Skocz do zawartości

Poszukiawnie BMW COUPE lub CABRIO do 20 000zł


Rafit

Rekomendowane odpowiedzi

Po trosze kolega Egs ma nieco racji. Tez zaczynalem z zamiarem kupna coupe i dluugo szukalem a co znalazlem nie bylo w najlepszym stanie. Kolega xylometazolin tez ma nieco racji bo za 15 tys (tym bardziej za 20 tys) znajdziesz ladne coupe ale starsze rocznikowo... Trzeba tylko pomyslec czy warto cala pule wydac na samochod bo wiadome ze jakaby nie byla dobrze utrzymana uzywka lepiej miec ten zapas 2 tysiecy na ewentualne naprawy ktore w przeciagu roku moga wyjsc, czy chocby zostawic sobie na paliwo lub zakup ladnej felgi czy opon zimowych... Ja strasznie chcialem uniknac 4 drzwi bo za mlody jeszcze jestem na komplet wrót :) Dlatego zdecydowalem sie na compacta, szczerze powiem ze polecam ta bude. Lzejsza, krotsza przez co do miasta idealna, wjade tam gdzie nie zlozy sie niejedno punto (rewelacyjny skret bawarki) no i mi sie podoba :) Wielu twierdzi ze compact to nie BMW a ja mowie guzik prawda, bo niech ktos mi powie ze compact na gustownej feldze wyglada zle to kaze mu isc do okulisty :)

 

Tutaj cos na potwierdzenie mojej tezy:

 

http://www.resem.net/img/IMGP0655.JPG

 

Dlatego polecam koledze studentowi ta bude bo R4 w tym samochodzie naprawde jedzie godnie, a silnik is po prostu zapier...la tak ze wiecej nie trzeba w mojej opini :) Do tego rocznik 2000 E36 w compacie kupisz za 18 tysiecy, tutaj przyklad:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3500422

 

Nie namawiam do kupna ale do rozwazenia mozliwosci kupna tej wersji nadwoziowej jak najbardziej :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

eqs co ty gadasz ?

 

Kolego który szukasz, jak masz trochę pojęcia o samochodach i o ich kupowaniu to spokojnie za 13-15 koła znajdziesz nie zarżniętą coupe. Według mnie, silnik po niżej IS to w tych budach nieporozumienie. Gaz do R4 założysz za 2200, chcesz to dam ci super namiar w Siedlcach. Ja w Wawie nie zakładałem bo mi krzyknęli 3100. A części i komputer te same.

 

CABRIO

Sam także zamierzam zmienić swoją bawarkę na cabrio także w e36 ;] Więc jesteś potencjalnym konkurentem przy zakupie ;]. Tyle że silniczek musi być już R6.

 

GAZ

Powiem szczerze że gaz mam założony już prawie drugi rok i ŻADNYCH problemów. A na stacji sam do siebie się uśmiecham ;] kilometrów natłukłem ze 30 tysięcy albo i więcej. Może nie dużo ale na pewno się zwróciło.

 

To w czym tak sie ewidetnie myle ?

 

wiesz jak sie przeglada allegro to o ta nawet ladna ta ladna... ale jak pojedziesz zobaczyc to juz po 3 masz dosc...

 

ja juz troche e36 ogladnelem... i w tym kraju ciezko bardzo ciezko jest...

 

co lepsze z niemiec pokonczylo sie...

 

13 tys zl to poziom od ktorego mozna zaczac szukac... a juz na pelnym wyposazeniu jak kolega szuka bedzie sporo kosztowalo... do tego zeby to wyposazenie bylo w stanie jakim powinno byc to druga sprawa...

 

a na koniec ladne auto i dobre to pojecie wzgledne i kazdy uwaza inaczej... ja patrzac na allegro znajde kilka doslownie co moga mnie zainteresowac...

 

iS jest bardzo ciekawym silnikiem ale wymaga szanowania... i nikt mi nie powie ze znajdziesz takiego za 12-13... bo tyle to dobry compact chodzi...

 

zreszta ja mam to szczescie ze znalazlem... ;) koledze studentowi rowniez polecam ;) bo sam nim jestem fakt benzycna mocno mnie doji ale czego sie nie robi z milosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje coupe szukałem pare miesięcy.

Ludzie czasem sprzedają takie padaki że pożal się Boże a telefonicznie zapewniają że wszystko jest cacy tylko wsiadać i jechać. Zjeździłem całą Polskę nad tymi ogłoszeniami a swoją znalazłem 20km od mojego domu i jeszcze przywieźli mi ją za darmo pod dom.

Auto wyniosło mnie 10tys. z opłatami ma silnik 2.0 przebieg 200tys. nie bierze w ogóle oleju. Jeden właściciel w niemczech (dziadek 37rocznik). Bita była w tył ale nie ma co oczekiwać cudów za tę cenę i ten rocznik.

Do dzisiaj jeżdżę i nie narzekam. Zmieniłem jedynie lampy na m3 i kierunkowskazy na dymione. Ostatnio robiłem przegląd i wszystko bardzo ładnie, facet nawet pochwalił że auto bardzo zadbane.

 

 

Radzę nie napalać się na pierwszy lepszy egzemplarz tylko szukać, przejechać się kilka razy i dużo się targować :) Pozdrawiam

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ale sam powiedz nie widzisz podobieństwa, bo jak dla mnie to wygląda jakby to było to samo tylko lekko porozciągane kształty.

- ten sam styl lamp (ten sam układ żarówek)

- tak samo linia bagażnika

- tak samo linia otwierania klapy

- linia bocznej szyby lekko tylko w bmw przycięta

http://img247.imageshack.us/img247/3219/obrazek2kj0.th.jpg

Dlatego mam mały uraz do compaktów.

 

A do tego jednak Coupe ma większy bagażnik i wygląda lepiej moim zdaniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko w tym wszytskim trzeba miec troche zdrowego rozsadku...

 

mi tez sie nie podobaja compacty...

 

ale lepiej kupic zadbanego compacta niz stare sypiace sie coupe... i grac pozera ze mam coupe... na ktore mnie nie stac zeby je utrzymac... i albo jezdzi bez wymieniania czego kolwiek... albo uciekania w gaz itd... mam nadzieje ze nikogo nie uraze ale takie sa czesto polskie realia tej marki... liczy sie nazwa a nie to co ma soba prezentowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam byc szczery to nie widze podobienstwa :) Bo poza tym samym ukladem zarowek to te samochody dzieli przepasc, a ze linia podobna to coz poradzic, jesli wersja nadwoziowa ta sama to i linia musi byc podobna, sedan tez jaki by nie byl czy to bedzie daewoo nexia czy maybach to kazdy ma przedzial silnikowy, kabine i tylny wystajacy przedzial bagazowy a jak go tu przyciac tam poszerzyc to zrobi sie "prawie" to samo... Ta droga mozna powiedziec ze np. E30 jest taka podobna do Fiata 125p, bo tu poszerzone, tam grill inny ale lampy juz tak samo po dwie na strone... Nie dajmy sie zwariowac, nigdy nie widzialem podobienstwa miedzy BMW a jakas inna marka pojazdow i nie inaczej jest teraz... A komiczne dla mnie jest mowienie ze compact to polbmw. To takie jakby leczenie meskiego kompleksu dlugosci :twisted2: Rozumiem ze moze sie podobac lub nie, bo sa gusta i gusciki ale tak jak wersja coupe ma fanow tak i wersja compact ich ma wiec uszanujmy to bo bylo nie bylo kazdy jak jeden maz jezdzi BMW a zeby nie bylo nudno to urozmaicenie musi byc... Poza tym przy natloku E36 teraz na polskich drogach cieszy mnie ze nawet jak stane na swiatlach z jakas obok to w 99% przypadkow zawsze jest to sedan albo coupe :) I dlugo moglbym udowadniac w mojej opini wyzszosc wersji compact nad innymi, tylko po co? Kogos przekonam jesli do tej pory nie jest przekonany? I na koniec, nieco inaczej patrzymy na samochod. Ja kupilem compacta dlatego ze wazne bylo dla by spelnialo takie warunki:

- bylo to BMW

- mialo 2 (3) drzwi

- bylo zwiezle bo 90% tras jezdze po miescie gdzie parkuje, nawracam itd...

Compact spelnia idealnie te wymogi, Ty natomiast szukasz auta ktorym mozna sie pokazac i nie bojmy sie okreslenia, przylansic :) Compact napewno nadaje sie mniej do tej roli ale tez moze takim samochodem byc czego dowodem jest samochod jednego z forumowiczow, a oto jego galeria:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=55055&highlight=compact

 

Pragne zwrocic uwage na to ze niezaleznie co z tym autem dzieje sie teraz to do uzyskania tego stanu ze zdjec wystarczyly, nizsze zawieszenie i felga... Tak niewiele zmian a jaka zmiana w prezencje, swoja droga wielki szacunek dla tego Pana za ta bawarke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eqs twoje rozumowanie jest co najmniej dziwne..

 

Ja osobiście kupiłem swojego is za 11,300. Auto jeździło w kraju 2 miechy a wcześniej po Niemczech. Mam już je dwa lata i chodzi jak marzenie. Co prawda staruszek bo 92 ale trzyma się, jak nie jedno 96-7. Gazik też mam do niego włożony od około 2 lat i także zero problemów. Nie rozumiem też wszelkich przeciwników gazu. Przecież jak masz dobrze wyregulowaną sekwencję to nie czujesz żadnej różnicy... To wstyd że ludzie zamiast płacić rocznie na benzynę 8 tysięcy płaca tylko 4-5 za gaz ?? Te 3 koła co zostaje można wydać na wycieczkę lub nowe felaski ;] I wtedy można się polansować :P Nie zapominajmy, że samochód ma służyć do jazdy...

Dlaczego IS wymaga specjalnego szanowania ?? W czym sie różni od 1,8 ?? Mówię oczywiście o samej konserwacji... a nie o konstrukcji.

 

Kolego co szukasz.

Głowa do góry na pewno coś się trafi. Ale nie oczekuj też że kupując 12 letni samochód wszystko będzie idealnie. Lepiej chyba kupić z jakąś małą widoczną usterką, naprawić i cieszyć się że dobrze z ceny zbiłeś. Oczywiście o ile masz troszkę zacięcia do mechaniki i samej motoryzacji. To nie nowy samochód że się wsiada robi dwa lata jazdy, bez żadnych wymian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wersje E36 są naprawde ładne i każda ma coś w sobie co może sie innym wielbicielom marki mniej lub bardziej podobać!! Jak dla mnie jednak wersja coupe już sie opatrzyła i ciężko jest znaleźć auto w bardzo dobrym stanie. Niestety większość kupujących ten model nie zbyt miło sie z nim obchodzi co wpływa na stan auta i jego szybsze zużycie?Co do wersji Compact, to mam do tej wersji ogromny sentyment i nie wiem jak można go stylistycznie porównywać z fordem :duh: Już lepiej RAFIT mogłeś napisać że Ci sie ten model poprostu niepodoba!! Dla mnie Compact jest bardzo ładnie wyglądającym samochodem, który idealnie spełnia moje wymagania, dlatego zgadzam sie SENDRA z twiomi wypowiedziami na temat tego modelu!! Pozdrawiam
BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem troche Compactem 323Ti. Dla mnie jest to zdecydowanie najprawdziwsze BMW - prowadzi sie fantastycznie, silnik zapewnia bardzo dobre osiagi - paru kierowcow duzo nowszych aut mocno sie zdziwilo ;).

A wyglad to kwestia gustu.

Podobnie kiedys mowiono o Mercedesie 190 (W201), ze nie jest to prawdziwy Mercedes. I co? I klasa C weszla na dobre do palety limuzyn Mercedesa - dzisiaj nikomu nie przyjdzie do glowy mowic, ze prawdziwe Mercedesy zaczynaja sie od E-klasy w gore.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xylometazolin

 

podaj mi konkretnie w czym sie tak ogoromnie myle... bo ja cos pisze... a Ty mowisz ze zle... i zaczynasz pisac cos co wogole nie odnosi sie do mojej poprzedniej wypowiedzi...

 

ja kolegi nie wiem nie mam zamiaru odstarszyc... czy cos w tym stylu tylko uswiadomic przed pisaniem glupst ze za 10 tys to taka igle dostanie... na wypasie itd.

 

w tej sumie powinnien znalezc dobre auto... w coupe... a cabriolet juz watpie... ale tu znowu wychodzi pytanie co to znaczy dobre... - pojecie wzgledne...

 

takie przypadki sa owszem ale bardzo zadko... ze ktos dostanie dobre auto za dobre pieniadze... najczesciej jest albo juz dosc leciwe albo zuzyte albo uderzone...

 

ja do gazu nie mam nic przeciwko serio... sam mam w 2 aucie istalacje IV generacji i chwale sobie... ;)

 

ale tu moium zdanie warto kupic auto bez instalacji... bo zle zalozona jest koszmarem dla silnika... polecam poczytac co powoduje zle zalozona instalacja...

 

wiec nie wiem co Ty sobie ubzdurales ze ja mowie o jakims wstydzie...

wstydem jest jak masz zapuszczona landare na ktora Cie nie stac i malo tego wkaldaja mu jeszcze gaz zeby od 10 do 10 pojezdzic... ale ja przeciez mam BMW...

 

auto autu nie rowne...

 

miales szczescie ze trafiles za pierwszym razem dobre auto ale to moze przez to ze nie jezdzilo w pl i mial je ktos kto szanowal... ale nie opowiadaj chlopakowi bajek ze trafi cudownie... bo lepiej milo sie roczarowac niz pozniej plakac nad rozlanym mlekiem...

 

Do silnika Is rowniez nic nie mam ale to silnik ktory jest bardzo wrazliwy na przegrzanie... a w polskich realniach dopadaja go czesto ludzie co chca miec duza moc malym kosztem i wyciskaja 7 poty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a po co wy mi gadacie tu o 10-12 tysiącach jak stale powtarzam, że mogę wydać 20 tysięcy :nienie:

Uwierzcie, że nie szukam jak najtańszego auta, wręcz przeciwnie auta oglądam zazwyczaj od najwyższych cenowo.

 

To BMW podałem bo wydaje mi się atraktyjne cenowo za to co ma

 

Podaje kilka ofert co myślicie:

 

Ode mnie z miasta jedyny minus dla mnie to mały silnik i brak gazu:

http://moto.allegro.pl/item287061152_bmw_e316_coupe_full_opcja_.html

 

A to moje marzenie, tylko za taką cene by mi sie gaz już przyda, bo pewnie do 2.5 litra to trzeba już z 4500zł wydać na gaz. Ale auto jest prześliczne.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3930105

 

I jeszcze taki cabriolecik:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3467877

 

Znacie może to autko? Przynajmniej gość nie ściemnia że pali 10 litrów (LPG 16,6/100)

http://allegro.pl/item290070772_3_coupe_2_0_24v_vanos_full_orginal_m_pakiet_salon.html

 

Ten też ładny:

http://allegro.pl/item288696376_bmw_e_36_1_8_is_coupe_gaz_i_skora.html

 

Oceńcie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rafit tego cabriolecika z Szamotuł nie polecam(oglądałem go osobiście jakiś czas temu i nie jest warta tej ceny)!!Może zobaczysz sobie te dwa linki:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4029190

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3738589

Pozdrawiam

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cena tego Compacta nie jest zbyt wysoka, ponieważ właśnie tyle kosztują samochody w dobrym stanie w Niemczech!! I trzeba by było sie teraz zastanowić jak my Polacy to robimy że ceny samochodów u nas są takie niskie?Hm...... :duh:
BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze Ci radza piszac o tanszych egemplarzach. Naiwne jest myslenie ze kupisz auto za 20 000 i w najblizszym czasie nic do niego nie bedziesz musial wlozyc, chocby wymiana samych plynow ktora musisz zrobic tuz po kupnie wyjdzie Cie kolo 500 zl (materialy + robocizna), a warto tez sprawdzic i zrobic inne podstawowe pozdespoly zeby wiedziec "co w trawie piszczy" a to tez kosztuje, ziarno do ziarnka i uzbiera sie miarka. Jak na niepracujacego studenta jestes calkiem rozrzutny :) Jako studen ale pracujacy na Twoim miejscu szukalbym samochodu gora do 17-18 tysiecy bo napewno w najblizszym czasie bedziesz musial wlozyc w jakies drobne naprawy i daj Bog by nic powaznego sie nie posypalo, pamietaj ze kupujesz uzywke, a nawet w najlepiej utrzymanej uzywce nagle moze cos za przeproszneiem piep...ac i koszta gotowe. Z tych samochodow ktore pokazales najbardziej godna zainteresowania jest ta 316, bo:

- silnik nie stworzony do szalenstw wiec istnieje mozliwosc ze nie jest zajechana

- ladnie utrzymane w orginalnym stanie

- ciekawe wyposarzenie, cena adekwatna do rocznika, stanu i wyposazenia

- jesli nie jezdziles tylnonapedowcem to 102 kuce sa najlepsze do rozpoczecia przygody z tym wynalazkiem...

No i to Twoja okolica wiec co masz do stracenia? jechac i obejrzec by miec chociaz rozeznanie czego oczekiwac od innych ktore beda nastepne w kolejce... Im wiecej samochodow obejrzysz tym lepiej bo BMW nie jedzie sie kupic na zasadzie, ten jest ladny to go wezme, musisz ogladac, jezdzic i sprawdzac a wtedy napewno znajdziesz cos dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cena tego Compacta nie jest zbyt wysoka, ponieważ właśnie tyle kosztują samochody w dobrym stanie w Niemczech!! I trzeba by było sie teraz zastanowić jak my Polacy to robimy że ceny samochodów u nas są takie niskie?Hm...... :duh:

 

Mam podobne zdanie ale ten compact nie uwazam ze jest wart takiej kasy...

 

porownaj to coupe z tym compactem...

 

nie ma szczegolnej prezencji...

 

To nie sa tez nowe auta ani roczniko ani technologicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze Ci radza piszac o tanszych egemplarzach. Naiwne jest myslenie ze kupisz auto za 20 000 i w najblizszym czasie nic do niego nie bedziesz musial wlozyc, chocby wymiana samych plynow ktora musisz zrobic tuz po kupnie wyjdzie Cie kolo 500 zl (materialy + robocizna), a warto tez sprawdzic i zrobic inne podstawowe pozdespoly zeby wiedziec "co w trawie piszczy" a to tez kosztuje, ziarno do ziarnka i uzbiera sie miarka. Jak na niepracujacego studenta jestes calkiem rozrzutny :) Jako studen ale pracujacy na Twoim miejscu szukalbym samochodu gora do 17-18 tysiecy bo napewno w najblizszym czasie bedziesz musial wlozyc w jakies drobne naprawy i daj Bog by nic powaznego sie nie posypalo, pamietaj ze kupujesz uzywke, a nawet w najlepiej utrzymanej uzywce nagle moze cos za przeproszneiem piep...ac i koszta gotowe. Z tych samochodow ktore pokazales najbardziej godna zainteresowania jest ta 316, bo:

- silnik nie stworzony do szalenstw wiec istnieje mozliwosc ze nie jest zajechana

- ladnie utrzymane w orginalnym stanie

- ciekawe wyposarzenie, cena adekwatna do rocznika, stanu i wyposazenia

- jesli nie jezdziles tylnonapedowcem to 102 kuce sa najlepsze do rozpoczecia przygody z tym wynalazkiem...

No i to Twoja okolica wiec co masz do stracenia? jechac i obejrzec by miec chociaz rozeznanie czego oczekiwac od innych ktore beda nastepne w kolejce... Im wiecej samochodow obejrzysz tym lepiej bo BMW nie jedzie sie kupic na zasadzie, ten jest ladny to go wezme, musisz ogladac, jezdzic i sprawdzac a wtedy napewno znajdziesz cos dobrego...

 

Kolega ma duzo racji... ;)

 

jednak ze jest tam maly silnik i jest nie zajechany to w tym kraju chyba bledne myslenie...

 

tu wlasnie sztuka jest znalezc bmw z malym silnikiem a w dobrym stanie...

 

latwiej jest znalezc chyba auto z duzym silnikiem bo w naszym kraju ludzi czesto odstarsza pojemnosc... zaraz jest myslenie ile to pali... jakie oplaty itd... i czesto wlasnie takie auto mozna znalezc za godne pieniadze... a i czesto jest ono wtedy dobrze wyposazone...

 

to u nas jezdzi pelno beemek ktore maja 316 a pod tym naklejone M...

 

a ile takich compactow... ;)

 

fabryka tyle nie wypuszczala ;)

 

ale potwierdzam te 1.6 godne uwagi... wyglada na oryginalny egzempalrz... nawet skora ladnie utrzymana...

 

zapytaj sie czemu tak szybko sprzedaje...

 

tylko ze... nie wiem jak to bedzie jezdzilo na gazie z klimatorniciem itd...

 

a i jeszcze jedno zwroc uwage na przod auta... ma inne klosze migaczow niz reszta

 

nie pomaranczowe... i jakies takie nowe... ;)

 

a i czy ma jeszcze ksiazke... bo nic nie pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafit ciężki z Ciebie przypadek, zresztą jak chyba większość Polaków- bo każdy szuka auto byle jak najmłodsze w idealnym stanie i jak najtaniej!! Ale niestety tak sie nie da i każdy Ci to napisze że dobre auto musi kosztować! Ale cóż poryłem jeszcze troche w ogłoszeniach i może coś z tych ogłoszeń Ci sie spodoba?Pierwsze jest po małym bum, ale auto w miare świeże i za tą cene byś ją sobie zrobił i jeszcze gaz założył-oto link:

http://allegro.pl/show_item.php?item=287482021

Drugie auto myśle że dosyć przyzwoite i cena jeszcze do negocjacji-oto link:

http://otomoto.pl/bmw-320-C4034542.html

Moim zdaniem nic więcej w tej chwili ciekawego nie ma w Polskich ogłoszeniach, więc jak Ci sie nic nie spodoba z tego co pokazałem to weź zobacz tak jak koledzy piszą tą 316 z pierwszego Twojego linku!! Bo jest ładna i wyposażenie dobre za myśle dobrą cene. A spalanie tego samochodu to ok 6,5-7l w trasie i ok 10-11l w mieście więc nawet gaz nie będzie Ci potrzebny!! Pozdrawiam

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.