Skocz do zawartości

jak dziala intensywne oczyszczanie szyby w e34?


flash

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem sobie zbiorniczek do spryskiwania z 3 silnikami, w tym 1 jest do specjalnego malego pojemniczka do ktorego leje sie jakis koncentrat. Kiedy powinien sie zalaczac silnik z tego malego pojemniczka? na korku jest info zeby lac koncentrat i ze to sluzy do intensywnego oczyszczania, kiedys o tym czytalem ,ale poniewaz mnie to nie dotyczylo to z glowy ucieklo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwaczy jeszcze nie mam, ale bede mial :-)

czy to napewno dotyczy swiatel? fizyka podpowiada ze pompka musi byc ponizej spryskiwaczy bo inaczej wszystko wyplynie przez noc a tu zbiorniczek do intensyenego spryskiwania jest prawie na samej gorze.

 

 

jak to dziala? kiedy powinny sie zalaczac spryskiwacze swiatel, kiedy intensywne i czy jest do tego jakis modul sterujacy.

 

pozdrawiam

 

p.s. kupilem ten zbiornik glownie dla pojemnosci, jest tak wielki ze chyba tam 10l wchodzi, co przy seryjnym 2,5 jest kolosalna roznica. niestety zeby go zamontowac musze lampy wyjac bo wchodzi na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dotyczy spryskiwaczy świateł,nie wiem jak dokładnie działa ale podejrzewam że jest jakiś moduł ,bo po kilku cyklach wycieraczek jak włączysz spryskiwacze szyb to światła jak są zapalone spryskuje automatycznie.Ja nie dolewam żadnego koncentratu ,mały zbiorniczek sam pobiera płyn z dużego ,tak że ma cały czas na max.Wchodzi do niego 8,5.l A tak marginesie to on jeszcze spryskuje halogeny :D .p.s Po to jest pompka co by tego nie było
tylko bmw od 20 wiosen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, a mozesz w wolnej chwili zerknac na kolory kabli i wtyczek wchodzacych do odpowiednich silniczkow w zbiorniczku??

 

mam mnostwo wolnych wtyczek pod maska i wersje rozwojowa :-) wiec moze nic nie bede musial montowac z elektroniki. na razie instalacja mnie zadziwiala. wszystko bylo :-)

 

 

p.s. masz 2 czy 3 silniczki - pompki??

 

 

p.s. pompki nie zatrzymaja zjawiska naczyn polaczonych, jesli nie ma jakis zaworow to plyn musi splynac jesli odplyw jest ponizej zbiorniczka. tu fizyki oszukac sie nie da. chyba ze zaworki sa w pompkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bardzo proste :-) wlasnie tych informacji mi bylo trzeba. widze ze dzwignia ma jeszcze 6 pozycje

 

jak widac z instrukcji oczyszczanie intensywne dotyczy szyby a nie swiatel jak ktos pisal. dlatego mam 3 silniczki w zbiorniku. 1 normalnie na szyby, 2 do swiatel, 3 do intensywnego mycia ktory pobiera koncentrat z malego 0,5 litrowego zbiorniczka.

 

>jarohugo - podaj mi kolory kabli jak mozesz to mi wiele ulatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza - tak jak 5 tylko dodatkowo jest spryskiwana plynem do intensywnego oczyszczania - z dodatkowego zbiorniczka - to chyba jakis konsentrat czy cos.

 

ja mam w zbiorniczku 3 silniki. 1 do swiatel na samym dole, 2 po srodku -do szyb i u samej gory jest 3 w takim niby malutkim zbiorniczku na koncentrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak koncentrat do kupienia w ASO tylko nie wiem po co bo za każdym razem jak z niego ubędzie to uzupełnia z dużego i po jakimś czasie jest tam ten sam płyn co w dużym :roll: .Tak ja mam 3 silniczki identycznie jak ty co do koloru kabelków to lewy fiolet prawy zielony każdy z czarnym paskiem.
tylko bmw od 20 wiosen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiorniczki pewnie laczone sa na jakims trojniku. jesli zalaczasz intensywne oczyszczanie to wala 2 silniki z 2 zbiorniczkow. jesli natomiast spryskujesz normalnie to psika standardowy, ale jak skonczysz psikac to resztka wraca do zbiorniczkow 2 , bo przeciez jest trojnik. chyba ze ma byc jakis zawor zwrotny zeby sie nie wracalo a ty go nie masz.

 

te kable co mi podales dotycza spryskiwania intensywnego czy spryskiwania swiatel? jak masz tez to podaj, bo ja mam wersje "eco" z 1 silniczkiem, dopiero bede montowal cala ta wersje rozwojowa :-)

 

masz tez czujnik poziomu plynu ? jak tak to tez podaj mi kolory.

 

 

dzieki za zaangazowanie :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory od małego reszta jest zakryta i nie widać nie wiem jak jest łączone bo jak zdejmiesz mały zbiornik to rurki są na samym dole ja ich nie widzę, czujnika poziomu brak mimo że orginalny :shock: Ale tak na boku :lol: to zbiorniczki to małe piwko bo rurki i spryskiwacze jakoś trzeba zamontować a to raczej nie jest bułeczka :mrgreen: No chyba że tylko będzie ze względu na pojemność to wtedy mały nie koniecznie musi być zadziała i bez niego
tylko bmw od 20 wiosen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko bulka z maslem jak piszesz, po prostu chcialem sie dowiedziec jak to ma dzialac i czy czasem nie mam juz instalacji :-) bo do tej pory tak bylo ze wszystkimi dokladanymi gadzetami przeze mnie. moze jutro zrobie fotki bo chyba mamy inne zbiorniczki, na dzien dzisiejszy poleglem. przy montazu zbiornika rozsypaly mi sie weze wodne podgrzewajace parownik LPG - gaz w moim aucie ma cos kolo 10 lat :-) ale plus jest taki ze zbiornik juz siedzi na miejscu.

 

p.s. nie takie przerobki sie robilo - monster garage :-)

 

---------------------

dzis udalo mi sie zalatwic dzwignie - manetke wycieraczek z opcja nr 6.na razie musze sie uporac z wezami wodnymi podgrzewajacymi LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
tak, ale tylko krotkich i dlugich. przeciwmgielnych nie bede robil. dzis udalo mi sie dorwac silnik do spryskiwacza swiatel, jest wiekszy od zwyklego, jak na zlosc -10 za oknem a ja jestem bez garazu :-) moze jednak mi sie uda cos pchnac do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie tez kombinuje ale raczej bez intensywnego.

same spryski na swiatla.

pompke mam. zbiorniczek z przelacznikiem i dyszami idzie ... jak zwykle poczta przed swietami dala d... zobaczymy co z tego bedzie:)

 

a masz modul do tego i wiazke??

czy robisz od nowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to szczescie ze mam e34 z kompletna instalacja do wszystkiego. wiec tylko dokupowuje i montuje :-) taki adam slodowy zrob to sam :-) , modulu nie mam bo nikt na razie nie wie co i jak. ale jak nei dorwe modulu to sam sobie go skonstruuje, jestem elektronikiem i nie ma z tym problemu,m musze po prostu wiedziec jak ma co dzialac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to szczescie ze mam e34 z kompletna instalacja do wszystkiego. wiec tylko dokupowuje i montuje :-) taki adam slodowy zrob to sam :-) , modulu nie mam bo nikt na razie nie wie co i jak. ale jak nei dorwe modulu to sam sobie go skonstruuje, jestem elektronikiem i nie ma z tym problemu,m musze po prostu wiedziec jak ma co dzialac.

 

no wlasnie tez mam wiazki itp itd...

modul znalazlem uzywke ale chca 100zl oryginal kosztuje 200 :duh:

 

myslalem juz jak skombinowac zeby spryskiwacze dzialaly za 5 tym razem. przekazniki zalatwily by sprawe. za 5 tym razem wlaczaja pompke na spryski .

ale tez wsumie moge to podlaczyc pod przycisk od intensywnego mycia. wtedy po nacisnieciu by tylko spryskiwaly swiatla:)

bo i tak intensywne mycie mi nie potrzebne...

czekam tylko na paczke noi skladam to wszystko do kupy:)

hidy zalozone i tylko teraz myjka do szczescia potrzebna :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modul bylby lepszy bo ... nie musisz o tym pamietac, poza tym dzis sie dowiedzialem ze on spryskuje 2 razy, tzn w ciagu 1 sek psika, robi przerwe i psika znow. nie wiem ile w tym prawdy. idzie to zrobic nawet nie drogo

czy ten modul steruje tez intensywnym spryskiwaniem? masz moze jakies oznaczenia jego, moze fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modul znalazlem w tym temacie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=32306

 

nr tez jest podany nawet fotki.

ale czy on dziala z intensywnym myciem tego juz ci nie powiem bo nie wiem.

 

edit.

na przekaznikach tez by nie trzeba bylo pamietac. po kazdym sprysnieciu szyby odpowiednio kazdy przekaznik by sie otwieral przy 5-tym prad by szedl na pompke odpowiedzialna za spryskiwacze. takze byloby prawie jak w oryginale.

Edytowane przez ace-e34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.