Skocz do zawartości

Czujnik deszczu - problem z odklejaniem od szyby.


Casian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Zauwazylem ze nie dziala mi prawidlowo czujnik deszczu. Jesli wlacznik jest w pozycji I musze lekko docisnac do szyby caly modul z lusterkiem aby czujnik deszczeu docisnal sie do szyby i wtedy gdy pada wycieraczki dzialaja (szyba i modul sa oryginalne - auto jest bezwypadkowe).

 

W serwisie BMW w Olsztynie raczej nie mam co liczyc na naprawe wiec udalem sie do serwisu firmowego Pilkington (szyby samochodowe). W Pilkingtonie stwierdzili, ze "cos podkleja wymieniajac uszczelke itp ale jakos nie przekonali mnie, ze bedzie to zrobione prawidlowo.

 

Mieliscie ten sam problem? Jak sobie poradziliscie?

Z gory dziekuje z info.

 

Casian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
:D Witam mam ten sam problem, odkleił mi się czujnik deszczu od szyby i przestał działać jak powinien, gdzieś czytałem że trzeba przykleić i udać się gdzieś na kompa do kalibracji tego czujnika i później powinno wszystko zagrać :lol: Ale u mnie jest jeszcze jedno :!: a mianowicie na czyjniku jest on jakby usmarowany jakimś klejem jakby po taśmie klejącej i niewiem czym można to zmyć żeby nie spaprać tego czujnika :?: Jeżeli ktoś mił takie przeżycia i wie jak z tym walczyć to doradźcie cuś tak za friko :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

mam ten sam problem wymieniłem szybę przód i kolesie w serwisie podczas przyklejania czujnika zrobili mi pęcherzyk powietrza akurat w miejscu gdzie jest czujnik więc pojechałem zeby zrobili to jeszcze raz ...

 

okazało sie ze za kazdym razem jak przyklejali czujnik robił sie mały pęcherzyk powietrza który za skarby swiata nie chciał zniknąć...

 

w serwisie wymiany szyb podklejają czujnik specjalna płytką pod rozmiar czujnika wyglada to jak specjalny gel...25PLN

 

ponieważ za kazdym razem pojawiał sie pęcherzyk powietrza koles postanowił przykleić to na silikon za pierwszym razem sie udało bez pęcherzyka ale wystarczyło ruszyć czujnikiem i pęcherzyki sie pojawiły...

 

czujnik zostawiłem na całą noc zeby silikon zastygł ale było duże słońce i rano podczas mocowania tej czarnej skrzyneczki znowu pojawiły sie pęcherze ...

 

teraz musze sam to zrobić i poczekać w garażu aż silikon zastygnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.