Skocz do zawartości

czy 20l/100km to normalka


bomba_bia

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam że twoje 20l to trochę dużo, u mnie w e34 przy silniku M30b35 21l gazu po mieście przy spokojnej jeździe i 25l przy normalnej, trasa 14-15l gazu.

90r E30 316 i coupe sprzedany

92r E36 318 is coupe sprzedany

91r E32 750 IL sprzedany

88r E32 735 IL sprzedany

92r E32 735 IL sprzedany

93r E34 530 V8 sprzedany

92r E34 525 tds sprzedany

90r E34 535 i obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 535i w typowym warszawskim ruchu pali około 16l. Jesli ugrząznę w korkach dobijałem do 19-19,5 l/100km, ale to naprawdę podczas toczenia się kolo za kołem całą drogę. Gdy naprawdę nie ma korków lub mam więcej odcinków przelotowych, zużycie w mieście potrafi wynieśc i 13 l/100km.

 

Tak więc 20l w mniejszym silniku i to bez katowania, to zdecydowanie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% za duuuzo... Dobrze by bylo jak byś podjechal na kompa... wydaje mi sie ze wykaze sonde.. a jesli tak bedzie na prawde - po wymianie spalanie powinno spasc duuuzooo...

 

PS. na podpiecie do kompa nie trzeba jechac do ASO, wystarczy lepszy i wiekszy zakald...

Auto Klinika nieautoryzowany serwis BMW - Warszawa Bialołęka: Danusi 6: 503 520 220 | 503 520 320 http://www.aklinika.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresujcie gościa niepotrzebnie, bo miasto miastu nierówne a i styl jazdy stylowi też! Moje autka potrafią spalić w mieście pomiędzy 15-25 litrów, a miasto jest średniej wielkości. Wszystko więc zależy od pory roku, natężenia ruchu i nastroju kierowcy/styl jazdy/.

Myślę, że 20 litrów na małą 6tkę to rzeczywiście trochę za dużo, ale zaczął bym od porównania z innym pojazdem. Jeżeli masz możliwość przesiąść się na inne autko i ono też będzie Ci zużywało więcej, niż to by wynikało z papierów, to wszystko będzie jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na duzych i szerokich kolach przy mocno dynamicznej jezdzie to mozliwe, ale normalnie nie do przyjecia...

 

Johhny musiałby mieć koła 60 cm szerokosci zeby tyle spalała. Znacznie za duzo, u mnie po testach i regulacjach na postoju spala tyle ile w podpisie, a zazwyczaj znacznie mniej.

Edytowane przez TSA55
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresujcie gościa niepotrzebnie, bo miasto miastu nierówne a i styl jazdy stylowi też! Moje autka potrafią spalić w mieście pomiędzy 15-25 litrów, a miasto jest średniej wielkości. Wszystko więc zależy od pory roku, natężenia ruchu i nastroju kierowcy/styl jazdy/.

Myślę, że 20 litrów na małą 6tkę to rzeczywiście trochę za dużo, ale zaczął bym od porównania z innym pojazdem. Jeżeli masz możliwość przesiąść się na inne autko i ono też będzie Ci zużywało więcej, niż to by wynikało z papierów, to wszystko będzie jasne...

 

Jesli facet pisze że nie katuje auta, a i tak pali mu okolo 20 l, to jest to zdecydowanie za dużo. Mam większy silnik i trudno sobie wyobrazić bardziej zatłoczone miasto niż Warszawa, gdzie ja dochodziłem do niecałych 20l jadac w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam większy silnik i trudno sobie wyobrazić bardziej zatłoczone miasto niż Warszawa, gdzie ja dochodziłem do niecałych 20l jadac w korku.

Wyobraź sobie, że gdy jadę do Warszawy i poruszam się po tym mieście, to moje auta palą mniej, niż w moim rodzinnym, 10razy mniejszym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johhny musiałby mieć koła 60 cm szerokosci zeby tyle spalała. Znacznie za duzo, u mnie po testach i regulacjach na postoju spala tyle ile w podpisie, a zazwyczaj znacznie mniej.

 

Ja po zmianie z 205/205 na 185/205 a potem na 185/195 zauwazylem wyrazna roznice spalania... ale pewnie zaraz zaczniesz swoje efekty placebo itp :)

Mialem 205/205 w lecie i jest ok, 215 na tyl jeszcze tez wydaje mi sie ze bedzie ok ale spali wiecej... wiec nie wiem czy jest sens, raczej nie, zawsze w sumie sadzilem ze na tyle powinno byc szerzej, no ale jak kto woli...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.