Skocz do zawartości

Jak wymienic czujnik parkowania?


malpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Ztego co mi gosc mowil wystarczy albo az trzeba sciagnac listwe ze zderzaka, wypiac stary i wlozyc w jego miejsce nowy. A nie da sie tego jakos od spodu zrobic :?: Albo jakos zupelnie inaczej :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trzeba sciagnac listwe ze zderzaka, ale to sie robi niemalze bez narzedzi, palcyma :D .

Pociesz sie, ze mam ten sam problem, tylko u mnie nie obedzie sie bez wypruwania zderzaka, bo sensor, ktory akurat byl padl jest na czesci bez listwy. M-ki maja troche inaczej. :(

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami pojawiaja sie na allegro. Jesli chodzi o koszta to dalem 80 zl na gieldzie w gliwicach u zaprzyjaznionego sprzedawcy czesci BMW, ale jeszcze nie sprawdzilem czy dziala :) Po pracy sprawdze. Zwruc uwage na to jaki ma ksztalt czujnik czy okragly czy splaszczony jest "wizjer".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i [BAD], nie dziala czujnik, podlaczylem inny sprawny celem sprawdzenia czy kabel gdzies czasami nie jest przetarty i chodzi, a czujnik ktory zakupilem nie dziala... Ehh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies juz napisalem, oszczedny dwa razy placi... Trzeba miec mozliwosc ewentualnej reklamacji, badz sprawdzenia na miejscu. Czasami taki handlarz sam nie wie, w jakiej kondycji jest jego towar.

W ASO kosztuje chyba 260 zetow, drogo, ale ja nie mam czasu na uganianie sie po gieldach i kolejne proby.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HECH odnośnie wymiany uszkodzonego na uzywany to kupiłem taki na a;;egro mial byc podobno ok dalem 80zl ryzyk fizyk

co sie okazało czujniki nigdy nie były wyciagane wiec troche je zapiekło i tu uczulam na wyciaganie z listef

U mnie nie dośc ze kupiłem zjeb..... to chcac sprawdzic w to miejsce i przełozyć inny uszkodziłem następny który nie dał sie normalnie zdemontować po odpięciu maalych zatrzasków na jego bokach nie dał sie ruszyc wiec uzyłem nieco wiecej siły i nieszczescie rozerwałem na pół

.... co proponuje jezeli delikatnie nie da sie wyjąc to proponuje wypchnac go z listwy od zewnątrz za pomoca dopasowanego średnica trzpiebia pamiętajjjjjac by go nie porysowac najlepiej zdemontowac cała listwe i delikatnie puknac z wyczuciem w zapieczony czujnik przez cos dopasowanego np kawałek plastikowej rurki by nie porysowac ale powtarzam z wyczuciem

szarpanie na siłe daje jeden rezultat rozerwanie czujnika i o jeden czujnik w plecy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.