Skocz do zawartości

Brak ABS, ASC, prędkości, spalania, etc


typson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

stało mi się jak powyżej - wyłączony ABS z przyległościami oraz odległość się nie nalicza, prędkościomierz na 0, wiec i spalanie wariuje, etc.

 

Objaw typowy dla zepsutego czujnika obrotów koła w lewej tylnej piaście. Ale - wymieniałem go dwa lata temu. A ktoś mnie nastraszył, ze może to być jakiś moduł od ABSu - na pompie taki element z odrobiną elektroniki i elektrozaworkami czy czymś (2):

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DR41&mospid=47554&btnr=34_1532&hg=34&fg=20

 

prawdali to? generalnie nie chciałbym zbytnio sie czyścic z gotówki a z drugiej strony nie przepadam za używkami, przynajmniej w zakresie zagadnien "hamulcowych".

 

Jest moze jakas metoda na zweryfikowanie czy to czujnik czy to drugie gizmo? Auto po odstaniu nocy jest OK do momentu uslizgu tylnych kół i konieczności przyhamowania ich (przez ASC+T). To niestety bardziej wskazuje na ten moduł niz czujnik obrotów. Nie mam w tej chwili możliwości podjechania na komputer (świeta, urlopy, etc), moze po prostu ktoś miał podobne objawy i podzieli się doświadzceniami

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radził najpier pojechac na kompa i zrobic taki nr: skasowac błedy. zamienic czujniki prawy tył z lewym tyłem i kawałek przejechac samochodem znowu pod kompa i jasli nadal masz bład lewego tylnego to sterownik uszkodzony.

 

 

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS :)

250zł + przesłka powrotna

GWARANCJA !!!!!!!!!!

 

PISAC na gg 2921736

dzwonic 602 888 262

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.