Skocz do zawartości

Problem z wyborem świec... E36


dumbolodze36

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Pojawiłsię u mnie problem ze strzelającym gazem (niesekwencyjnym), poczytałem sobie troszkę no i postanowiłem zacząć od świec tym bardziej że silnik ma nierówną pracę na biegu jałowym.....nie bęe zarzucał was pytaniami typu czemu tak jest itd.

 

chciałbym tylko prosić o ocenę mojego zakupu...mianowcie doradzono mi świece NGK po znajomości za 50zł

Moja Becia to 318i E-36 `91

 

P.S. czy jest możliwość sprawdzenia jaki mam silnik?

Bo ostatnio na wymianie oleju(pierwszej) okzało sieże filtr oleju od 91 nie pasuje...pasował nowszy chyba 93-94 i nie wiem w końcu jaki mam silnik :(

po Nr VIN wyszło ze kwiecień 91

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

 

Jesli temat już był to proszę o link i o usunięcie tematu żeby nie robić śmietnika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to ładne masz znajomości =)

 

Ja za 1 szt NGK V-line20 płacę 11zł (bez znajomości)

 

Ciekawe bo jak do swojej wersji za jedną świecę NGK BRK6EK w maju płaciłem 16 zł - a one wg producenta przeznaczone są do mojej wersji silnikowej - autko pracuje równo tak na gazie jak i na paliwie nie dusi się - i jestem z nich bardzo zadowolony- lepiej przejedź się do dobrego sklepu motoryzacyjnego i niech tam dobiorą ci świece wg katalogu NGK.

Miejmy nadzieję że na świecach skończą ci się wydatki :D .

Pozdrowionka.

masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty wogóle do mnie rozmawiasz :mad2:

 

Powiem tak:

To ty pójdź lepiej do dobrego sklepu motoryzacyjnego to Ci powiedzą że NGK BRK6EK to to samo co NGK V-Line no.20

 

V-Line nr. 20 to wewnętrzne oznaczenie NGK :duh:

 

 

GOSH, nie mam siły, co następny to mądrzejszy

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="

GOSH' date=' nie mam siły, co następny to mądrzejszy[/quote]

 

Może i masz rację - może nie jestem takim ekspertem jak ty - ale post nie był skierowany do ciebie - tylko do autora tematu - ty byleś tylko cytowany - ale zapomniałem że ludzie z Wawy tak mają :cool2: ..............

masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnei sprawa Wygląda tak zę te świece które dostałem to stoją koło 14-15złw necie w każdym sklepie NGK:)

 

Co do VIN-u to: WBACA31040EG35591

 

Ogólnie podobno świece te są dobre... tyle wiem;-)

 

A czy ktoś ma może zdjęcie silniczka krokowego-schematy mi dużo nie dają:/.....chyba wiem który to jest ale chce mieć pewność co odkręcam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z twojego nr VIN wynika że autko ma silnik M40 ale jeżeli piszesz ze filtr nie pasował to może poprzedni właściciel swapa strzelił musiał byś jakieś foto silnika wrzucić wtedy byłoby wiadomo. ja też u siebie zmieniałem na NGK V- line wybierane z katalogu dedykowane do M40 pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=01&ktlg_lang=9&ktlg_01_fzart=1&ktlg_01_fzkat=0&ktlg_01_mrksl=6

 

pod tym linkiem masz spis, wygląd i wymiary filtrów, zabacz czy zgadzają się z tym co masz ...

 

 

 

masqo Jak nie ogarniasz tematu to się nie wypowiadaj - PROSTE

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki panowie...okzało się ze mój mechanik burak zamówił od starsdzego modelu filtr i dlatego nie pasował....a potem przywiózł od M40 :)

 

i właśnie daltego szukam dobrego mechanika w Łodzi :(

takiego co sięzna na tym co naprawia ;-)

 

dzieki chłopaki świece wymieniam w weekend napsize jak poszło:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywy191

 

NGK BKR6E takie swiece zakladaj

krzywy zjadl K masz racje

jeszcze raz twoje swiece sa NGK BKR6EK

i takie kup http://img297.imageshack.us/img297/4420/zebyci5.gif

 

pozd

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty byleś tylko cytowany - ale zapomniałem że ludzie z Wawy tak mają :cool2: ..............
nie pisz takich rzeczy kolego, nie uogólniaj pewnych rzeczy, ilu znasz ludzi z Way? A wogóle to gdzie jest "bukowno"? :)

 

Do autora postu: Bierz NGK jak Ci koledzy polecają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje takie swiece nacodzien to wiem, mozna tez poszukac w necie,

przeciesz oznaczenie swiec niejest przypadkowe, nikt tam sobie niewymyslil ze BKR6EQUP to do tego auta a taki do takiego, kazda litera i cyfra to swoisty kod i mozna se dobiera jak se chcesz, jezeli znasz oznaczenie przykladowo 2 producentow to bez problemu mozesz znalesc zamiennik nawet bez katalogu, reasumujac to bmw gdzie katalog poleca BKR6EK jezeli jest gaz zakladajcie BKR6E niema falowania wolnych obrotow i nic tam niestrzela, mozna tez poczytac

 

http://www.ngkntk.pl/fileadmin/downloads/SWIECE_ZAPLONOWE.pdf

www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłem sobie takie jak zaproponował "Krzywy 191" czyli: NGK BKR6E i auto nadaję się tylko na pokaz - ponieważ jeździć się tym nie da. Na benzynie silnik się dusi a na gazie strzały jak tylko dodam trochę gazu. Mam nadzieję że uda mi się jeszcze w sklepie wymienić na NGK BKR6EK ponieważ na takich jeździłem do tej pory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.