Skocz do zawartości

[E87] 118d - Stukanie w tylnym moscie podczas ruszania


animek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujące niepokojące mnie objawy w moim BMW 118d: podczas ruszania (lekkie puszczenie sprzęgła żeby ujechac najwyżej metr do przodu) słychac pojedyncze stuknięcie jakby z tylnego mostu, kiedy zaczynam cofac znów slychac to samo stukniecie. To samo pojawia się po zahamowaniu, kiedy np dłużej stoję na światłach slychac pojedyncze stukniecie z tyłu samochodu. Czy w innych modelach jest podobnie? Czy ten typ tak ma, czy powinienem raczej udac sie z tym do serwisu. Dodam ze przejechałem zaledwie 5000 km od nowości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cos podobnego ale tylko przez pierwsze kilka sekund po uruchomieniu auta-na przykład po całonocnym postoje na parkingu-podczas manewrów gdy wyjżdżałem z parkingu.Wrzuciłem wsteczny,za chwile jedynka i dało sie podczas tych 2 zmian biegów takie delikatne wyczuć stuknięcie.

Ktoś powiedział,że to dyfer zmienia połóżenie czy kierunek obrotu (nie znam się na mechanice),ale genaralnie nikt na forum nie wyjaśnił o co chodzi-więcj w dziale dotyczącym serii 3 jest o takich przypadkach.

Daj znać jak zdiagnozujesz.

p.s.U mnie to było przy wduszaniu sprzęgła.

MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam to samo w 118d. Mam wrażenie, że pojawia się to głównie na początku jazdy, jak samochód jest zimny. Jestem umówiony na sprzawdzenie tego w serwisie, dam znać. Moim zdaniem to nie jest normalne, ale jutro się okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma stresu! :D Serwis mówi, że to jakiś lekki luz przy wale i oprócz efektów dżwiękowych nie ma wpływu na właściwości techniczne. Niemniej jednak, ponieważ samochód mam na gwarancji postanowiłem, że chce to miec dokręcone. Operacja trwała prawie 4 godziny, trzeba było zdjąć wydech, rozkręcić most i teraz już nie mam efektów dzwiękowych.

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
Ja również mam to samo,czy to na pewno nic poważnego?Gwarancja skończyła mi się tydzień temu....Wracając do domu troche piłowałem auto i pod garażem nawracając usłyszałem to charakterystyczne kliknięcie...
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel tematu dodam, że faktycznie niepokoiło mnie to stukanie na początku ... w końcu nie po to płaci się tyle kasy żeby coś stukało ;) jednak po przejechaniu 50000 tys. kilometrów z zadowoleniem stwierdzam, że problem sam się rozwiązał (nie puka, a jeśli czasem się zdarzy to wyjątkowo rzadko i zazwyczaj po ostrej jeździe po parkingu :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam. Posiadam E87 118i (benzyna) 120 tyś przebiegu i też miałem te stuki. Pojawiały się bez względu czy auto było rozgrzane czy na zimno. Problem pojawiał się podczas ruszania do przodu lub do tyłu oraz podczas odpuszczania/dodawania gazu najczęściej na 2 biegu przy około 2000/2200 obrotów. Auto kupiłem używane ale na gwarancji i dlatego postanowiłem rozwiązać ten problem. Autoryzowany serwis BMW stwierdził że te stuki TO NIC GROŹNEGO tylko TRZEBA DOŁOŻYĆ DO DYFERENCJAŁU JAKIŚ SPECJALNY SMAR. Dziś odebrałem autko i REWELACJA!!!! Problem w 100% rozwiązany. Nasmarowanie dyferencjału pomogło. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam wszystkich, mam pewien problem z mostem i nie wiem co to może być. Otóż gdy hamuje silnikiem to slychac takie terkotanie a gdy dodam gazu to ten dźwięk ustaje, np jadąc na lekkim gazie słychac tez takie buczenie jakby łożysko. Wie ktoś coś? :) Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.