reaguje ma dodawanie gazu porównywałem z 318 M40 kolegi i u niego wkręca się natychmiast po dotknięciu pedału gazu (cały czas chodzi o pracę na biegu jałowym). On ma gaz i ja też mam gaz. Różnica jest ogromna na obu rodzajach paliwa. podejrzewałem przepływomierz i mam zamiar podłaczyć ten jego ale jeszcze nie wiem czy bedzie pasował.

"Sprawdzałem"przepływkę odłaczając wtyczkę: silnik zafalował i pracował z pręd. niewiele pow. 1000 obr. z tym że pracowal nierówno i mocno było czuć benzynę. także już nie wiem bo przepływka chyba działa ale jeszce bede chciał podmienić od kumpla żeby mieć pewność że to nie to.

Kolejny problem już mniej irytujący dot. pracy na PB gdy silnik jest zimny, mianowicie przez pierwsze kilka kilometrów gdy dodaje gazu na każdym biegu następuje chwilowe zmulenie niekiedy nawet słaby wybuch w kolektorze (na PB) a po chwili już normalnie przyspiesza. To zjawisko występuje na każdym biegu podczas nagłego dodania gazu przez pierwsze kilka km do czasu aż silnik się nagrzeje, natomiast na gazie tego nie ma.

Mechanik coś wspomniał że mogło paść podgrzewanie sondy :jawdrop: nie wiem może.

Dodam jeszcze że motor gładko wkręca się do odcięcia, nie spala oleju (full syntetyk), odkąd go kupiłem (2 lata) słychać było rzegotanie rozrządu w okolicy 2000 obr. wymieniłem popychacze bo wałek był ok, rzegotanie pozostało, cykanie też i wkręca się tak samo czyli do końca, ale kiepska reakcja na dodanie gazu jak była tak jest i mnie to denerwuje.

Z góry dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kumpel po zamontowaniu gazu przyjechal 2,0 z dokladnie takim samym problemem. Jego instalacja na wtryskiwaczach IV generacji.

Pojechal do gazownika na poprawienie map i jak reka odjal. Ja bym zakrecil sie przy gazie.

Nie zapomnijcie ze zwykle wkladaja zwezke w dolot tak ze po zagazowaniu auto na benie tez nie bedzie juz takie jak kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie ze zwykle wkladaja zwezke w dolot tak ze po zagazowaniu auto na benie tez nie bedzie juz takie jak kiedys.

może i wkładają, ale ja żadnego takiego wynalazku nie posiadam w swoim aucie!a co do tych map w silniku....owszem było by to możliwe ale czy mapy mogą się same od siebie zmienic?przecierz są załadowane na eproma i tyle, zwykłe użytkowanie auta chyba raczej nie może ich usunąć?chyba że się myle to mnie poprawcie:)

(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto kupiłem z reichu i zmulenie na przygazówce miał od początku, założyłem gaz w brc w Tarnowie i tak jeżdże już prawie trzy lata. Najprędzej to podejrzewam że może to być wina zużytego rozrządu chociaż w moim przypadku nie jest on mocno wyłechtany.

A jak u Ciebie domoko ma się słynny rozrząd w M 40 i jak reaguje Ci motor na odpięcie wtyczki od przepływki? gaśnie czy zabełta i dalej śmiga tak jak u mnie??

Nie sprawdzałem jeszcze na innym przepływomierzu.

Czuwaj :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak pawel8516, rozrząd nie jest mocno zdezelowany jak na przebieg który posiadam(260kkm), ale jak to z rozrządem bywa, nigdy w 100% nie można być pewnym co do jego sprawności (mowa o M40)pozatym u ciebie po odpięciu przepływki mówisz że zabełkocze i silnik dalej pracuje, czytałem gdzieś na forum że jest wtedy na 90% uszkodzona przepływka bo silnik cały czas widzi uszkodzony przepływomierz i pracuje na uśrednionych, stałych parametrach jego pracy. U mnie po odpięciu auto gasnie, ale też nie jest to dla mnie przekonywujace zjawisko:)ja obstawiam raczej na żle pracującą przepustnice bo po dodaniu gazu słysze z pod maski głośny odgłos mocno zasysanego powietrza i po pewnym czasie motor dopiero dostaje kopa!wie ktoś może jak ustawić przepustnice i sprawdzić czujnik (chyba tps)?na kompie rzadnych błędów nie ma!:(aha jeszcze jedno, jexdził ktoś z was M40 (bez "muła") i M43 o tych samych pojemnościach?jest odczuwalna duża różnica w dynamice i sprawności M43?

 

P.S.

Sorki że tak duzo literek namnożyłem :roll:

(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam M40 a kumpel ma M43 i jak dla mnie to żadnej większej różnicy nie ma tylko tyle że silnik ciszej pracuje. a nawet powiem że 1:0 dla M40 bo u kumpla jak da gaz w deche to najpierw jest przerwanie auto szarpnie i dopiero ma chęć jechać z tego co mi wiadomo to mechanior mówił ze jakaś gumka pod wtryskiem walnęła i stąd ten problem ale ile w tym prawdy to nie wiem :D pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.