Skocz do zawartości

Kupno 5xx - co polecacie


sebolek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamierzam kupic 5 ale nie wiem z jakim silnikiem.

 

Tylko manual.

 

Interesuje mnie 523 lub 528 rok ok 1997-1998, patrze do 23 tys zl.

 

Interesuje mnie opinia o tych silnikach, ktory "lepszy", jakie spalanie oby dwoch silnikow i awaryjnosc mniejsza... koszty utrzymania itp.

 

Dobry wybor 523 lub 528 ?

 

Dzieki Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, czy do 23 tys zl kupie w dobrym stanie tech. taki samochodzik ??

 

Do 23 raczej nie bedzie to jakas rewelacja, w miare fajne to tak od 27-28 kPLN.

Za 23 moze i sie trafi cos w miare przyzwoitego pod wzgledam technicznym, ale raczej nie bedzie jakiegos wypasiku typu dobry felunek czy ksenony.

 

Szukaj, E39 jest naprawde bardzo duzo.

Byle tylko nie byla po jakims bardzo ciezkim wypadku.

 

Co do silnika to 528i, co do spalania

Miasto: 13-16

Trasa: 8/9-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, czy do 23 tys zl kupie w dobrym stanie tech. taki samochodzik ??

 

Zapytaj formulowicza Dona,on oststnio kupil 523 w kombiku,tez ten samochod ogladalem,i do roboty bylo kilka usterek,mianowicie tylnia klapa,tylnia prawa szyba sie nie podnosila,bylo wgniecenie na prawym boku i takie tam. Dal za to autko okolo 24tys,tak wiec watpie,zebys za 23tys zl. znalazl cos w dobrym stanie zwlaszcza z malym przebiegiem rzedu 250tys. Ta miala jak ja ogladalem 320tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 2.8 wiem co mówię bo jeżdżę obiema na co dzień.róznicy w spalaniu nie ma żadnej a nie porównanie jak chodzi 2.8 a 2.5 170KM.z 96r to juz można coś znaleźć w tej kasie

 

523 od 11 do 18L /100km

528 od 9 do 16L /100km

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 2.8 wiem co mówię bo jeżdżę obiema na co dzień.róznicy w spalaniu nie ma żadnej a nie porównanie jak chodzi 2.8 a 2.5 170KM.z 96r to juz można coś znaleźć w tej kasie

 

523 od 11 do 18L /100km

528 od 9 do 16L /100km

nic dodac nic ujac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ja jakies 8 miesiecy temu za 18.tys plus oplaty kupilem swoje 523i 96 rocznik niezly stan jezdze juz troszke i jest naprawde okej, przebieg teraz ma niby 160tys, ksiazke niby tez ma ale ja wierze w takie rzeczy, natomiast stan techniczny naprawde okej zawiecha okej, skóra ale szukalem troche no i dolozyłem 3tysie w naprawde bo miala przod delikatnie pyknięty, tzn zderzak podzeespoly dzialaly i autko jeździło...nie zalamuj sie ale szukaj :) ale teraz to bym juz szukal 528i :) ale to rowniez wystarcza mi i jestem zadowolonty, najwazniejszy jest stan techniczny auta wiec takiego w dorym stanie szukaj :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z model 523 lub 528 rok 96/97 do 23 tys zl. kupie "nawet" dobre autko. ?

 

a jak z awaryjnoscia ??

 

do: Łukasz735

 

czyli silnik 2.8 na spokojnej jeździe spali mniej niz 2.5 ?

 

nie mam co prawda ani 523 ani 528, ale spogladając na 213 stronę instrukcji obsługi do e 39 wynika, że poza miastem 528 jest ekonomiczniejsza niz 523, a średnie spalanie własciwie jest takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na trasie 528 weźmie tyle samo albo i mniej, natomiast w miescie spalanie to jest różne, 2,8 w miescie spali więcej o ok1-2litry w zaleznosci od stylu jazdy. 523i latem w duzym miescie korki itp - spalanie ok 11 w porywach do 12 stu manual, zima 12-13 analogicznie rowniez od stylu jazdy i korki. oczywiscie PB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.