Skocz do zawartości

problem z akumulatorem + male usterki ;/ (prosze o pomoc)


czarczi325i

Rekomendowane odpowiedzi

jestem tu nowy wiec witam wszystkich bardzo serdecznie. otoz pare tygodni temy zakupilem bmw e36 325 i z 91 r i mam pare pytan , to jest silnik m50 tak ?? nastepnie mam problem bo na wyswietlaczu od komputera po wlaczeniu silnika wywala mi komunikat ze tempuratura wynosi -37 stopni jak to naprawic ,kolejno jak sie zaczely mrozu to padlo mi aku , podladowuje je trioche i zapalam silnik ale zawsze gdy chce nastepnie odpalic silnik to aku jest rozlaowadne ( ma 55 ah ile powinno byc) i czy to oznacza ze musze wymienic akumulator ?? narazie to chyba wszystko co chcialbym wiedziec

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie akumulatora to 55ah to zdecydowanie za słaby!Powinien być powyzej 70Ah -72 albo 74 i z pradem rozruchu 640A.Może tak byc,ze poprzedni właściciel jak sprzedawał ci auto to wyciągnął akumulator,a wsadził ten na sztukę.Ten co masz jest po prostu za słaby,co w połączeniu z tym,że być może jest już stary i zużyty daje takie efekty.Trzeba tez pamietać,że wraz z spadkiem temperatury,spada tez pojemność akumulatora!

Podjedż do jakiegoś punktu gdzie sprzedają akumulatory-tam ci sprawdzą czy masz ładowanie i powiedza dokładnie jakie aku do twojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akumulator to prawdo podobnie złom, i musisz go wymienić i tak jak pisał kolega na wiekszy.

 

Co do temperatury na wyświetlaczu to albo nie masz wcale czujnika temperatury zewnętrznej albo padł ewentualnie przewód sie uszkodził. Czujnik znajdziesz w lewym tunelu powietrza. Tym co chłodzi tarcze hamulcowe. Idzie on od zderzaka do nadkola. Jest on z boku wciśnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie , a jak z tym silnik ktos wie jaki to typ skrzynia oczywiscie manulna ?? a i jeszcze jedno jak sa fabryczne glosniki w drzwiach e36 w sedanie, to one daja u mnie tylko wysokie tony , czy fabrycznie jest jakas zwrotnica wstawina czy takie glosniki ??

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie , a jak z tym silnik ktos wie jaki to typ ?? a i jeszcze jedno jak sa fabryczne glosniki w rzwiach e36 w sedanie, to one daja u mnie tylko wysokie tony , czy fabrycznie jest jakas zwrotnica wstawina czy takie glosniki ??

 

pozdro

 

jaki masz silnik i inne znajdziesz tu...wpisz 7 ostatnich cyfr/liter...http://bmwfans.info/original/. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akumulator to prawdo podobnie złom, i musisz go wymienić i tak jak pisał kolega na wiekszy.

 

Co do temperatury na wyświetlaczu to albo nie masz wcale czujnika temperatury zewnętrznej albo padł ewentualnie przewód sie uszkodził. Czujnik znajdziesz w lewym tunelu powietrza. Tym co chłodzi tarcze hamulcowe. Idzie on od zderzaka do nadkola. Jest on z boku wciśnięty

 

Dokłądnie.Jak czujnik zreperujesz to też odrazu nie będzie temperatury tylko powoli będzie sie sama ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.