Skocz do zawartości

Hydrauliczna klapa przestała sie otwiera??


jakubowskij

Rekomendowane odpowiedzi

podwiesze sie pod temat.

chodzi mi o samo dociaganie klapy bagaznika (przy zamykaniu) - moja klapa dociaga sie dopiero gdy ja calkiem juz poloze i musze dodatkowo troche ja docisnac reka. a wydaje mi sie ze jak kupowalem auto to klapy nie dawalo sie polozyc bo juz sie sama dociagala do konca. jak jest u was z tym dociaganiem? jak to u was dziala? chodzi mi okreslenie w miare mozliwosci kiedy nastepuje moment dociagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwiesze sie pod temat.

chodzi mi o samo dociaganie klapy bagaznika (przy zamykaniu) - moja klapa dociaga sie dopiero gdy ja calkiem juz poloze i musze dodatkowo troche ja docisnac reka.

 

Dziekuje za poszerzenie tematu. Podlaczam sie. Ja tez mam wrazenie, ze kiedys nie musialem sugerowac klapie zamkniecia. Tylko ze tym sie bardzo nie przejmuje. Najbardziej mnie irytuje jednak ze kiedy zamykam klape tzn. puszczam np. w polowie wysokosci to zamyka sie najpierw z okropnym hukiem a potem ja elegancko silownik domyka. Na 100% inzynierowie tego tak nie zaprojektowali. Czy jest gdzies jakas regulacja? Jakas sprezyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwiesze sie pod temat.

chodzi mi o samo dociaganie klapy bagaznika (przy zamykaniu) - moja klapa dociaga sie dopiero gdy ja calkiem juz poloze i musze dodatkowo troche ja docisnac reka.

 

Dziekuje za poszerzenie tematu. Podlaczam sie. Ja tez mam wrazenie, ze kiedys nie musialem sugerowac klapie zamkniecia. Tylko ze tym sie bardzo nie przejmuje. Najbardziej mnie irytuje jednak ze kiedy zamykam klape tzn. puszczam np. w polowie wysokosci to zamyka sie najpierw z okropnym hukiem a potem ja elegancko silownik domyka. Na 100% inzynierowie tego tak nie zaprojektowali. Czy jest gdzies jakas regulacja? Jakas sprezyna?

 

zamykania w e38 są dwa rodzaje

 

- tylko dociąganie

- automatyczne otwieranie i zamykanie - po 1998

 

jak w pierwszym przypadku klapa wali ci z pełną siła to do wymiany są amortyzatorki podtrzymujące klapę ok 130 zł w serwisie za sztukę.Po wymianie klapa zatrzymuje się na określonym poziomie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie jaki ten olej dolać, bo słyszałem że nie jest to zwykły olej hydrauliczny i jeszcze gdzie dokładnie sie go dolewa.

Oczywiście mówię o otwieraniu i zamykaniu a nie o domykaniu!!!!!!

 

to jest zwykły olej atf taki jak do wspomagania - tego oczywiście bez nivo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w pierwszym przypadku klapa wali ci z pełną siła to do wymiany są amortyzatorki podtrzymujące klapę ok 130 zł w serwisie za sztukę.Po wymianie klapa zatrzymuje się na określonym poziomie. pozdrawiam

 

To brzmi bardzo rozsadnie. Dzwonilem do zakladu zajmujacego sie amortyzatorami/regeneracja. Powiedzieli, ze za 70-80 dobiora jakis zamiennik. Bawic sie w kombinowanie? Rozumiem, ze taki amortyzator klapy to jednorazowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w pierwszym przypadku klapa wali ci z pełną siła to do wymiany są amortyzatorki podtrzymujące klapę ok 130 zł w serwisie za sztukę.Po wymianie klapa zatrzymuje się na określonym poziomie. pozdrawiam

 

To brzmi bardzo rozsadnie. Dzwonilem do zakladu zajmujacego sie amortyzatorami/regeneracja. Powiedzieli, ze za 70-80 dobiora jakis zamiennik. Bawic sie w kombinowanie? Rozumiem, ze taki amortyzator klapy to jednorazowka.

 

twoja sprawa ja akurat kipiłbym oryginał.te amorki to jednorazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.