Skocz do zawartości

KOLOR POSTOJÓWEK PRZY KSENONIE


don

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem żarówki na takie pseudo ksenony (nota bene rewelacja!! ) i okazało się że (co było do przewidzenia) zwykłe żarówki W5W okazały się zbyt żółte w porównaniu do barwy światła ref. mijania.

 

Kupiłem diody, kolor biały i niby tak samo jak "ksenony" ale po pierwsze świecą bardzo punktowo a po drugie mrugają nie dając stabilnego światła.

 

Pytanie do forumowiczów z ksenonami ? W postojowych macie zwykłe (żółte) W5W czy jakie diody ale lepsze od tych moich ....

 

A tak naprawde jak wyjeżdza samochód z fabryki z ksenonami to jak wyglądają (kolor) postojówki ?

 

http://www.3card.net/download/sw/z.jpg

http://www.3card.net/download/sw/b.jpg

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepszym rozwiazaniem (przy okazji chyba jedynym legalnym) jest montaz zarowek niebieskawych - philipsow. one posiadaja homologacje w przeciwienstwie do chinskich zamiennikow diodowych.

 

np takie http://allegro.pl/item270014703_zarowki_philips_w5w_bluevision_postojowe_tuning.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ksenony kupiles 6000K? jak tak to nie ma takich zarowek ktore przy nich nie beda swiecily na zolto. do 4300K mozna kombinowac.

 

p.s. ja sie juz zzylem z moimi zoltawymi postojowkami :-)

 

moze zmien ich lokalizacje ze swiatel drogowych na mijania, przy zalaczonym ksenonie nie bedziesz ich widzial :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam te philipsy i dają żółto

 

zamóilem dzis na allegro 3 różne komplety diód W5W i bede testował najmniej migające.

 

Do punktowaości świeceie diody już sie przyzwyczaiłem, kolor swiecenia idealny tylko to migotanie wnerwia

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą też doświadczam żółtej barwy światła tych niebieskich Philipsów postojowych. Mam takie od maja2007 z kompletu Blue Vision i od jakiegoś czasu widzę, że nie przypominają tego co było na początku. Teraz świecą chyba bez różnicy w porównaniu z normalnymi.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawde jak wyjeżdza samochód z fabryki z ksenonami to jak wyglądają (kolor) postojówki ?

Też żółtawo...

 

http://i34.photobucket.com/albums/d102/escape2music/misc/park.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawde jak wyjeżdza samochód z fabryki z ksenonami to jak wyglądają (kolor) postojówki ?

Też żółtawo...

 

http://i34.photobucket.com/albums/d102/escape2music/misc/park.jpg

 

Ja tez tak miałem i wymieniłem oryginalne żarówki (świeciły na żółto) na specjalne dedykowane diody i jestem bardzo zadowolony. Efekty możecie zobaczyć tutajhttp://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60167&highlight=umnitza. Żarówki od długich miałem też żółte i je wymieniłem na te niebieskawe. Teraz jak załączę długie (ksenony i żarówki) to nie widać większej różnicy między nimi. Powiem jeszcze ciekawostkę: jak spaliła mi się zwykła żarówka od długich (mam biksenony) to przy załączonych nie było widać że jest spalona :norty: (poza kontrolkami).

Pozostały mi jeszcze do wymiany żarówki od halogenów i podświetlenie tablicy rejestracyjnej (ale te mam już zamówione - efekty wkrótce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem żarówki na takie pseudo ksenony (nota bene rewelacja!! ) i okazało się że (co było do przewidzenia) zwykłe żarówki W5W okazały się zbyt żółte w porównaniu do barwy światła ref. mijania.

 

Kupiłem diody, kolor biały i niby tak samo jak "ksenony" ale po pierwsze świecą bardzo punktowo a po drugie mrugają nie dając stabilnego światła.

 

Pytanie do forumowiczów z ksenonami ? W postojowych macie zwykłe (żółte) W5W czy jakie diody ale lepsze od tych moich ....

 

A tak naprawde jak wyjeżdza samochód z fabryki z ksenonami to jak wyglądają (kolor) postojówki ?

 

 

masz jakieś dziwne żarówki ja mam H6W ale też świecą żółto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem żarówki na takie pseudo ksenony (nota bene rewelacja!! ) i okazało się że (co było do przewidzenia) zwykłe żarówki W5W okazały się zbyt żółte w porównaniu do barwy światła ref. mijania.

 

Kupiłem diody, kolor biały i niby tak samo jak "ksenony" ale po pierwsze świecą bardzo punktowo a po drugie mrugają nie dając stabilnego światła.

 

 

a co to za żarówki? te psudoksenony- mógłbyś podać namiary? jaki producent itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w allegro xenon lub ksenon, pokaze ci sie mnostwo zestawow za pare stowek

 

no tak. tylko o ile dobrze zrozumiałem, to don kupił chyba żarówki które udają ksenony a nie zestaw przetwornic i ksenonów.

bo tu różnica w cenie jest znaczna: żarówki udające ksenony można kupić za 30-40 zł a zestaw robiący "prawdziwe ksenony " to wydatek kilkuset złotych.

 

i teraz pytanie, jeśli to żarówki udające ksenony to jak to się spisuje- czy gra jest warta świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle to wyglada ;) mzoe sma sie skusze ;p Ja ten problem rozwiazalem inaczej... aby mi nie siwecily na zolto przy ksenonie ( strasznie to fesci) wymontowalme postojoweczki ;D Z policja nie ma problemow, wkrecilem ze te zoilte migacze to postojowki ktore sie wylaczja jak sie ksenon zapala. Tez byly takie pytanie czy to nie wersja na USA hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy czy kolega bedzie zadowolony jak pojezdzi troche w deszczu.....

 

Swiete słowa ja tez kiedys chciałem miec taki ksenon i po pierwszych opadach deszczu powrocilem do poprzednich zarowek. Co najlepsze kolega do mnie mówi jak ci niepotrzebne to daj mi je i tak sie stało po 2 dniach wypadła mu traska w nocy i troche popadało to po powrocie opowiadal mi jak prosil Boga o stacje benzynowa zeby pozbyc sie tego chłamu. Jak jest sucho to moze i jest fajnie ale jak tylko popada to tragedia :twisted2:

BMW e-39 523i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje podczas deszczu ?

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=11556

 

ten lepiej to opisuje:

 

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=12745

 

Moze źródło mało wiarygodne ale daje do myślenia....

 

"Godzina wystarczy, aby... z główek niektórych żarówek zaczęła odpadać farbka pełniąca rolę osłonki przeciwolśnieniowej. Żarówka bez tej osłonki może oślepiać. Ale to jeszcze nic. Zanim farbka się złuszczy, zaczyna dymić. Dymek osadza się na lustrze reflektora. A więc pożegnaj się z dobrym oświetleniem na zawsze" i jeszcze wiele innych ciekawostek....

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam wszystkich tych co chcą mieć tanie ksenony najlepiej 20zł para, za egoistycznych matołów. życzę wam jak najwięcej takich wieś tunerów z naprzeciwka i w lusterka, najlepiej z niewyregulowanymi światłami i żarówkami o mocy 90w zamiast ~50, wystrzelać matolstwo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam wszystkich tych co chcą mieć tanie ksenony najlepiej 20zł para, za egoistycznych matołów. życzę wam jak najwięcej takich wieś tunerów z naprzeciwka i w lusterka, najlepiej z niewyregulowanymi światłami i żarówkami o mocy 90w zamiast ~50, wystrzelać matolstwo!

 

majac takie pseudoksenony jadac w nocy,w deszczu mozna swobodnie wylaczyc swiatla.

i wystawic latarke przez szybke-tyle samo bedzie widac.... :norty:

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.