Skocz do zawartości

Brzydkie dzwięki z okolicy Vanosa


JeziorX5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Jestem użytkownikiem BMW E36 320 Vanos i mam mały problem a mianowicie jak odpale zimny samochód to jest wszystko ok, a kiedy się rozgrzeje to słychać ciche stukanie z okolicy pokrywy rozrządu i vanosa :( Zastanawiam się więc czy do wymiany nastawnik vanos czy czas na łańcuch rozrządu?? :?:

 

Auto jest od 1,5 roku w polsce sprowadzałem je osobiście i było kupione od Niemca który do samego końca je serwisował jak je kupowałem miało 168 tyś km. a teraz ma 201 tyś. i nasuwa mi się pytanie czy łańcuch rozrządu może paść po 200 tyś.???

:?:

I jeszcze jedno pytanie jaki jest koszt wymiany rozrządu? vanosa? :cry:

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że jest to napewno dźwięk dochodzący od pokrywy rozrządu, może sie przenosi z innego miejsca? Zrób sobie mały teścik, nachyl sie przy prawym przednim nadkolu i posłuchaj czy ten dźwięk nie jest tam bardziej słyszalny, jeżeli tak to daj znać!! Ps. I jaki rocznik jest tej BM-ki?

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma ten sam problem, ale jego auto jest z 97r i też nie może dojść skąd dochodzi to lekkie stukanie, a mechanicy tylko rozkładają ręce!! Zaczyna stukać dopiero na dobrze rozgrzanym silniku na wolnych obrotach!! Może ktoś z forumowiczów miał podobne objawy?JeziorX5 jak będziesz coś wiedział to daj znać?

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem,że to inna bajka ale u mnie w e46 330Xi występuje identyczny problem i wyraźnie z prawej strony slychać wręcz nawet warczenie.Najpierw cykalo.Dodam,że jak wkręci się silnik na wyższe obroty nawet minimalnie większe zupelnie cichnie. Podejrzewam,ze to będzie nastawnik wolnych obrotów.Bo nic innego tam raczej nie ma.

niedlugo będę rozbieral i sobie wszystko posprawdzam.Mam nadzieję,że usterkę da się zdiagnozować a tym bardziej usunąć.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki sam problemik minimalne stukanie na ciepłym silniku słychać to przy przednim prawym kole !!! Moja bumka jest z 12.1995 2.0 z Vanosem . I tez sie zastanawiam co to jest przebieg to 144tyś. Myślałem ze moze mam kolektor pękniety albo uszczelka sie wydmuchała przy kolektorze wydechowym ale wszystko jeset tam okej !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Najlepiej sprawdzić to ręką, kładziesz rękę na pokrywie Vanosa, dodajesz gazu i na spadających obrotach w momencie grzechotania powinieneś poczuć drgania, przynajmniej tak jest u mnie.

 

Jeśli natomiast położysz palce po drugiej strony pokrywy, od strony łańcucha, tam gdzie kończy się plastik i zaczyna malowanie i tam będą drgania, to łańcuch. Z tym, że łańcuch lepiej czuć na obrotach równych, niż spadających.

 

Jeśli to Vanos to silnikach M50 można by powiedzieć "normalne".

Czytałem, że to niestety pewna wada fabryczna, Vanos łapie luzy i grzechocze.

 

Jeśli chodzi Ci równo na wolnych obrotach, ani nie dusi się jak dodasz lekko lub mocniej gazu. I jeśli wszystko śmiga, a w kabinie tego nie słychać, to nie warto z tym nic robić, jak się zrobi uciążliwe, lub zauważysz w/w objawy, to trzeba zrobić remont Vanosa za jakieś 300zł.

 

Jak to łańcuch -> napinacz.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy nie sadze zeby lancuch po 200 tysiacach byl do wymiany(jezeli to jest faktyczny przebieg) moja historia z bmw zaczela sie ponad 5 lat temu,moja buma ma nakrecone 240 tys (tyle widze a co jest naprawde kto to wie) tez vanos i tez go slychac moze nie az tak strasznie ale daje znac ze tam jest,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.