Skocz do zawartości

koło dwumasowe


Steryn

Rekomendowane odpowiedzi

Większość aut z początku lat 90tych nie ma dwumasy, są to często mocne silniki, czy też przenoszące drgania i jakoś jeżdżą i jeżdżą...

 

Tutaj masz katalog Valeo, spisz sobie pasujący numer - KLIK

i zadzwoń do sensownego sklepu. Ja do E39 528 dostanę 4 częściowy zestaw za 1300zł ... i nie mam obaw, że cokolwiek się "zepsuje" przez brak dwumasy -kwestia być może jak kto jeździ, ale dwumas w dużej mierze jest narzędziem serwisowym które daje okazje na odzyskanie trochę pieniędzy z klientów.... Kazdy mechanik nie powie złego słowa - ich chleb powszedni.

Ludzie upalają w sporcie nawet bmw na przeróżnych kombinacjach i wszystko żyje. Dwumas ma zalety, ale ma też wady, choćby to, że trzeba go co jakiś czas jednak wymienić, z zdjęcie skrzyni to troszkę zabawy, każdy kto ściągał wie.

 

Na forum E34 są osoby zadowolone z takiej przesiadki, także w dieselu.

Patrzylem na ten katalog i nie znalazlem zeby byl ten kit do e32...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2.5 td to tutaj masz dobrą cenę na dwumas Luka: http://e-autoparts.pl/catalog/kolo-zamachowe-p-5372.html?cPath=400_406.

Jak Tds'a to to będzie dobre: http://e-autoparts.pl/catalog/kolo-zamachowe-p-12962.html?cPath=400_406.

 

Ogólnie nie ma opinii o konieczności wymiany sprzęgła razem z kołem. Jednak skoro pada sprzęgło, to prawdopodobieństwo padnięcia koła jest znaczne. Skoro masz wszystko na wierzchu, to jest pytanie, czy nie wsadzić nowego sprzęgła i koła, nie czekając, aż jedno albo drugni posypie się wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2.5 td to tutaj masz dobrą cenę na dwumas Luka: http://e-autoparts.pl/catalog/kolo-zamachowe-p-5372.html?cPath=400_406.

Jak Tds'a to to będzie dobre: http://e-autoparts.pl/catalog/kolo-zamachowe-p-12962.html?cPath=400_406.

 

Ogólnie nie ma opinii o konieczności wymiany sprzęgła razem z kołem. Jednak skoro pada sprzęgło, to prawdopodobieństwo padnięcia koła jest znaczne. Skoro masz wszystko na wierzchu, to jest pytanie, czy nie wsadzić nowego sprzęgła i koła, nie czekając, aż jedno albo drugni posypie się wkrótce.

Ja mam 3 litry benzyne i chcialbym kupic kolo po regeneracji, wie ktos gdzie mozna dostac takie w okolicach Krakowa lub w malopolsce??

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Jak założysz zwykłe koło zamiast dwumasowego, silnik będzie dostawać ostro po dupie w przypadkach ostrego ruszania, gwałtownego puszczenia gazu na wysokich obrotach itp. Dwumasówka niweluje te przeciążenia stąd nie warto zmieniać czegoś co zostało tak zaprojektowane. Każdy mocny silnik powinien mieć koło dwumasowe.

Zależy w jakim silniku, w m30 org było na zwykłym kole dopiero później bmw wsadziło dwumase przez co zabili tak naprawdę ten silnik

Bandit Machine Wagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem pare tygodni temu zestaw valeo wraz ze sztywnym kolem do swojej e39 523i i nie nazekam przyspieszenie lepsze zero drgan polecam wszystkim ten zestaw

Brawo za odgarznie kotleta i powodzenia jazdy na tym sztywnym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem pare tygodni temu zestaw valeo wraz ze sztywnym kolem do swojej e39 523i i nie nazekam przyspieszenie lepsze zero drgan polecam wszystkim ten zestaw

Brawo za odgarznie kotleta i powodzenia jazdy na tym sztywnym kole.

 

-na sztywnym to można jechać,tylko nie na kole :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.