Skocz do zawartości

Spadająca temp silnika podczas jazdy e39 530D


Migacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy mam problem z temp. silnika. Podczas jazdy na trasie spada do niebieskiego pola. W ogóle długo sę nagrzewa nawet na postoju chociaż ma webasto. Termostat wymieniłem na oryginalny. A dalej jest tak samo. Kompletnie nic sę nie zmieniło. Poprzedni termostat miał połamane zaczepy w obudowie. Może znowu popękały i termostat nie pracuje. Auto sprowadziłem z Włoch i tak sobie myślę, że może władowano do niego jakąś większą chłodnicę. Co robić? Gdzie szukać? Czy na zimę zamyka się jakieś otwory? No nie wiem co jeszcze.

Może coś Wam przychodzi do głowy. Wszelkie rady badzo mile widziane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak się wymieni termostat to trzeba układ odpowietrzyć jakoś specjalnie?

Wymieniałem termostat w dobrym zakładzie ale może nie odpowietrzyli.

Czy faktycznie termostat może chodzić w bańce powietrznej i wtedy nie pracować (gdzieś o tym czytałem ale wydaje mi się nieprawdopodone aby woda tej pustki powietrznej nie wypełniła).

 

TSA55 dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam identyczny problem co ty takie samo autko też z włoch ale rocznik 2003

 

i wydaję mi się że termostat nie ma z tym nic wspólnego - gdyż autko z uszkodzonym np otwartym termostatem powinno się gdzać w korkach - a tak nie jest.

 

zastanawiam się czy to nie nawalające webasto silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem co ty takie samo autko też z włoch ale rocznik 2003

 

i wydaję mi się że termostat nie ma z tym nic wspólnego - gdyż autko z uszkodzonym np otwartym termostatem powinno się gdzać w korkach - a tak nie jest.

 

zastanawiam się czy to nie nawalające webasto silnika

 

:duh: Dlaczego Twoim zdaniem auto powinno grzac sie w korach skoro termostat jest otwarty a nie zamknięty? :mad2:

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze roku zawsze na trasie temp silnika nizsza, bo pęd zimnego powietrza chłodzi silnik.

 

nie do tego stopnia i nieprawda

 

Dokładnie, a kolega sugeruje ze gdyby termostat był zepsuty auto grzałoby sie w korkach. Jest zepsuty bo duzy obieg jest otwarty.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze roku zawsze na trasie temp silnika nizsza, bo pęd zimnego powietrza chłodzi silnik.

 

Uklad chlodzenia jest tak skonstruowany aby zapewnic silnikowi optymalne warunki pracy. A wiec jak jest cieplo a wrecz goraco termostat sie otwiera i plyn przelatuje przez specjalnie skonstruowana do tego celu chlodnica (moze byc za duza ale nie moze byc za mala wlasnie po to aby byla odpowiednio wydajna). Natomiast zima jak jest zimno i silnik nagrzewa sie dluzej i trudniej jest go nagrzac termostat zamyka sie i utrzymuje tylko niezbedna ilosc plynu po to aby silnik nagrzewal sie w miare mozliwosci rowno i po to aby pompa wody nie chodzila na sucho. W momencie gdy silnik sie juz nagrzeje termostat sie otwiera i reguluje temperature tak aby stale miala odpowiednia wartosc a nie tak jak napisales w zimie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem, że obydwa węże tj. górny i dolny od chłodnicy tak samo równomiernie się nagrzewają. To chyba jednak oznacza że to termostat. Chociaż dziwne bo jest wymieniony na nowy oryginalny. Dzisiaj zostawiam auto ponownie u mechanika. Napisze co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szłyszałem to w e39 530d jest agregat Webasto który dogrzewa silnik, gdyż silniki te mają dużą sprawność cieplną i w niskich temperaturach zewnętrznych nie rozgrzewają sie do właściwej tremperatury ( ~90 stopni ). Może właśnie ten agtegat przestał pracować w twojej beemie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniłem na oryginalny.

 

Mechanik zdiagnozował to jako wadę termostatu. W piątek będzie go zdejmował. W Intercarsie zapowiedziałem, że bede reklamował, zabrałem nawet ichni druczek. Zobaczymy czy dostane zwrot kaski.

 

 

A teraz powiedz mi jaka jest prawda? Kupileś termostat w intercarsie czy oryginalny?

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniłem na oryginalny.

 

Mechanik zdiagnozował to jako wadę termostatu. W piątek będzie go zdejmował. W Intercarsie zapowiedziałem, że bede reklamował, zabrałem nawet ichni druczek. Zobaczymy czy dostane zwrot kaski.

 

 

A teraz powiedz mi jaka jest prawda? Kupileś termostat w intercarsie czy oryginalny?

Kolego nie lubię takich gadek .

Nic nie wiesz a już knujesz podstęp.

Z zasady nie kłamię.

Sprawdź kolego jakimi termostatami do tego auta handluje intercars i zadawaj pytanka (chociaż wtedy byś takiego nie zadał).

Miłego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mam taki problem gdy jechalem ostatnio do niemiec wiec i silnik byl w 100% zagrzany i zwiekszylem ogrzewanie z 20 na 25 stopni to wskazöwka z temperatury cofnela mi sie w lewo okolo 5 milimetröw i potem po dlugim czasie wröcila do pionu.potem gdy jechalem z görki na luzie to tez tak bylo i to przy ustawionych 20 stopniach na ogrzewaniu.na zewnätz bylo ok plus 3 stopnie.czy to normalne zjawisko z tä temperaturä????
W...x jest... x razy lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz kiedys jechalem za ciezaröwkä pod göre na drugim biegu a z görki na 4 i 5 wiec tä teorie wlöz se w buty i zajmij sie tematem a nie jakims glupim czepianiem sie szczegulöw........ :duh:
W...x jest... x razy lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz kiedys jechalem za ciezaröwkä pod göre na drugim biegu a z görki na 4 i 5 wiec tä teorie wlöz se w buty i zajmij sie tematem a nie jakims glupim czepianiem sie szczegulöw........ :duh:

 

Nie osmieszaj sie bardziej :duh: na 4/ 5 biegu z gory hahaha. Po pierwsze na luzie sie nie jezdzi, tylko hamuje silnikiem, a bieg ma sie zawsze wrzucony ''tak na wszelki wypadek'', zeby miec czas na reakcje, o ten ulamek sekundy moze byc za pozno. Po drugie jeden tez taki byl co jechal szybko z gory autobusem ( ciezarowka ma zblizona mase) na wysokich biegach i spalil hamulce, po czym nie mogl wyhamowac i zabil swoja głupota ponad 20 osob bo spadl w przepasc, taki znany przyklad polskiego autobusu we Francji.

Predzej czy pozniej sie rozbijesz, ale mala strata, rozsadny nie jestes.Wiecej pokory i nie tak agresywnie :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.