Skocz do zawartości

KOLOR POSTOJÓWEK PRZY KSENONIE


don

Rekomendowane odpowiedzi

ale chodzilo o ksenony zamiast zarowek h1/h7 razem z przetwornicami a nie o zarowki z tesco za 20zl , czytajcie uwaznie.

 

Artukuły bardziej w stronę Don'a były oraz tuningowców za 25 zł. Don pytałco sie dzieje podczas deszczu to mu zamiesciłem linki...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest prosta: skur.. który ma ksenony bez regulacji jeszcze bardziej nie popieram jak tuner tescacza. łał mam ksenony i e39,34.. po lifcie..

Przecież to jest zagrożenie dla życia nie tylko własnego ale przede wszystkim czyjegoś.

 

Co do żarówek niebieskawych nie trzeba być fizykiem żeby wiedzieć że światło żarowe nie ma regulacji barwy, co za tym idzie aby osiągnąć jakiś kolor musimy go po prostu nałożyć co za tym idzie taka warstw nie jest przezroczysta w 99% nawet nie jest w 80%. przyświeć latarką w szybę na pewno masz jakiś kolor i światło nie zmienia za bardzo koloru, a przejrzystość szyby bocznej jest na poziomie 75-85%(przyciemnianej seryjnie).

 

Nie wiem czy w bmw jest tak że jak padnie jedna żarówka to na drugą przechodzi większa moc(żarówki H). Co za tym idzie na pewno nie ma się drugiego kompletu takich samych żarówek przy sobie, przecież nie damy zwykłej my super tunerzy będziemy mieć jedno światło niebieskie jedno żółte o nie lepiej mieć jedno światło...

 

może nie do końca z tematem ale ludzie myślcie o innych użytkownikach drogi, nie montujcie ksenonów(i świateł bez homologacji) tylko jako klosze rok będzie dobrze po drugim może się coś poruszyć i możecie nieświadomie być sprawcami wypadku a nawet czyjeś śmierci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem pare dni temu info od chinskiego producenta oswietlenia.

 

"We are the manufacturer of CCFL Angel Eyes Kits for follow models of cars:

 

BMW E36,E38,E39,E46 2Door,E46 4Door,E53

VW Golf4,VW Golf5

Toyota Corolla 2001-2004,Camry 2002-2003,2003-2006

Mazda 3/Mazda5/Mazda 6

Honda Civic 2006/CRV 2005/FIT JAZZ

Ford Focus 2005,Ford Mondeo 2005,

Ford SUV,Ford Tierra LS/RS 05

Lexus IS200/IS300,Lexus IS250

NIS Infiniti FX35

Solio"

 

niestety trzeba by zamowic z 1000 kompletów zeby sie oplacalo to sprowadzic z chin ale napewno niedlugo pojawia sie na allegro, bo wieksze firmy beda to sprowadzaly. jest to nowosc i bedzie to dedykowane do wielu modeli aut w tym E39. nieznam cen 1. podaje tylko jako info.

 

http://img156.imageshack.us/img156/7207/ringslt2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem pare dni temu info od chinskiego producenta oswietlenia.

 

"We are the manufacturer of CCFL Angel Eyes Kits for follow models of cars:

 

BMW E36,E38,E39,E46 2Door,E46 4Door,E53

VW Golf4,VW Golf5

Toyota Corolla 2001-2004,Camry 2002-2003,2003-2006

Mazda 3/Mazda5/Mazda 6

Honda Civic 2006/CRV 2005/FIT JAZZ

Ford Focus 2005,Ford Mondeo 2005,

Ford SUV,Ford Tierra LS/RS 05

Lexus IS200/IS300,Lexus IS250

NIS Infiniti FX35

Solio"

 

niestety trzeba by zamowic z 1000 kompletów zeby sie oplacalo to sprowadzic z chin ale napewno niedlugo pojawia sie na allegro, bo wieksze firmy beda to sprowadzaly. jest to nowosc i bedzie to dedykowane do wielu modeli aut w tym E39. nieznam cen 1. podaje tylko jako info.

 

http://img156.imageshack.us/img156/7207/ringslt2.jpg

Spotkałem już takie zestawy na Ebayu do E39 także.

Już widzę jak policja zatrzymuje takie delikwenta na niebieskich postojówkach :duh: (widziałem kiedyś takiego desperata tuningowego co wstawił czerwone przednie postojówki, a wtedy nie wiadomo w która stronę jedzie :mad2: ) Radze nie wstawiać koloryzowanych postojówek - tylko białe, a wtedy niebiescy sie nie przyczepią. Ja osobiście jeżdzę na niebieskich żarówkach (wymontowane z innego auta z przepaloną główką)ale mam je tylko na długich, gdzie podstawowym światłem są ksenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

http://img227.imageshack.us/img227/2984/bmwig8.jpg

 

Fakt, świecą na żółto, ale jak widać przy włączonych ksenonach prawie ich nie widać, więc da się przyzwyczaić :) Ja tam nie zmieniałbym, co oryginał to oryginał :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nosi chyba oznaczenie h6w :-)

co najwazniejsze nie wolno jej dotykac palcami, potrafi sie spalic jak inny halogen (zarowki z halogenem dluzej zyja bo dzieki temu zachodzi zjawisko samoregeneracji i utleniajacy wolfram osiada spowrotem na zarniku a nie na bance szklanej, ale niestety maja wyzsza temperature)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki, czy w kodeksie drogowym jest jakiś zapis dot. ksenonów?

 

czy te zestawy H.I.D z allegro czy weel-done są legalne???

czy nie jest tak że reflektory musza być samopoziomujące i mieć spryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisz bzdur jesli nie wiesz na pewno

 

przepis samopoziomowania i oczyszczania dotyczy TYLKO nowych aut starajacych sie o homologacje. to tak jak z pasami z tylu, zaglowkami itd. stare auta ich miec nie musza, a nowe tak. skoro ktos twierdzi inaczej to prosze o konkretny paragraf a nie glupie teksty z auto swiata.

 

inna sprawa ze z tych zestawow homologacje maja tylko przetwornice - palniki nie sa oznaczone = oznaczenie np e4 w koleczku.

P.S. masz pytania, podjedz na stacje diagnostyczna albo zapytaj drogowki. daj 50zl zeby im sie chcialo szukac w kodeksie to sie dowiesz czy mozna.

Edytowane przez flash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria jedno a praktyka drugie :idea:

 

jezeli ustawisz lampy na diagnostyce to wszystko ok. kwestia tylko aby dbac o higiene lamp przednich dla wlasnego bezpieczenstwa oraz tych co jadą z przeciwka ;) i wszystko bedzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj paragraf na swoja teze odnosnie montazu palnika zamiast zarowki.

 

znowu bzdury wypisujesz. gdyby tak bylo jak piszesz zarowka byla by integralna czescia lampy i nie moglbys zmienic na inna innego producenta - bo kazdy producent dostaje inna homologacje jednostkowa.

homologacja zarowki to jedno a homologacja lampy to drugie. nie ma czegos takiego jak homologacja lampy z zarowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj paragraf na swoja teze odnosnie montazu palnika zamiast zarowki.

 

znowu bzdury wypisujesz. gdyby tak bylo jak piszesz zarowka byla by integralna czescia lampy i nie moglbys zmienic na inna innego producenta - bo kazdy producent dostaje inna homologacje jednostkowa.

homologacja zarowki to jedno a homologacja lampy to drugie. nie ma czegos takiego jak homologacja lampy z zarowka.

 

dokladnie.poziomowanie i spryskiwacze wystepuja w nowych autach i to chyba po 2000 roku.

a przy montazu dodatkowym nie sa wymagane.

http://xenony.pl/co-mowia-przepisy.html

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.