Skocz do zawartości

drugi zbiornik spryskiwaczy


iras_540

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcialem zapytac przeszukalem forum ale nic konkretnego nie znalazlem. posiadam 2 zbiorniczki spryskiwaczy. niestety z jednego woda mi nieschodzi a z drugiego bardzo szybko. i niestety niedzialaja mi spryskiwacze na reflektory. silniczki oba dzialaja. i jak powinny byc podlaczone kable spryskiwacza z dwuch zrodel?? dodam ze motr to 4.4 v8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mniejszy zbiorniczek to miejsce na skondensowany plyn do spryskiwaczy niby.. ja tam wlewam zwykly plyn.. a spryskiwacze reflektorow nie dzialaja za kazdym razem tylko raz na iles tam razy przy spryskiwaniu szyby.. chyba ze na manetce do spryskiwania przycisniesz przycisk na koncu manetki to wtedy powinny wszystkie sie spryskiwacze sprysnąć ;)
E39 540iA ... Kocham i Szanuję... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz na początku polecę zakup instrukcji, tam pisze wszystko w temacie, jak to działa.

 

Kolega powyżej już napisał, dołożę tylko, że spryskiwacze reflektorów działają chyba co piąte mycie szyby.

Jeżeli chodzi o przewody wodne spryskiwaczy, to oba przewody od pompek (standardowy i intensywny) lecą do jednej dyszy spryskiwacza szyby. W dyszy jest podwójny zaworek zwrotny (grzybek ze sprężynką), więc płyny nie powinny ani spadać, ani się mieszać.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

po pierwsze kto slyszal aby wlewac wode chyba ze to tylko tkai skrot myslowy!

 

przy ujemnych temperaturach zamarznie i spore wydatki

 

 

zreszta lepiej nie wlewac nic niz zwykly plyn do zbiorniczka od intensywnego mycia - gdyz moza zanieczyscic uklad, plyn do intensywnego mycia to specjalny koncentrat z duza zawartoscia alkoholu [latwoplany] - cena za 1l ok 13 zl wiec nie jest to majatek a tak duzo go nie jest zuzywane - tylko po wcisnieciu przycisku intensywngo mycia a wiec sami o tym decydujemy kiedy ma byc uzyty! [byl gdzies temat o pozatykanych dyszach od wlewania innych plynow do tego zbiorniczka]

 

a spryskiwacze przednich lamp faktycznie dzialaja co ktores "mycie" ale na pewno jesli dopiero uruchomimy auto to beda dzialaly za pierwszym razem wiec latwo sprawdzic czy sa sprawne, zreszta pozostawiaja po sobie duzy balagan na masce:))

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zupelnie

 

pociagniecie do siebie oznacza ze spryskana zostaje na pewno szyba przednia i lampy przednie jesli akurat jest to ten moement w cyklu mycia [4-5 mycie]

 

natomiast przycisk z boku = intenywny program i wowczas ten specjalny plyn ze zbiorniczka jest sikany najpierw a nastepnie za chwile sikany jest plyn do mycia szyb z duzego zbiornika [6l]

 

plyn do intensywnego jest na alkoholu i rozpuszcza lepiej brud potem szyba jest czysta bez smog dlatego warto go stosowac a dodatkowo nic sie nie zapycha - w senssie spryskiwacze

 

co do plynu do spryskiwaczy tez nie warto stosowac najtanszego bo potrafia odbarwic lakier na masce w miejscu gdzie sa dysze

 

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wszystko wiem. napewno niepodaje mi plynu ze zbiorniczka intensywnego. i niepsika mi na lamp...idzie weekend czas sie zajac. ale jest to troche dziwne bo spryskiwacze dzialaja (wiec niesa zapchane) pompa dziala (moze za slabo), i przewody tez sa podlaczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pompke od zbiorniczka intensywnego - lubi sie psuc - warto kupic nowa oryginalna w aso za chyba ok 100 zl [nie warto stosowac zamiennikow ani uzywanych] - jesli mowisz ze nie dziala ta czesc programu czyszzenia zbiornik na plyn ten duzy ma osobna pompe

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u koleg iras_540 nie podaje ze zbiorniczka wogole, moge sie mylic ale na przednie lampy nie idzie ze zbiorniczka intensywnego mycia tylko z niego idzie na przednia szybe!

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. tak pompka to taki czarny element z wtyczka na koncu zbiorniczka

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec niedzialala pompka intensywnego (kolega mi juz dal) natomist jesli chodzi o spryskiwacze to wogule niema przewodow donich. czy spryskiwacze maja swoja pompke??? czy moze jest specjalna pompka do wersji z xenonmi. dodam ze mam 97 rok ale lampy mam od nowego modelu z zenonkiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec niedzialala pompka intensywnego (kolega mi juz dal) natomist jesli chodzi o spryskiwacze to wogule niema przewodow donich. czy spryskiwacze maja swoja pompke??? czy moze jest specjalna pompka do wersji z xenonmi. dodam ze mam 97 rok ale lampy mam od nowego modelu z zenonkiem :)

 

zapisz sobie instrukcje PL.....http://rapidshare.com/files/71002544/Instrukcja_obs_ugi_BMW_E39_PL_up_by_dunaj2.rar. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w swojej wymieniłem pompkę od intensywnego spryskiwacza (koszt 24zł- taki sam idzie w passatach) i podaje ok płyn, niestety jeszcze mam mały wyciek z węża który doprowadza do spryskiwaczy reflektorów. chyba muszę rozkręcić nadkole... i zerknąć co sie dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka od tych spryskiwaczy chyba jest tak jak któryś z kolegów pisał obok kielicha z lewej strony pod maska, ja mam tam mały zbiorniczek o przy nim jest ta pompka, wymiana jej zajęła 2 minuty bardzo łatwo, odpina się wtyczkę i starą sie wyciąga do góry, natomiast u mnie jest chyba problem z wężem który idzie w nadkolu i prowadzi do spryskiwaczy reflektorów...ale jak zabiorę sie do tego to zrobię foty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem już sie pogubiłem, mi sie wydawało że do spryskiwaczy idzie z tego intensywnego, ale chyba faktycznie na reflektory idzie z dużego, ale czy tam są 2 pompki??może któryś z kolegów bardziej doświadczonych pomoże...(u mnie z tego małego zbiornika w ogóle nie ubywał płyn, teraz leci tylko przewód mam dziurawy...jak rozkręcę nadkole to będę widział gdzie cieknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały zbiorniczek to jest z intensywnego spryskiwania tylko na przednią szybe idzie, a zaś z głównego zbiorniczka (tego co widac po sciągnięciu nadkola) są dwie pąpki w sedanie (mała na przednią szybe a duza na reflektory) a w kombi trzy jeszcze jedna mała na tylną szybe chyba wyjaśniłem wątpliwości
na volta core el can na volta core el lievore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.