Skocz do zawartości

Słaba widoczność w nocy poprzez brudne i słabe światła


czarek23

Rekomendowane odpowiedzi

praktycznie caly czas jezdze dlugie trasy po kilkaset km. zauwazylem, ze bardzo czesto brudza mi sie swiatla(po przejechaniu ok 300km - no i przez to mam bardzo slaba lub zadna widocznosc, musze wtedy wysiadac i czyscic swiatla)... czy jest na to jakas rada :P ?

poza tym okragle swiatla w starszych bmw nie sa bardzo duze, moze to dlatego...

 

druga sprawa nie dotyczy czystosci swiatel tylko ich skutecznosci.

 

mam zarowki tungsram za 5zl :) i nie jestem z nich do konca zadowolony.

nawet na czysciutkich swiatlach nie widac bardzo dobrze. przez to musze czesto wlaczac halogeny w nocy...

 

czy jest jakis sposob na polepszenie widocznosci, byc moze poprzez zastosowanie jakichs innych zarowek (lepszych, drozszych, moze xenonowych)?

 

jesli tak to podajcie jakies przyklady

 

z gory bede bardzo wdzieczny :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e-34 były spryskiwacze reflektorów można takowe zakupić ,drugą istotną rzeczą jest czystość soczewek wewnątrz u siebie po tej operacji zauważyłem poprawę widoczności o 40% choć pozornie był czyste instrukcję znajdziesz na forum ,trzecia opcja najlepiej po czyszczeniu soczewek i założeniu spryskiwaczy ,montaż ksenonów założyłem u siebie i jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem a mam soczewki i spryskiwacze tylko że w e39.Trasa warszawa-sopot to musze chociaż raz zajechać na stacje i przemyć lampy.Mam wrażenie że te spryskiwacze ubijaja ten syf na lampach.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze uzylem zbyt duzego skrotu myslowego.

Wyjasnie...

Gdy swiatla sa ustawione "zbyt wysoko", wtedy droga tuz przed samochodem jest nieoswietlona. swiatla swieca dalej, ale pozytek, po za oslepianiem nadjezdzajacych z przeciwka, zaden. Odnosi sie wrazenie, ze swiatlo jest jakby "rozproszone". W przypadku sniegu, deszczu lub mgly jest prawdziwa padaczka... Kierowca jest po prostu oslepiony sciana swiatla. Dlatego w takich warunkach nie wlacza sie dlugich swiatel, a swiatla do jazdy we mgle sa bardzo nisko polozone.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatla mam na dobrej wysokosci

uzywalem fabrycznych zarowek i nic stopione nie jest.... ale co do czystosci od srodka swiatla (soczewki itd) to tez pewnie nei jest kolorowo :)

 

bede musial zrobic operacje czyszczenie swiatel od srodka...

 

na dobre xenony mnie jeszcze nie stac takze odpada...

 

z zakladaniem spryskiwaczt tez na razie nie chcialbym kombinowac, nie mam na to czasu :(

 

ale nic... wyczyszcze swiatelka od srodka i zobacze jaki bedzie efekt...

 

a co powiecie o zarowkach ? mam jakies tungsramy za 5zl/sztuka.

oplaca sie wsadzac jakies drozsze?

na allegro widzialem duzo takich zarowek z niby lepszym, bielszym swiatlem. co o tym powiecie?

 

pozdrawiam i dzieki za tyle odpowiedzi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos Allegro nie kojarzy mi sie najlepiej. Sprzedaja tam rozna chinszczyzne, jakies lipne "ksenony" itd...

Kup zarowki renomowanej firmy, takie jak np. Philips, czy Osram (kupa swiatla!).

Jakos nie pamietam nazw handlowych tych lepiej swiecacych. Popatrz na stronach internetowych tych producentow, co oferuja.

Pamietaj, ze zarowki o zwiekszonej sile swiatla przy tej samej mocy, beda mialy krotsza zywotnosc. Nie uzywaj zarowek o wiekszej mocy, zreszta zauwazylem, ze zdajesz sobie z tego sprawe.

Prawdopodobne jest, ze masz brudny uklad optyczny swiatel, jak to oczyscic, bylo sporo na tym forum.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak: upewnij sie, ze masz wszystko ok z ustawieniem swiatel na stacji diagnostycznej. Tam tez moga zmierzyc Tobie, a wlasciwie Twojemu autku, sile swiecenia swiatel. Bedziesz mial wszystko "czarno na bialym"

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sprawdzałem, jak tylko przy włączonych światłach mijania wyjmę jakąś żarówkę to komp wyświetla błąd później muszę wyłączyć auto i włączyć raz jeszcze.MASAKRA im więcej elektroniki tym gożej chyba :)

Ale dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sprawdzałem, jak tylko przy włączonych światłach mijania wyjmę jakąś żarówkę to komp wyświetla błąd później muszę wyłączyć auto i włączyć raz jeszcze.Komputer powiadamia o żarówkach i innych błędach ale to nie to. MASAKRA im więcej elektroniki tym gorzej chyba :)

Ale dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.